Crypto peňaženka Metamask

11. mar 2024

Ahoj.. známy ma peniaze v tejto peňaženke, viete mi povedať čo to vlastne je? Prepáčte ale on mi to nemal čas vysvetliť ponáhľal sa a mne to nedá 🙄 co to vlastne je ten metamask je to banka?

maranco
11. mar 2024

Podľa Wiki je to "program/peňaženka" kde má uloženú kryptomenu Ethereum.

autor
11. mar 2024

@maranco ano to spomínal a ešte hovoril ze je to bezpečnejšie že mu to nikto nemôže zobrať alebo zablokovat alebo zamrazit že je to len jeho a on disponuje nejakym 12 slovnym kľúčom.. ze na burzu môže siahnuť exekútor a ze na toto nie.. bolo mi to čudné preto som založila temu ze co to vôbec je ... toto je teda moderná doba keď niečo takéto je

maranco
11. mar 2024

V kryptomene mať len takú sumu o ktorú si môže dovoliť prísť.
Môže zo dňa na deň stratiť svoju hodnotu a bude mať bezcenné "peniaze".
Môžu vlády zakázať/obmedziť výmenu za €, tak nebude mať kde to minúť, čo si za to kúpiť.
V koľkých obchodok kde bežne nakupuje môže platiť cez Ethereum?

autor
11. mar 2024

@maranco aj podľa mňa je to nebezpečné investovanie

monika_k
11. mar 2024

nebezpecne v com? ak kupil bitcoin za 20 tisic dnes ma hodnotu nieco okolo 67 tisic.. vyberiem a fungujem

cierny_konik
11. mar 2024

Investicia do kryptomien je rizikova (aktualne je hodnota kryptomien na najvyssej urovni = vela ludi sa tesi, lebo zarobilo. Ale hodnota krypta sa dokaze menit velmi rychlo a o tyzden byt uplne ina situacia).
Penazenka (napr. Metamask) sluzi na bezpecnu uschovu kryptomien, aby ti ich niekto neukradol, neprisla si o nich, ked skrachuje krypto burza, atd.)

hellwant
12. mar 2024

@monika_k Lenze ked rastie kolkí vyberu? Stale sú v tom este viac bude. Ten kto vyberie mas pravdu, krasny zisk, ale z obycajnych ludi zas vyberie minimum a ostatní budu cakat az kym zas nezaziju pokles a v strachu predaju v nevhodny cas.

maranco
13. mar 2024

Zainvestovali do kryptomien, no zrazu majú problém. Banky im pozastavili platby a dokonca zrušili účty
Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/884608-zainve...