Cena prerábky

27. dec 2023

Koľko by ste povedali ze vyjde do 80m2 bytu komplet prerabka kupelne, stierky, malovka, interiérové dvere 5ks, vchodové bezpečnostné dvere a vinylova podlaha 15eur za m2? Cena komplet za materiál aj robotu?
Aspoň cca...

zmrzlinka2021
27. dec 2023

Vacsinou co pocuvam ludi, co rekonstruuju 3izbove byty, tak sa to pohybuje cca 60-80 tis. EUR rekonstrukcia. Vsetko vsak zavisi od kvality aku pozadujes a co presne sa robi. Táto suma je fakt za kompletku.

laurita285
27. dec 2023

50tis a viac

syslik81
27. dec 2023

zalezi ako drahy naterial kupujes ci mas znamych etc ..ale ak nechces najlacnejsie a zachvilu to zas menit tak minimalne stredna kvalita s robotou pocitaj nad 50tis ... a to je ten minimum .. kedze vzdy sa daco pototo s cim nepocitas a tak sa to navysuje

tato_
27. dec 2023

Rekonstruoval som byt v 2019. 64m plochy, lokalita Galanta. Robila sa komplet na novo elektroinstalacia, brusenie parkiet, stierky v celom byte, vymena 3x okno + balkonove dvere, bezp vchodove dvere, do kuchyne, chodby, wc a kupelne nova dlazba a obklady, murovala sa a na komplet robila kupelna + wc, v kuchyni nova linka, spotrebice, nova fasada v lodzii + nove dizajnove zabradlie, v priestore chodby sa znizoval strop sadrokartonom kvoli kabelazi a osvetleniu, 2x nove interierove dvere, ostatne boli celkom schopne tak sa len prelakovali zarubne. Cele dohromady praca s materialom to vyslo do 20 000€. Po znamosti toho bolo minimum. Svojpomocne som akurat vynasal sutiny a vysaval prach po vykonanych pracach. Drzim palce, mna to stalo nervov 🙂)

autor
27. dec 2023

@tato_ dakujeeem za normálnu odpoveď. To co tu strieľajú 80 000 a podobne to je fakt sila.

nikaeli
27. dec 2023

Minulý rok v decembri sme prerábali jadro (už bolo murované), výmena obkladu, sanity, vyrovnávanie podlahy, znižovaný strop, výmena zárubní a vysprávky, maľovanie stien, kde nie je obklad - klasická bytovková malá kúpeľňa a osobitne wc - 10tis € (Prešov) plus nábytok - vychytali sme akciu za cca 500€

palicka
27. dec 2023

@tato_ no.myslim, ze 20000 to nebude. Autorka, mys me teraz riesili ani nie polovicnu podlahovu olochu a zmestili sme sa do cca 15000. A to bolo vela svojpomocne. Materialy isli neskutocne hore. Vstavane skrine, sanita, obklady...a ak ratas aj kuchynsku linku, urcite rataj do 50

maryetta
27. dec 2023

Ono aj zalezi kde. A tiez material… jasne ze je aj lacnejsi aj drahsi.
A este dodam. Uz ked ides robit stierky si najprv zisri ci netreba mozno aj elektriku novu.
Ked ides kupelnu plus odpady ci netreba a vzdy treba ratat aj necakane vydavky.

saimooon852
27. dec 2023

Ja som si to robil minuly rok sam. 78m byt. Stierka cely byt, farbenie, 5x nove zarubne, 5x nove interierove dvere, vonkajsie bezpecnostne dvere. A plavajuca podlaha v dvoch izbach cca 65m a v jednej koberec velky. plus nejake zasuvky, svetla, zachod a podobne, tiez som si dorabal jednu sadrokartonovu stenu a nestalo to vobec vela. Su to uplne lahke prace, najtazsia praca bude prerobit kupelnu.

Ked to v hlave spocitam narychlo vsetko tak som minul za vsetko cca 4000eur.

iv007
27. dec 2023

Ja som minuly rok 2izbak prerobila za 24 tisic, ale bez elektriky a okien, tie uz boli nove..

saimooon852
27. dec 2023

@palicka ved pise ze stoji podlaha 15eur za meter. Cize 1200eur podlaha, plus guma pod podlahu, plus spoje, listy 😀 Podlaha vyjde 1500eur aj keby co bolo. Ked ste niekomu dali 15tisic za to ze vam dal podlahu tak vas pekne okradol 😀

laurita285
27. dec 2023

@saimooon852 väčšina ľudí čo používa mozog (to je tá vec na rozmýšľanie) nenajebe plávajúcu podlahu na krivý podklad a pekne ide nivelačka atd atd 😀

laurita285
27. dec 2023

@saimooon852 a keby si ten mozog zapojila na čítanie s porozumením (vďaka bohu že teba do pisa testov nezarátavali, istotne by si zhoršila priemer) by si sa dočítala že to myslela celkovú rekonštrukciu nie iba podlahy

michal711
27. dec 2023

Za 20 000€ neprerobis. Chalan prerobil v roku 2019 za 20k tak teraz rataj 50k

saimooon852
27. dec 2023

@laurita285 vacsina ludi nekomentuje ked nevie a pouziva tiez mozog 😀 mam zarovnany povrh nivelackou, diky za zbytocny komentar, taktiez pani ani pri priespevku nespomina ze ide zarovnat povrch, vies ci ma ci nie ? nekomentuj zbytocne ked nevies ani o co ide 😀

