Čo sa stane, ak som na maródke a kontrola ma nenájde doma?

cmaq
8. sep 2016

Som od začiatku tehu doma na PN kvôli zamestnaniu. Mám bežné vychádzky, no bývame v rodinnom dome, kde sa mi má problém dozvoniť alebo doklopať aj poštárka. Ako by som zdôvodnila, že som "nebola" doma, prípadne, ako sa môžu sankciovať? Ďakujem za každé info.

luciannka83
8. sep 2016

@cmaq musíš mať potvrdenie od lekára, že si bola u neho. A ak ťa kontrola nenájde doma, tak ti zoberú nemocenskú dávku. Tak vo vlastnom záujme si to zabezpeč tak, aby sa ti kontrola mohla dozvoniť, doklopať. 🙂 Ale čo ja viem, tak tehotným na kontroly veľmi nechodia. 🙂

simsalabim
8. sep 2016

@cmaq neviem, ako sa to robieva bezne, ale kamaratke telefonovali, ze kde je, ze sa k nej nemozu dozvonit. Ona vtedy sedela v cakarni u lekara, musela vydokladovat, kde bola. A potom ju prisli skontrolvat este raz o par dni, na jej velke prekvapenie (bola doma). A sankcie - myslim, ze prides o peniaze... Nebolo by vhodnejsie poriesit zvoncek? Bezdrotovy kupis za par € a budes ho pocut aj v zahrade. A este - bola tehotna na rizikovom @luciannka83

jankastubka
8. sep 2016

Mozno by nebolo odveci na branicku napisat telef. cislo, na ktore ti maju zavolat a dobehnes otvorit, mobil stale nosit pri sebe. Chapem, ze v zahrade to vobec nemusi byt pocut.

anjelicek26
8. sep 2016

@cmaq preco mas obmedzene vychadzky, ked si doma kvoli nevhodnemu zamestnaniu? Ved to nie je zdravotny dovod, aby si nemohla chodit von, ako sa ti paci... to byva len pre rizikovo tehotne, co maju lezat s nohami hore... a to ty nie si...skus sa dohodnut s lekarom, nech ti da neobmedzene vychadzky, ved na tieto neni dovod, ze len par hodin do dna...

sissy27
8. sep 2016

@anjelicek26 pretože na "nevhodné zamestnanie" sa nevzťahuje PN, ale rieši sa to úplne inak... lekár môže PN vypísať LEN zo zdravotných dôvodov, musí tam uviesť aj nejakú dg. či zdravotné potiaže a k tomu sa viažu aj isté obmedzenia čo sa týka vychádzok...

cmaq
autor
8. sep 2016

Dik za odpovede.. este nahodou neviete v akom zmysle "prist o davky" ? Je to za ten mesiac, ked to nezdovodnim alebo nejaka cast? Ci uz do konca mi nic nevyplatia? Dik

alenah31
8. sep 2016

@cmaq odo dňa porušenia liečebného režimu (tvojej neprítomnosti doma) určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti. Pozri si stránku sociálnej poisťovne tam je to všetko presne definované.

kajus_a
8. sep 2016

podla mojich info, co som di sama nasla ns stranke soc. poist. je ale maximum za 30 dni.

kajus_a
8. sep 2016

podla mojich info, co som si sama nasla na stranke soc. poist. je ale maximum za 30 dni.

lidia73
8. sep 2016

@cmaq inak s tymto som mala aj ja problem..bola som na pnke a mame pokazeny zvoncek tak sa mi nevedeli dozvonit...uzavreli to tak ze som nebola doma a potom som musela utekat k doktorke aby mi dala potvrdenie kedze som nechcela prist o davky..

cmaq
autor
9. sep 2016

@lidia73 ahoj, dik za odpoved.. a dopadla si potom ok? ono pokial stale vydokladujes "ten den" nic sa nedeje? lebo ozaj, po pravde fakt nie som stale stale doma, zvoncek sa len bude robit, mame novy dom, brana sa este len riesi... no neda sa velmi.. boli ti potom aj viac-krat? bola si doma cele tehu? dik pa

lussyka
9. sep 2016

ono aj keď máš papier že si bola u doktora tak sociálka to stále ešte individuálne posudzuje a hoci si tam bola nemusia ti to uznať a o peniaze prísť môžeš.. teraz vraj dosť sprísnili kontroly lebo dosť ľudí to začalo zneužívať..hlavne takí ktorým končia pracovné zmluvy a nechcú byť len tak na úrade práce bez peňazí, tak sa rýchlo pred skončením hodia na marodku aby ešte aspoň niečo dostali.. takže by som neriskovala..

lidia73
13. sep 2016

@cmaq ja som im to vydokladovala a nebol problem. Lenze tak zalezi ci ti to uznaju lebo na tej socialke su tiez niekedy taki ludia ze urobia vsetko preto aby uskodili. Ja som nebola pn kvoli tehu 🙂 potom mi boli este raz a to asi dva dni na to ako ma "nenasli doma", esteze ich suseda zastavila vtedy lebo zas by som si len listok nasla

cervikpepik
13. sep 2016

@cmaq davku pozastavia ododna kedy Ta nenasli doma do skoncenia praceneschopn. MAX VSAK NA DOBU 30DNI,zrusit Ti ju nezrusia,to sa neboj

cmaq
autor
13. sep 2016

@cervikpepik dik za info, no lebo na PN som az dokoca tehu, tak dakujem pekne, keby teraz :D akoze som doma, ale stane sa no.. este raz dik

emmka2810
13. sep 2016

@luciannka83 no neviem ci je to uplne pravda ale ja som bola pocas tehu PN 2 mesiace a mala som 2x kontrolu

dobromila1111
13. sep 2016

Aj ja som mala ako tehula kontrolu..

luciannka83
13. sep 2016

@emmka2810 ja som bola celé tehu na PN a nikto mi neprišiel 🙂

cmaq
autor
14. sep 2016

@luciannka83 😝 😀 😝 no ja uvidim, ale tiez dufam 🤐