Čo je trading?

26. jan 2024

Poslednú dobu sa všade skloňuje slovo Trading a s ním súvisiace pojmy, všade na mna vyskakuju rôzne stránky či akadémie na to zamerané
Vie mi niekto jednoducho laicky po lopate vysvetlit čo to vlastne je a o čo tam ide?😃 všetko to na mna vždy pôsobí veľmi všeobecne nekonkrétne až záhadne podobne ako všetky ponuky prace kde človek nevie vôbec o čo konkrétne ide len vie že ma perspektívu zarobiť 😊😂

Viem že aj ženy sa tomu venujú a rada som v obraze chcem ísť s dobou tak ak tu je niekto kto si tieto veci ide a chcel by sa podeliť zodpovedať mi tieto otázky budem vďačná 😊 pretože keď si o tom niečo pozerám nerozumiem tomu sú to už asi veci pre tých čo o tom niečo vedia ale ja hľadám ten úplný základ.

Je to niečo čomu sa môže venovať a naučiť aj človek ako ja ktorý nevie o tom vôbec nič alebo je to určené skôr pre ekonomicky založených ľudí typu ekonómovia účtovníci nejakí finančníci ?😃 viem len že sa tam ,,niečo robí,, a môže tam byt riziko spojené s peniazmi že o nejaké človek príde ale tak rovnako môže prísť aj pri stávkovani tiež sa vložia nejaké peniaze s vedomím že buď o ne prídem alebo získam viac.

Kľudne sa o tom môžeme pobaviť aj v správe
Ďakujem a teším sa na vaše komenty

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenicka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
26. jan 2024

@lenicka999 času mám momentálne dosť takze v tom nevidím problém čo presedim hocikedy bezcieľne na mobile radšej sa venovať niečomu takémuto

A čo sa týka tej spomínanej straty aj vyššie- je mi jasne že treba do toho niečo dat ale potrebujem poradiť nasledovne . Keby dajme tomu vyclenim na to 200€ tak prídem o tieto peniaze alebo sa mi navýšia vymyslím si na 400 a prídem o tie tak v tom problém nevidím bolo by mi ľúto že ich reálne nemám ale nebrala by som to ako hroznú stratu keď mojich v tom bolo skutočných len 200😃 horšie už keby opäť mám do toho vložiť čiže funguje to takto že budem musieť stále svoje vlastme peniaze do toho dávať?

autor
26. jan 2024

A tiež by som nemala v pláne byt nejaký profik a mat to ako príjem ale poteší aj mala suma niekto sa teší keď výhra 50 eur na lose tak rovnako pri tomto by bol môj zámer len čo to navyše získať

autor
26. jan 2024

@chodec15 a ty sa tomu venuješ? Len tak pre zaujímavosť
Pravdaže by som si aj rada naštudovala len skôr neviem ako a kde začať

autor
26. jan 2024

Lebo je ľahké už z jedného sa dostavať ku ďalšiemu ako pri štúdiu v škole naučíme sa jedno a automaticky vieme po čom siahnuť ďalej samé nás ro navádza len ten začiatok je taký že kde si vlastne čo pozrieť keď mi príde že sa tomu venuje už každý a neviem kto o tom ozaj vie

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenicka999
26. jan 2024

Tak šup na youtube a keď vieš anglicky je tam spústu videí zadarmo kde získať predstavu o čom vlastne trading je.
A čo sa strát týka, tak jasne že možeš z 200 eur zarobiť na 400 eur, potom o ne prídeš a si zasa na nule a musíš do toho zasa nasypať peniaze. Tak to funguje. Jedine aby si si svoj zárobok vybrala, aby bol safe, a ďalej tradiš len s tými počiatočními 200 eur.
Ďalej trochu uvediem na pravú mieru predstavy o zárobku. Dobrí traderi sú spokojní keď na deň docielia 1 % zisk. To znamená že keď chceš denne zarobiť 50 eur musíš tradiť s účtom 5000 eur. To len tak pre predstavu že na trading potrebuješ aj kapitál. Z 200 eur nezarobíš milióny.

hellwant
26. jan 2024

Dobra rada investuj- dlhodobo a netraduj. Ak chces peniaze rychlejsim tempom ako dlhodobe investovanie, zvys si kvalifikaciu, ci zacni podnikat... Ak si myslis, ze staci cas a videa z Youtube a budes z 200-viek robit 400- vky...sklamem ta. Prides o prachy. A budes si nadavat, co si urobila. Preco myslis, ze ludia podnikaju a pracuju, ked trading by bol tak vynosny? Problem maju na burzach makleri a nie Slovak/Slovenka ktora "ma cas doma pri stukani na mobile" . A pozor, pri tradingu byva aj páka( to su pozicane peniaze, automaticky ti ich da ked kupis nieco co je len na paku ako meny, ci komodity), ta ti znasobuje zisk, ale ked pada akcia znasobuje stratu.