laurita285
27. dec 2023

@saimooon852 ja komentujem že ty nevieš čítať 😂

saimooon852
27. dec 2023

@laurita285 tak aspon si nedomyslim nieco v hlave a potom si myslim ze je to pravda 😀😀 a neviem kto nevie citat ked cely prispevok napisem v muzskom rode a odpises mi v zenskom 😀 Urcite by si este viac zhorsila priemer pri citani 😀

hendikep
27. dec 2023

my sme prerabali 2017-2019 komplet elektrika, nive murovane jadro cize nova kupelka zachod kuchyna, nivelak podlahy plavajuce (6€m) , vyrovnavanie stien, skrabana v celom byte a bolo to do 10 000€ ale bez roboty lebo to robil manzel so svagrom a svokrom.

buberova
27. dec 2023

Podľa mňa 20 000 je z kategórie snívajte s nami. Veď si pozri koľko stoja vchodové dvere, koľko interiérové, koľko ťa vyjde podlaha, obklad + odpad, ktorého bude viac ako čakáš, sanita... A k tomu by som dala ešte +50% za robotu... Možno trepem ale proste majstri si zapýtajú ak nebudeš mať úplného mantáka. A keď sa posnažíš určite nájdeš niekde na internete cenu za m2 stierky.

To koľko sme my dali pred 4 rokmi za 2 izbák nejdem písať lebo je to ABSOLÚTNE irelevantné, ceny sú tak inde že dovidenia.

Ale som si istá, že sa to nazbiera a bude to viac ako si myslíš

uglybetty1234
27. dec 2023

Teraz prerabam komplet jednoizbovy byt 36m. Nemenim okna ani radiatori a mam tam len jedny dvere. Cena 20K- praca a material. Extra k tomu platim- dlazby, obklady, podlahy, svetla v znizenom strope, sanita, sprchac, baterie, kuchyna a nabytky, vstupne dvere. Pocitam ze sa zmestim do 25K. Byt ide na prenajom, vyberala som vsetko z lacnejsej kategorie.

roja01
27. dec 2023

Nedavno nacenili mojim znamym iba pracu pri rekonstrukcii kupelne a jedna partia by to urobila za 7.5t a druha (ani nie partia ale jeden solo remeslnik) za 2,5t. Tak ide aj o to, co clovek riskne a ake stastie bude mat.

colsami
27. dec 2023

Robili sme este kus vacsi byt pred 2 rokmi a tosme mali material za nakup od firmy znameho.
Zabudni ze to das za 20tis.
Ak chces byt realistka, rataj s 40-50tis komplet vsetko.

katka533
27. dec 2023

My sme prerabali toto leto 65 m byt. Farba 200 eur, ale draha, malovali sme sami.Kupelka s wc asi 6000 eur , ale bola murovana uz, lepilo sa na kachlicky, material bol 500, robota 2200, kachlicky 800 eur asi, pptom skrinky 400 eur,zachod 200, umyvadla 260 komplet, dvere a zarubne 400 eur dvoje. A doplnky..potom podlahy boli 700 eur, ale davali ame ich von my, za robotu chceli 800 eur.. Stierky viem, ze boli drahe dost, to sme nedavali..Robili sme novu elektriku v kuchyni, to bolo 600 asi, a novu vodoinstalaciu, 700 eur

katka533
27. dec 2023

Vanu som zabudla 300 eur

alivoda
27. dec 2023

ak chces pocut, ze to bude stat 20tis, tak ti to tu mozeme napisat, ale realita je naozaj taka, ze to bude okolo tych 50tis

lol2219
27. dec 2023

Ale uvedom si, ze @tato_ pise o roku 2019.. 😐
My sme rekonstruovali dom v 2019, dnes by sme za to dali asi tak dvakrat viac…
Krasny priklad mame na interierovych dverach - tento rok sme dorabali izbu, kupili sme teda rovnake dvere ako predtym dokonca aj u rovnakeho predajcu ako v roku 2019.. a stali nas takmer dvakrat tolko.. 🤷‍♀️🤷‍♀️
Nehovorim, ze za to das 80 tis.. ale 20 teda nepocitaj…

saimooon852
27. dec 2023

@laurita285 a len tak medzi nami v prvom riadku na konci nie je ani bodka ani ciarka, cize pani chce "komplet prerabku kupelne," spolu napisane a nie komplet prerobit cely byt. Aj ked neviem naco je tam potom info ze ma byt 80m2. Takze bud pani zabudla , na konci prveho riadku, alebo si to nepochopila ty.

lol2219
27. dec 2023

@saimooon852 jasne ze ide o prerabku celeho bytu.. kam by vopchala do kupelne 5 interierovych dveri? 😀

krkavcia_mater
27. dec 2023

minuly rok bez kupelne nas vysiel byt na 65tis€

autor
27. dec 2023

@saimooon852 na to, ze je iná cenová relácia, keď sa bavíme o urobeni stierok, malovky, do bytu o veľkosti 36m2 a iná do bytu o veľkosti 80m2. Preto som dala info o veľkosti bytu. Kúpeľňa je malá ale neviem presne m2