Celoročné rodinné cestovné poistenie

gabriela_obzerova
29. feb 2024

Prosim viete mi poradit nejake dobre? Chystam sa v lete na dovcu a obcas vybehneme do Ciech ci do Rakuska. Platime dost za CP, ked kupujeme zajazd od cestovky a je to podobna suma ako napr celorocne rodinne od CSOB poistovne. Mate prosim prehlad v tomto niekto? Sme rodina 2+3. Dakujem

katulienkax
29. feb 2024

Celorocne ale nezahrna vacsinou storno, poistenie zodpovednosti, uraz, batozinu. A tiez co som pozerala tie lacne celorocne maju taku nizku poistnu sumu ze radsej polomrtveho vezmes, odvezies na SK, lebo by si sa nedoplatila v zahranici

elenka.k
29. feb 2024

@gabriela_obzerova my máme cez slovenskú sporiteľňu
nie cez cestovky sme začali bez poistenia - vychádzalo to veľa na ten výlet
ozaj teraz chodievame no dovču cez booking 😉

tundra
29. feb 2024

@gabriela_obzerova odporucam dobre precitat poistne podmienky,pomaly radsej 2x.Ak nerozumies niecomu pytaj sa.Vyhnes sa pripadnemu nedorozumeniu a rozcarovaniu.Vlastna skusenost...Poistovnu,mozno Alianz,niekto ju tu chvalil,pred casom...

jarka_black
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarka_black
29. feb 2024

Pre 2 dospelých a 3 deti je ročné poistenie napríklad takto.
Platnosť celý svet. Optimálny balík je Plus. Ak chcete poistiť aj storno poplatok, tak balík Komfort - pozor ale: sú pomerne prísne pravidlá, za akých podmienok sa môže storno uplatniť.
(Kto bude mať záujem, súkromne môžem poslať odkaz na kalkulačku, ktorú obsluhujem iba ja a nie call centrum.)

tilly
29. feb 2024

My máme uniqa, celoročné, okolo 100 eur. Máme tuším ten najvyšší balíček. Žiaľ, už sme mali aj udalosti. Preplatili mi všetko, až na jedno mr, lebo to nebolo v rámci hospitalizácie

tilly
29. feb 2024

A Allianz som robila synovi do Kórei minulý rok, bola to najdrahšia poistka, 6 dní 100 eur a žiaľ, bola udalosť a nič nepreplatili...

sweet20
29. feb 2024

@gabriela_obzerova potrebujete aj storno? co vsetko?

gabriela_obzerova
autor
1. mar 2024

@tundra vzdy davame Allianz najvyssi balik. Pri 11 dnovej dovolenke sme platili naposledy skoro 200 euro a ked som riesila poistenu udalost, tak problem. Zostala som sklamana a nasr.ta

gabriela_obzerova
autor
1. mar 2024

@tilly presne rovnaku skusenost mam aj ja. Doteraz sme vzdy platili najdrahsiu Alianz a zostala som sklamana

gabriela_obzerova
autor
1. mar 2024

@sweet20 radsej ano, vzdy ho platime v poistke. Pri troch malych detoch clovek nikdy nevie

gabriela_obzerova
autor
1. mar 2024

@jarka_black to je aka poistovna prosim? Ked nebude musiet vycestovat rodina, lebo napriklad jedno dieta bude v nemocnici, tak vsetci stornuju s 15% spoluucastou? Alebo len to dieta?

tilly
1. mar 2024

@gabriela_obzerova neuveriteľné. Vždy sa vykrutia...

tundra
1. mar 2024

@gabriela_obzerova tu vo Švajciarsku mame cestovne poistenie od Axa.Platim okolo 400Fr rocne (za 4 osoby) a je tam storno dovolenky,preprava do nemocnice,liecebne naklady,odtah auta do servisu pri poruche,toto si zbezne pamätam....Zatial sme vyuzili 2x,preplatili vsetko.Raz preprava vrtulnikom do nemocnice,raz sanitkou.Faktura za Rega (vrtulnik) bola 5500Fr,zdravotna poistovna preplatila polovicu,za sanitku nieco cez 2000,zdravotna poistovna preplatila 500Fr.Zbytok bez spoluucasti Axa.
Na Slovensku som mal rocne cestovne poistenie od Europska cestovna poistovna,nepreplatili nic.
Preto som pisal,precitat 2x poistne podmienky...
Ja som bol zamestnany na tpp. v zahranici a v tomto pripade je tam vyluka z poistenia,takze vyhodene prachy.
Obcas mama pride k nam na tyzden a uzatvaram jej cestovne poistenie cez Generalli.Zatial nebola poistna udalost,neviem posudit jednanie poistovne.

jarka_black
1. mar 2024

@gabriela_obzerova CK vystaví doklad o storne a ten sa predloží poisťovni. Alebo klient predloží letenky, zaplatený hotel, poplatky za víza...
Čo sa týka spoluúčasti v tomto konkrétnom prípade: neviem Vám úplne s istotou odpovedať, ale môj osobný názor je, že v balíku Komfort bude mať (aspoň 3 dni) hospitalizované dieťa + 1 rodič spoluúčasť 0% a zvyšok rodiny spoluúčasť 15%. Musela by som overiť na príslušnom oddelení, či platí tá druhá časť vety.

V tom obrázku chýba jedna veľmi podstatná informácia: balík Extra má VŽDY spoluúčasť 0% pri Storno poplatkoch - to bolo doplnené do produktu neskôr. Takže v prípade rodiny s malými deťmi 👶, pre seniorov nad 70 rokov a golfistov je vhodný balík Extra. Cena 275 je bez ohľadu na počet osôb. Čiže situáciu, na ktorú sa pýtate, by ste pri balíku Extra mali s 0% spoluúčasťou.

Ak je dovolenka drahšia ako limit pre storno v zmluve, rieši sa to tak, že k celoročnému poisteniu si ľudia prikúpia samostatné storno na ten rozdiel. Storno sa riadi parametrami, aké má celoročné poistenie (Komfort / Extra). Riešený príklad v prílohe.

Takto to funguje v jednej konkrétnej poisťovni. Skúste sa na toto popýtať napr. aj v Allianz, Generali a pod.