erika5025
26. jan 2024

Keď chceš napis mi spravu

autor
26. jan 2024

@lenicka999 veď to ani nechcem ako som písala nemám z toho hlavu v oblakoch že chcem teraz nejako zarábať skôr chcem len o tom niečo vedieť občas sa zapojiť a tak

autor
26. jan 2024

@chodec15 tieto pojmy čo popisuješ sú pre mna uplne cudzie a práve to sa chcem naučiť
Nie hneď niečo robiť ale ovladat aspoň teóriu aby keď mi niekto povie niečo takéto som vedela o čom vlastne hovorí ale ako laik sa v tom množstve neviem prehrabať čo si nastudovat lebo neviem čo je čo
To ako keby som úplnému začiatočníkovi začala predkladať už nejakú teóriu pred ktorou bolo 10 dalších ktoré mal ešte vedieť, ja sa chcem dopátrať k tomu samotnému začiatku alebo ako to povedať 😃

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehulka2011
26. jan 2024

Budu ti tu ponukat platene skupiny ako chalan z burzy ale pozor, neodporucam, prides o peniaze.

lenicka999
26. jan 2024

My ti bohužial návod kde je všetko postupne dopodrobna krok za krokom rozpísané nedáme. Takto to nefunguje. Musíš proste hľadať, googliť, čítať, skúšať. Je to široká téma a napríklad krypto sa traduje uplne inak ako akcie. Nie je na to len jeden zdroj informacii. Môžeš sa pozrieť na https://www.investopedia.com/ grafy si pozeráš napr. na www.tradingview.com, radili ti otvoriť si testovací demo účet niekde.
A ako píše @tehulka2011 asi nejaké kurzy platené sú, ale väčšinou je to strata peňazí. Ja som si napríklad prvé 3 roky povedala že nebudem nikomu za nič platiť. A hlavne tí ľudia ktorí majú dobrý obsah, ukazujú aj veľa vecí zdarma.
Proste nikto ti nič len tak pod nos nedá. V tradingu musíš byť húževnatá a stále ísť ďalej krok za krokom. Trh ťa prefacká, zničí, ale musíš na druhý deň vstať a ponížene otvoriť grafy a pokračovať. Len takýto cieľavedomý jedinci ktorí majú výdrž to zvládnu. Nebude to prechádzka ružovou záhradou. Takýto prístup musíš mať a nie dajte mi.

rebecca8
26. jan 2024

@tehulka2011 ahoj prečo nepodporucas chalana z burzy? Veď ma 98 percentné dobre uzavreté obchody .

jaroslav81
26. jan 2024

nie, ked o svoje 200€ prides, dalej budes davat susedove peniaze :D boze to su otazky

rebecca8
26. jan 2024

Ešte ti tu ale nikto nespomenul dosť podstatný vec a to je , že zo zisku z obchodovania máš platiť daň a nie malú! Tak pozor na to 🙂 a rovno sa spýtam, či niekto nevie , či sa daň platí až nad určitú sumu alebo automaticky aj keď človek má zisk len 1000 e ročne??? Vie niekto ??? Pýtala som sa 3 účtovníkov ,ani jeden mi nevedel povedať 🙂

jaroslav81
26. jan 2024

@rebecca8 nad 500€ rocne...ale tam sa berie vsetko dokopy, vsetky vedlajsie prijmy, nie len obchodovanie na burze...vsetko okrem hlavneho zamestnania

autor
26. jan 2024

@jaroslav81 tak to mi asi dopne aj samej ja som to myslela inak, pre niekoho je strata aj peniaze ktoré neboli povodne ,,jeho,, a niekomu to nevadí
Aj pri trebárs podávaní si zápasov sa vloží čiastka keď sa mi podarilo vyhrať 4-5 násobok toho bola som spokojná lebo to všetko bolo navyše niečo som si z toho nechala a za zvyšné som napr dať zase tak ma preto zaujíma či sa tým dá tiež takto manipulovať že kedy chcem si vložím vyberiem a je mi jasne že nie 10 eur ale niekomu môže stačiť prilepšiť si nejakým eurom navyše a skúsiť potom zase o pól roka a nie stále, tak či je to takto limitované že treba stále alebo je to ako nejaká iná ,,hra,,

jaroslav81
26. jan 2024

obchoduješ kedy chceš, nemusíš stále...najlepšie vtedy keď je dobrá príležitosť...napríklad keď začala korona, cena ropy prudko klesla, asi o 80%, dobrý investor vedel, že takýto pokles je iba dočasný a časom znovu stúpne na svoju štandardnú cenu, tak kúpil lacno a teraz by predal za 5 násobok..

