Cez akého brokera je najlepšie investovať do akcií?

27. aug 2024

Ahojte, cez akeho brokera je najlepsie investovat do akcii?

martinmmartin
27. aug 2024

cez takeho co to nerobi zadarmo. Radsej platit za poradenstvo otvorene ako poza chrbat keby mal nejake provizie z nejakych produktov ktorym rozumie iba on.

yoge
27. aug 2024

pravdepodobne Interactive brokers?

autor
27. aug 2024

@yoge a preco prave Interactive brokers? Aky je rozdiel napriklad oproti XTB?

buberova
27. aug 2024

Tiež využívam xtb a je to ok

autor
27. aug 2024

@buberova prosim ta a ako je to tam s poplatkami? Ked si chcem len nepravidelne kupovat akcie a predavat ich az po dlhej dobe, minimalne po roku, budem platit poplatky? Citala som, ze sa plati po roku 10 eur mesacne za neaktivitu

yoge
27. aug 2024

XTB je tiež ok, je to bez komisný broker, ale IB je predsa len o level vyššie. Cez IB fungujú aj rôzne iné brokerské spoločnosti ako Lynx, Trading 212, atd. Aj XTB je fajn (rovnako ako IB je to verejne obchodovatelná firma, takže cca vidíš ako sú na tom fiančne), ale na rozdiel od XTB tam máš prístup aj k rôznym iným burzám no za cenu vyšších komisných poplatkov

yoge
27. aug 2024

mne sa zdá že sa tam neplatí, prečo sa nespýtaš na podpore? XTB má CZ/SK podporu a sú celkom ochotní

yoge
27. aug 2024

a inak ak nemáš moc skúsenosti, nekupuj konkrétne akcie ale readšej ETFka. NEmusíš nutne S&P 500 (to je teraz dosť nadhodnotené kvôli AI bubline), ale kludne napr. S&P 600 alebo S&P 400, tam je P/E pomer celkom priaznivý

autor
28. aug 2024

@yoge dakujem za rady, ano, viem zatial len velmi malo, preto na zaciatku aj chcem investovat velmi male sumy. Pozeram si zatial videa na internete. Na XTB sa mi paci, ze maju aj demo ucet. Vedel by si mi aj poradit nejake dobre videa a clanky, z ktorych by som sa mohla ucit?

yoge
28. aug 2024

A kolko chceš mesačne investovať, pár desiatok eur, stoviek eur, tisícky eur? U tých etfiek budeš mať na 99% väčšiu výnosnosť ako keby vyberáš jednotlivé akcie sama + nemusíš do toho investovať skoro žiaden čas. Možno si prečítaj knihu inteligentni investor od Benjamina Grahama aj na youtube máš kopec (aj cz a sk) kanálov kde sa môžeš učiť napr. Jindřich Pokora

zic
30. aug 2024