Cena pozemku mimo obce

19. jún 2024

Dostala som pozemok mimo obce. Kde zistím aktuálnu cenu za m²? Na katastri alebo mestský úrad,obecný úrad? Dakujem

zic
19. jún 2024

bud odhadca (za peniaze), alebo pozries inzeraty a odhadnes z inych predajnych cien (velmi hruby odhad)

autor
19. jún 2024

@zic je to špecificke miesto,nie sú tam isto žiadne inzeráty. Odhadcu si vyberiem podľa čoho? Je to také odľahlejšie,zlý prístup,nevedie tam cesta.

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vkatush
19. jún 2024

Vyzerá to na Ečkovú, poľnohospodárska. Veľa nečakaj.

Ja som napísala asi do 3 realitiek, či by mi vedeli dať približný cenový odhad. Viac menej sa zhodovali v cene za m2.
Bohužiaľ, je to tiež mimo, Ečkova, dokonca s chráneným pásmom, za 30 árov sotva 10 tisíc.

zic
19. jún 2024

Hocakeho odhadcu, ktory to bude ochotny spravit... Cena ratam tak minimalne 300 eur (mozno viac ak je to fakt nepristupne)... Inac ako pisu, asi ziadna slava to nebude...

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andaluzia12
19. jún 2024

ako poľnohospodársky subjekt, ktorý realizuje svoju činnosť v podhorskej oblasti aj v oblasti blízko mesta sa cena za poľnohospodársku pôdu (určenú na poľnohospodárske využitie bez možnosti iného zhodnotenia v budúcnosti) pohybuje v blízkosti mesta cca 0,6-0,8 €/m, vo vyššie položenej odľahlej oblasti je to od 0,4-0,6 €/m.
Aktuálne máme na katastri kúpnu zmluvu na pozemky v extraviláne obce (mestskej časti) a priemerná cena za m je 0,54€

autor
19. jún 2024

Mne nejde o to, "veľa nečakaj", skrátka ako sa zisťuje úplne presná suma, pretože tu sumu musím zaplatiť 🙂

vkatush
19. jún 2024

Za čo chceš ty platiť? (Lebo to mi napadá len daň, ale to budeš riešiť ďalší rok).

Myslela som, že chceš predať a preto chceš vedieť "aktuálnu cenu". Tá cena nie je "úplne presná". Musíš nájsť kupcu a ponúknuť. Resp oni môžu dať ponuku, za koľko odkúpia. Ceny sú len orientačné, ktoré ti realitka/odhadca povedia.

autor
19. jún 2024

@vkatush chcem vyplatiť súrodencov a chcem aby to bolo presne ako to má byť, nie iba cca suma

jaaty
19. jún 2024

Ak máš vyplatiť súrodencov, najsprávnejšie je dať si vypracovať znalecky posudok. Znalcov nájdeš na internete, najlepšie podľa lokality - napr. okresného mesta. A potom už len ich kontaktovať a zistiť či sú ochotní prísť do danej lokality urobiť obhliadku a vypracovať posudok.

simca06022011
19. jún 2024

ak treba vyplacat = treba dat urobit znalecky posudok, to ani len nespekuluj o odhade podla niecoho, preotze to budes potom pocuvat roky ak niekto nebude spokojny :D
na internete najdes zoznam, im len povies co chces ocenit, zvysok si zistia

teo3971
Odpoveď bola odstránená
Zobraz