Dá mi banka pôžičku na auto, keď robím na skrátený úväzok?

9. okt 2024

Dobrý večer, dá mi banka pôžičku na auto cca 7 000 keď pracujem len na skrátený úväzok? Čistý príjem cca 360€. Ďakujem

mamina7070
9. okt 2024

a z coho ho chces splacat? samozrejme ze ti neda

luliu
9. okt 2024

Nie, banka dá, keď si je istá, že bude z čoho splácať, nerozdava milodary

autor
9. okt 2024

@luliu ďakujem za odpoveď 🙂 nikto nežiada nejaký milodar, treba sa večne s jednoducho vyjadriť k otázke a nemať furt priblbe poznámky... 🙂

colsami
9. okt 2024

Keby si bol/a banka a pride Ti tam niekto s prijmom 360e, z ktoreho este logicky potrebuje zit, zaplatit potraviny, drogeriu, oblecenie, nejakym sposobom byvanie... Ako si myslis ze Ti splati 7 tisic? Ty by si mu pozical/a?

luliu
9. okt 2024

Na blbu otazku, blba odpoveď 🙂

madeincssr
9. okt 2024

Moja rada je (s dobrym poradcom) kupit lacnu starsiu velmi zachovalu jazdenku, male auticko s nizkou spotrebou (jednoduchy atmosfericky benzinovy motor). Lacne PZP a podla ceny auta sa da zaobist aj bez relativne drahej HP.

autor
10. okt 2024

@madeincssr ďakujem za normálnu odpoveď 🙂

autor
10. okt 2024

@luliu nič blbé na mojej otázke nebolo , nevyznám sa v Tom , tak som sa normálne opýtala. Ale zvykla som si na to, že tu na MK sú také muderkyne ako si aj ty. Všetko dobre prajem 🙂

judrpravnik
10. okt 2024

Skús nejakú alternatívu napríklad MHD alebo bicykel a ušetríš. Auto si nekupuj pretože tam je aj množstvo ďalších nákladov ako poistka, benzín, servis a pod.

janai1
10. okt 2024

ako chceš z 360€ platiť úver, pzp, benzín, opravy?

Žiadna banka ti nedá úver s takým príjmom

madeincssr
10. okt 2024

AUTORKA, ak chces, napis mi SS a poslem ti cislo jedneho inzeratu ako ukazku zachovaleho rozumneho auta skoro "za babku". Samozrejme, podla foto sa to neda komplexne posudit, na obhliadku vzdy musis chodit so skusenym poradcom ("autickarom").

ahhola
10. okt 2024

A z coho budes krmit to auto, ked daju? Je ti tak treba? 🚘

vroni
10. okt 2024

Ak je tých 360 euro tvoj celkový príjem, tak nedajú. Nie preto, lebo je to čiastočný úväzok ale preto, lebo je to pre banku nulová záruka, že budes vedieť splácať (to neber osobne, oni majú tabuľky a tie proste nepustia). Ak máš aj iny príjem, tam už závisí od banky, ako to posudia.

autor
10. okt 2024

@vroni ano mám aj iné príjmy... Ďakujem za odpoveď 🙂

macatt
10. okt 2024

Ja mám na účte obraty a mám predschválený úver bez zdokladovania príjmu.. teda by stačil nejaký obrat pár mesiacov, že ti na účet pristane väčšia suma, aj keď vzápeti odíde aj to sa ráta..
Lebo s takým príjmom nedostaneš pôžičku..

autor
10. okt 2024

@macatt mám viac na účte než tých spomínaných 360€

hrasocek12
11. okt 2024

Mne nedali ani na vysávač za 150 eur 🤣🤣🤣

nelka93
11. okt 2024

@macatt to nie je také jednoduché ako to vyzerá, lebo áno predschvalenky fungujú na základe obratov, ale väčšinou keď tam chodí výplata a zdokladovany príjem. Nestačí, že si tam preposiela z iného.