Čo je revolt?

janka_23
21. dec 2022

Ahojte, vie mi niekto vysvetliť co je to revolt? Mam urobiť úhradu na číslo účtu a bojím sa ci to nie je niečo co mi bude každý mesiac sťahovať peniaze alebo mi nevybielia účet.

nelca84
21. dec 2022

@janka_23 Nemyslis Revolut? To je banka.

janai1
21. dec 2022

Však nenastav TP a nemajú ti prečo sťahovať každý mesiac peniaze

janka_23
autor
21. dec 2022

@nelca84 áno revolut, opravil mi to mobil. Nepoznám to vôbec preto som sa opýtala ci to nie je nejaká haluz. Ďakujem za vysvetlenie

janka_23
autor
21. dec 2022

@janai1 to mi je jasne, len som myslela ci to nie je niečo podvodné, nepočula som o takej banke

janai1
21. dec 2022

@janka_23 no asi ti to nie je jasné. Ako sa dá z čísla IBANU vybielit účet?

petamich
21. dec 2022

Revolut je nieco ako online banka, ak zadas jednorazovu platbu, tak ti nemaju ako vybielit ucet ALE v poslednej dobe sa vela podvodov pri predaji veci, ktore potom predavajuci neposle atd. z nejakeho dovodu deje cez Revolut banku, mozno preto, ze si myslia, ze online banka, ina legislativa, kedze to nie je slovenska banka atd. - tak si len skor treba overit predavajuceho napr. na FB je skupina, kde vies vyhladavat podla cisla uctu, ci tam nahodou nie je dana osoba spomenuta ako podvodnik

maranco
21. dec 2022

@janka_23 je to banka v Litve. Z akého mesta je predajca? Skús sa spýtať známych či niekto nechodí tým smerom.
Na účet mu neposielaj celú sumu ani polovicu, dohodni si, že to pošle na dobierku a na účet mu vopred pošleš len cenu poštovného.
Podvodníci zvyknú používať bankové účty v Litve, alebo v Anglicku.
Číslo účtu zadaj do googla či ti o ňom niekde nenájde zmienku.

maranco
22. dec 2022

Tiež bol účet v Revolute, osobný odber nebol možný a pani už "bola s balíčkom na pošte" len čakala kedy pošle peniaze.

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/mam-poslat-len-tak-cudziemu-peniaze-za-tovar-z-bazaru/

janka_23
autor
22. dec 2022

@maranco ďakujem, preverím si to

janka_23
autor
22. dec 2022

@petamich ďakujem, určite overim.

michal711
22. dec 2022

@janka_23 revolut využívam denno denne je to online banka je zadarmo . Ničoho sa netreba báť

niekto2hy
22. dec 2022

@maranco Nesir paniku.
@janka_23 Pouzivam Revolut,dokonca som z neho platil predavajucim v Bazare.V aplikacii vidim kedy dorazia peniaze do banky predajcu.

maranco
22. dec 2022

@niekto2hy to, že ty si platil za bazárový tovar z Revolut účtu je OK. Ale ak by si predával tovar zo Slovenska a žiadal zaplatiť do Litvy už je to podozrivé a treba to lepšie preskúmať.
Okrem Revolutu máš účet aj v SK banke, alebo Revolut je tvoj jediný účet, žeby si kupujúcemu musel uviesť účet v Litve?
Podvodníci majú viac v obľube prijímať peniaze na účty v Anglicku, Litve, Belgicku ako v slovenských bankách.

niekto2hy
22. dec 2022

@maranco Mam ucet aj v SK.

maranco
22. dec 2022

@niekto2hy predpokladám, že pri bazárovom predaji dávaš kupujúcemu SK účet a nie LT účet aby sa zbytočne nerozrušoval čo to je a prečo má poslať peniaze do Litvy.

niekto2hy
22. dec 2022

@maranco SK banky neposkytuju sluzby,ktore ma Revolut,tj.medzi inym zistenie moznosti vidiet kedy pridu $ na ucet danej osoby.

janka_23
autor
23. dec 2022

@niekto2hy veľmi pekne ďakujem za objasnenie. Pocula som o tom teraz prvý krát tak som si potrebovala overiť ci to nie je nejaky podvod keďže dnes sú ľudia veľmi vynaliezavi.