lenicka999
26. jan 2024

No ja neviem ako to vnímáš ty, ale ja v momente keď stavím na zápas a vyhrám peniaze ktoré ako píšeš neboli pôvodne moje, tak od toho momentu sú to moje peniaze a správam sa k nim ako ku mojim peniazom a chránim ich ako moje peniaze. Nerobím žiadne rozdiely medzi peniazmi ktoré som mala na začiatku ako vklad a peniazmi ktoré mám ako výhru/zisk.

jaroslav81
26. jan 2024

a poviem ti na rovinu, ak chceš skúšať šťastie s 200 eurami, kašli na trading a radšej skús kryptomeny. Tam nepotrebuješ takmer nič vedieť, kúpiš, držíš a keď boh dá, o rok - dva predáš aj za niekoľkonásobok...

lenicka999
26. jan 2024

V trading máš svoj účet kde si prevedieš peniaze, s ktorými môžeš manipulovať ako chceš a poslať ich aj naspät na svoj nomálny účet v banke a keď chceš tak si otvoríš obchod (nakúpiš), odčíta sa ti od z toho tvojho vkladu. A keď predáš tak máš zasa peniaze spät ako cash. Keď predáš na viac zo ziskom tak máš logicky viac penazí.

panda21
26. jan 2024

@tehulka2011 máš s nimi skúsenosť?

autor
26. jan 2024

@lenicka999 v tom je každý iny a myslím že je to v poriadku, mna by určite viacej mrzelo keby prídem o svoje peniaze ktoré som do toho dala ako o tie ktoré som získala tam by to bola pre mna jedine tak škoda ale nebola by som nahnevaná ako keby prídem trebárs o zarobené peniaze alebo ako to povedať. Čiže toto riziko je pre mna v poriadku a pre niekoho byt nemusí tak to sú asi potom tie články a podobne čo všade vidím že o koľké peniaze prišli ale človek nevie či tie vložené alebo len získané.
Na expres keď pošlem smsky v hodnote 2000€ a nič nevyhrám tak ma to isto zaboli viac ako keď tam pošlem jednu zavolajú mi nezdvihnem a prídem o výhru 2000€ sú to peniaze ktoré mohli byt moje ale neboli moje ja si myslím že toto netreba vôbec vysvetľovať a určite sú takí ako ja, možno je to aj výhoda

autor
26. jan 2024

@jaroslav81 ďakujem ja práve veď nechcem tu nejaké know how čo a ako robiť to ani nie je možné keď o tom neviem nič chcem niečo o tom ovladat aspoň teoreticky asi si teda jednotlivo naštudujem tieto pojmy chcela som iba vedieť či je nejaká zaujímavá príručka článok niečo kde sa iba hovorí o tom čo to je

Takze sa nikto vôbec nemusí báť že tu idem ťahať nejaké postupy a budem 10 skokov nad nimi 😃keď neviem kde je sever a chcem byt len o niečo ,,mudrejsia,,. Ani neviem či na toto celé kde sa tieto veci robia je len jedna stránka kde to prebieha alebo je toho veľa čiže asi tak som na tom

autor
26. jan 2024

@lenicka999 ďakujem a je to len jedna nejaká oficiálna stránka alebo sú rôzne?

autor
26. jan 2024

@jaroslav81 ďakujem takto nejako tomu aj rozumiem, ja sa tomu nechcem venovať ani to mat ako hlavne hobby skôr ako zábavu podobne ako pri spomínanom tipovani a takýchto veciach z času na čas si tam niečo ,,kúpiť,, keď nevyjde nevadí nešlo by do toho veľa peňazí. Ak je to aspoň sčasti úmerne tomu že človek vloži dajme tomu 100€ a môže získať 150 tak aj to je fakn nepotrebujem byt žiadny trader ani odborník na tieto veci 😃
Takze to ma zaujíma či sa to dá/ je vhodne takto ako popisujem alebo to tak nefunguje, to mi stačí vedieť predtým než si o tom vôbec začnem študovať alebo nie 😂