Ceny prerábky bytu

candii
26. aug 2024

Ahojte. Je nás tu dosť .. je tu niekto kto vymieňal starú plávajúcu podlahu za novú ? Koľko ho vyšla robota bez podlahy.. podlahu chcem určite kúpiť nejakú kvalitnú takže to rátam aj 25-30€ za m2. Potom by som chcela vyobložkovať zárubne a povymienať dvere na celom byte to je 3 ks + záchod ten netreba obložkovat. A vymeniť 3 ks radiátorov za nové. Ak máte s niečím s týchto veci skúsenosť napíšte mi prosím koľko ste vy platili nech som ako tak trochu v obraze .. ďakujem.

tamta
26. aug 2024

No kvalitná podlaha stojí podľa mna cca 50e/m2.. A napíš aka je veľká podlahová plocha, od toho to závisí..

candii
autor
26. aug 2024

@tamta cca 50m2 videla som po 30€ vodeodolnú, takú by som chcela aj proti oderom.

luxus10
26. aug 2024

@candii s tymi radiatormi pozor, musis dat take, ako ti schvali bytove druzstvo... tam si to musis nechat aj schvalit, potom take kupit, a nasledne zavolat na firmu, kt. ti nastreli nove merace...a tymi radiatormi zacni, inak mozes znicit nove podlahy... a zahovor si na to pana, lebo ti su dost obsadeni a vytazeni...pri zvarani sa pouziva kyslik a acetylen, u zarubni si zisti, ci sa vobec daju oblozit-su aj take, kt. sa nedaju , musia sa vyrezat, a to je bordelu na kvadrat...podlahy nakoniec...

andaluzia12
26. aug 2024

My sme rekonštruovali a ešte nemáme osadené radiátory. Dnes som volala na bytové družstvo a oni ma maximálne odporučili na firmu čo nám zabezpečuje merače tepla. Mame si radiátory vymeniť (povodne sme mali 3, teraz budeme mať len 2). Keď budú radiatory osadené, príde technik z firmy od meracov tepla a vymení nám ich. O veľkosti radiátora nebola reč, dokonca budeme mať o 1 menej ako sme mali povodne…..

luxus10
26. aug 2024

@andaluzia12 no to je cudne... na bytovom druzstve maju presne prepocty teplotechnicke, aky radiator kde ma byt...inak nebudu sediet spady, len si to dobre preverte v tej firme, kt. vam odporucili, ze ake radiatory tam mozete mat, ci ich budete kupovat vy, alebo to dovezu oni...vtedy by to davalo zmysel...ze si to aj sami odkontroluju...

tramtada31
26. aug 2024

Radiátory by som nemenila, ak máš tie staré, kvalitne. Tie nove tak nevykuruju. Čo sa týka výmeny starej podlahy, už by sme do toho nešli, vyberali sme skvaru. Nielen, že to dlho trvalo, bolo drahe (vyvozenie a uskladnenie na skladku), ale dávali sme miesto toho liapor, ktorý mal byt zvukovo izolačný, ale suseda vyplakava, že pocuje úplne všetko. Zarubna-vyrezanie starej železnej okolo 60 eur, sle osadenie je ľahké, to si muž spravil nakoniec sám, keď mu to spravili nakrivo

luxus10
26. aug 2024

radiatory sme museli zohnat od us steel, presne typy- nemali ich nikde, nam to surilo, lebo o tyzden mali vypustit v lete stupacky, aby sme sa zmestili do terminu, tak druzsvo dalo nove typy ale stale od us steel, tie tiez nikde nemali, tak dali 3 typ, ale stale museli splnat iste teplotech. parametre -tie uz mali, kupili, urobili sme, a ked prisiel technik s meracmi, vsetko precizne skontroloval, prepocital, mal papier aj z druzstva-typy radiatorov,a az potom nastrelil merace, povedal, za ak by tam bol nie odporuceny typ, ze tam neda merac a dovi dopo, platili by sme priemernu spotrebu plus straty na vykurovani...
@andaluzia12

luxus10
26. aug 2024

@tramtada31 nie je pravda, ze stare su kvalitne, hlavne ak zazili este uholne elektrarne...
nie je pravda, ze nove tak nevykuruju- od us steel vykuria miestnost 25 m2 do 10 min, kvalitne, stare liatinove, nez vykurili, trvalo to hodiny...mozno tie z merkury-tak nevykuria---preto je potrebne kupit poriadne, a hlavne po teplotech. prepocte...darmo kupite velky, ked nema vykon...

a keby ste videli co je v tych starych radiatoroch za bordel- do polovice vysky usadenin po jarmilu...

tramtada31
26. aug 2024

@luxus10 no my sme v jednom byte menili za nove, síce pekne, ale naozaj nevykurili. V druhom byte sme ich odmontovali, vydrhli, zoškrabali zeleznymi kefami pôvodný náter, natreli novym a aj keď sme nadavali, koľko s tým bolo roboty, sme teraz spokojni

luxus10
26. aug 2024

@tramtada31 no ale nepises ake radiatory, lebo su medzi ponukanymi znacne rozdiely...

candii
autor
26. aug 2024

@tramtada31 tieto máme

luxus10
26. aug 2024

@candii z ktoreho roku je byt?

kp7333
26. aug 2024

Za meter stvorcovy pytaju podlahari cca 8eur (zapadne slovensko). Ale niektori vedia zohnat podlahu lacnejsie, da sa usetrit na cene aj 5 eur na meter (nakupia za velkoobchodne ceny).

candii
autor
26. aug 2024

@luxus10 to netuším. V roku 2015 sme sa sem nasťahovali a boli tu už radiátory.. a byty sú staré nie je to novostavba ..

candii
autor
26. aug 2024

@kp7333 s tým som aj počítala že nás to vyjde v celom byte cca 2000 €

luxus10
27. aug 2024

@candii ak mate znalecky posudok, tam je to urcite uvedene...ak nemate, tak v desatrociach sa stavali urcite typy byt. domov, aj dla toho sa to da poznat...

candii
autor
27. aug 2024

@luxus10 našla som. 1959

luxus10
27. aug 2024

@candii uuuuu, tak to vymen😍 tam bude bordelu z uhlia...nevahaj, lebo potom krd budes mat vsetko napekno, a zacne kvapkat, budes to musiet urobit ako havarku...a mozes si ponicit ci uz nove omietky, podlahy...taktiez tie radiatory treba vyniest von...aj tam moze dojst ku skodam...