Cena nehnuteľnosti

susyx
19. aug 2024

Ahojte, ako ste pri predaji nehnuteľnosti určovali cenu? Dali ste si spraviť znalecký posudok, využili platené určenie ceny od realitky alebo len sami podľa podobných ponúk? Nejde o typický panelákový byt na sídlisku a podobných ponúk je ako šafránu. Nerada by som strieľala od boku a potom ho predávala dva roky. Ďakujem, ak sa podelíte o skúsenosti.

malinka03
19. aug 2024

Urcite by som nekupovala panelovy byt.Ceny su prestrelene

h2
19. aug 2024

@malinka03 🤦‍♀️

sfinks
19. aug 2024

@malinka03 preco ? plen preto ze su cene prestretlene a aky by ste kupovali ?

ninusa221
19. aug 2024

Tak ak chceš rýchlo predať tak daj rozumnú sumu. Ja keď vidim tie ceny nehnuteľnosti tak ja sa ani nečudujem že to nikto nekupuje

sfinks
19. aug 2024

@susyx na zaklade znalecneho posudku sa stanovuje cena, predavajuci si vacsnou nadhodi 10-20% a potom postupne zlacnuje, aby kupujuci mal pocit, ze pre neiho nieco spravil a je ochotny sa dohodnut na lepsej cene

melanta
19. aug 2024

@malinka03 mimo toho, že tvoj komentár je mimo, keďže autorka píše, že nejde o panelák - sú ľudia, ktorí sú radi, že majú na starší byt v paneláku. Napríklad v Bratislave za 200 000 kúpiš aj 3 izbový byt v paneláku, zatiaľ čo za rovnakú cenu v novostavbe nekúpiš ani len skutočný 2 izbák (reálne 2 izbák v novostavbe je 2 garsónka). A dokonca niekto je rád, ak si dokáže zobrať úver na garsónku v paneláku, pretože nikdy by nemal peniaze na malý byt v novostavbe. A áno, ceny sú šialené, ale bývať niekde človek musí.

malinka03
19. aug 2024

Dobre tak radsej kupim starsi byt ale tehlovy ako panelovy.

gejb
19. aug 2024

@malinka03
A kde si sa dočítala že ona ide niečo kupovať? 🙈

sfinks
19. aug 2024

@malinka03 dovod v com je akoze ten rozdiel ?

sasa1310
19. aug 2024

@malinka03 ešteže ty máš kde bývať

mirkam3
19. aug 2024

@susyx ja osobne by som asi pri predaji využila (spolahlivú) realitku - jednak by mi poriesila všetky obhliadky, všetky zmluvy a formality pri predaji, a pomohla by mi tiež nastaviť trhovú cenu, ako píšeš. Samozrejme, viem si sama ich návrh porovnať s (aspoň cca) podobnými ponukami a nech mi vysvetlia rozdiel, ak sa mi niečo nezdá… nechceš prestreliť a predávať dlho predlho, no zároveň určite nechceš ani prerobiť.

malinka03
19. aug 2024

Panelaky a tehlove bytovky to je velky rozdiel.Spytaj sa maklerov preco.

sfinks
19. aug 2024

@malinka03 tak ako byvanie v panelovej bytovke takaj v tehlovej ma svoje nevyhody a uskalia ... dost je zalezi od casu vystavby a prevedenej technologie 🙂

luccija
22. aug 2024

@susyx určila som si cenu sama podľa podobných ponúk aj som sa rozprávala s realitakom.Mali sme zväčšenú kuchyňu o balkón plus iné plusy tak som cca dala cenu aj s priestorom na zjednavanie.Uvidis podľa toho koľko budeš mať obhliadok, ak máš pekné fotky a dobru cenu uvidíš to hneď po prvom mesiaci.