ČSOB hypotéka

2. apr 2023

Mali ste niekto predschvalenu hypotéku v ČSOB? Zaujíma ma, že je tam pol roka na nájdenie nehnuteľnosti a pol roka na čerpanie úveru. Čo to znamená? Že ak nenájdem nehnuteľnosť do pol roka, môžem začať čerpať úver aj bez nehnuteľnosti? A mám teda ešte ďalšieho pol roka na nájdenie? 🤔 Nerada by som totiž prišla o predschvalenu čiastku, a dohodnutý úrok.

melanta
2. apr 2023

Nemôžeš čerpať bez nehnuteľnosti. Máš pol roka na to, aby si si našla nehnuteľnosť. Keď ju nájdeš, máš polroka na vybavenie kúpnej zmluvy a katastra, čiže na čerpanie. Nemôžeš čerpať peniaze, keď nemáš nehnuteľnosť za ktorú by si zaplatila a čo založila.

autor
2. apr 2023

@melanta aha už rozumiem, ďakujem

vikisisi
2. apr 2023

Prípadne ak by si do 6 mesiacov nestíhala nájsť, dá sa o 2 mesiace za poplatok predĺžiť špecifikácia

autor
2. apr 2023

@vikisisi a aký je ten doplatok?

vikisisi
2. apr 2023

180€

juro375
2. apr 2023

Ale pozor môžeš si tú 6 mesačnú lehotu síce o 2 mesiace predĺžiť no platíš poplatok za predĺženie cca 180e a ak aj potom nenájdeš nehnuteľnosť, tak musíš zaplatiť pokutu za nevyčerpanie úveru 500euri.

autor
2. apr 2023

@juro375 lehotu nebudem predlžovať, dakujem

juro375
2. apr 2023

Prosím, .. rozumiem, tak snáď niečo nájdete do tých 6 mesiacov aby ste sa vyhli tej 500e pokute za nečerpanie úveru.

domiklik
2. apr 2023

Máš pol roka na to aby si si nasla nehnuteľnosť plus musíš mat urobeny znalecký posudok...

autor
2. apr 2023

@juro375 a ta pokuta je tam vzdy? aj ked presvihnem tu dobu 6 mesiacov? to mi nikto nepovedal.. ale tak nehnutelnost prave riesim, akurat uz sa mi ta lehota blizi.