Cestná daň

thegavacka
25. feb 2013

Ahojte,viete mi prosim poradit:ak je auto prihlasene na firmu,ale nepouziva sa na podnikatelske ucely,ani ziadne naklady spojene s nim sa nedavaju do odpisu (lebo sa pouziva pausalna dan ) je potrebne to nahlsit danovemu uradu a platit cestnu dan ? prihlasene to bolo dnes po nedorozumeni ohladom novych podmienok pre pausalnu dan. 😖

zuzulica
25. feb 2013

@thegavacka Najlepšie zavolať na daňový a spýtať sa, majú tam určite na stránkach číselko.

vikusjk
28. feb 2013

@thegavacka predmetom dane z motorových vozidiel je to vozidlo, ktoré sa používa na podnikateľské účely. Daňová povinnosť vzniká dňom, kedy bolo auto prvýkrát použité na podnikateľské účely, a zaniká dňom, kedy bolo poslednýkrát použité na podnikateľské účely. Ak vaše vozidlo nie je na podnikateľské účely používané, nie je predmetom dane z motorových vozidiel, prihlásenie na daňový úrad by som stornovala a oznámila by som vznik povinnosti až vtedy, kedy by reálne vznikla (t.j. kedy by auto bolo použité na podnikateľský účel).

bmmz
1. mar 2013

@thegavacka

od kedy je auto nadobudnute, je prihlasene k motorovej dani na DU

od noveho roku sa prihlasenie nemusi na DU hlasit len zanik jeho pouzivania, motorova dan sa plati na dni vyuzivane v roku do konca januara nasledujuceho roka

thegavacka
autor
3. mar 2013

diky,manzel bol osobne na DU a nemusi to prihlasit,pokial si to nebude davat do nakladov. 🙂