Bývalý partner zneužíva detský účet v Tatrabanke

cocacola3
20. feb 2020

Prosim vas o nejaké informácie.
Moj ex zalozil dcére (teraz uz 12r) detský účet v TB. Z tohto uctu platil aj výživné.vyzivne prestal platiť a exekútor dal podnet na bloknutie jeho uctov a pod uctov,. Neviete mi povedať ci mu bol bloknuty aj detský účet.? Podla mna ho založil preto aby bol krytý pred exekútormi...
Kedze som matka maloletej podaju mi bližšie informácie o tomto účte v banke?

maciatkolulu
20. feb 2020

@cocacola3 na detský účet v banke nesiahnu a nedajú ti pokiaľ si nezakladá la účet pravdepodobne žiadne informácie.

mimike91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinku
20. feb 2020

Zajdi do banky a informuj sa... Ak. Máš rozhodnutie, že dieťa je zverené tebe do opatery, tak info ti dajú.. Tiez som tak stopla ex... Síce ex ho založil, ale keďže mam deti zverené ja, tak som mu stopla všetky prístupy k tomu účtu a zrušila ho...

mimike91
20. feb 2020

My sme s partnerom založili malému detskú vkladnú knižku spolu. Môžme s tým disponovať obidvaja. Keď si tam.nebola keď to založil, a tvoje meno tam ani neni uvedene podla mna ti nedajú žiadne informacie. Ale choď do banky a opytaj si to. To bude najlepsie😊

eliska13
20. feb 2020

@cocacola3 ja som zakladala synovi a je to pod mojím menom, takže si myslím, že mu stopli aj ten.Jedine, že je vedený na dcerino meno.ale nevyznám sa choď do banky

jankapepe
20. feb 2020

@cocacola3 záleží len a len od toho kto je zákonný zástupca. Exekútor nemôže blokovať detský účet majiteľom je dieta.

janne318
21. feb 2020

Pokiaľ je účet založený na meno dcéry (čiže dcéra je vedená ako majiteľ účtu), disponovať s účtom môžu zakonní zástupcovia - čiže rodičia - teda aj Ty. Exekútor v takomto prípade na účet nesiahne.

cocacola3
autor
21. feb 2020

@evinku dakujem zbehnem teda do banky

petamada
21. feb 2020

@cocacola3 zober si rodny list a daju ti info..a mozu ta pripisat na ucet ako DA - disponent, nevies konat samostatne.

cocacola3
autor
21. feb 2020

@petamada ďakujem
Tak uz som volala aj do TB
Vziať rodný list, rozsudok sudu ze je dcera v mojej starostlivosťi a na pobočke mozem účet zrušiť alebo prepísať majiteľa, cize ex nebude vôbec môcť manipulovať z uctom.

evinku
21. feb 2020

@cocacola3 šikovná... Tiez som to riešila... Nedovolila som ex, aby mal nejaké výhody, keďže sa nevie postarať ani o deti...

cocacola3
autor
21. feb 2020

@evinku no tak som nevybavila nič 😵
Mavala som potrebnými dokumentmi(rodny list, rozsudok sudu, ze dieťa je v mojej starostlivosťi, občiansky,) prisla samotna riaditeľka banky z odpoveďou ze na toto su krátky. Mozu ma dopísať do účtu ako zákonného zástupcu ale z uctom nemozem nič ani len výpis žiadať ani vyber ani nic pokial nebudem mat súhlas od ex. Taktiez exekútor siahnuť na detský účet proste nemôže. Čiže neplatiči výživného mozu byt dlzny kolko chcete, moze im byť vsetko možné pozastavené alebo pobrate, z detským uctom, kde su zakladatelia a disponenti len oni😣mozu si prať peniažky cez tento ucet a vy sa mozte aj po krájať neurobite s tym nic. 🤷‍♀️😫😫😫😫🙄
Poradene od riaditeľky mi bolo oboznámiť sud ze takyto ucet existuje a ak ho aj súd zruší tak sa nevyhneme tomu ze takyto ucet si moze opätovne založiť v inej banke. Chápete???? Alebo čakať do dcerinych 18 rokov a vtedy tento účet moze sama zrušiť 🤐🤐🤐Takze poctivý ludia zas len doplácajú😳😳😑 a takýto trti co sa o deti nestaraju a neplatia výživné si robia co chcú zákony a štát je na nich pri krátky. Veľké medzery su v zákonoch a doplacaju na to deti a matky.
Som totálne znechutena z celeho systému... 🤐😫😪

cocacola3
autor
21. feb 2020

@evinku napis mi prosim ta ako si postupovala pretoze mne sa to nepodarilo a uvazujem skočiť este do druhej pobočky. 😵😵😵

mijo53
21. feb 2020

@cocacola3 ako zakonnému zástupcovi ti neurobili aj podpisový vzor k účtu?

cocacola3
autor
21. feb 2020

@mijo53 nie nič

evinku
21. feb 2020

@cocacola3 prišla som do banky s rozsudkom že dieťa je zverené do mojej starostlivosti po rozvode... Žiadala som o info k účtu na základe rodného čísla... Pracovníčka to pozrela a povedala, že otec dieťaťa ho založil... Žiadala som, aby ho odstránila, ako disponenta, zablokovala mu akýkoľvek prístup a zablokovala aj kartu k bankomatu... Tiez robila prieťahy, ale narobila som tam bordel, tiež prišla riaditeľka... Nakoniec usúdila po mojich argumentáciach že mi vyhovie... Prefotila si rozsudok...
Keďže na účte boli peniaze ex, tak ho nezrusila... Zavolala som Ex, nech vie co som urobila... Dala som mu 24 hodín na vybratie peňazí, inak ich viac neuvidí,kedze som plánovala na druhý deň účet zrušiť... Upozornila som ho, že pokiaľ bude zneužívať dieťa na vlastné potreby, urobím opatrenia...
Na druhý deň som prišla do banky a účet zrušila...

cocacola3
autor
22. feb 2020

@evinku dam vedieť ako som dopadla. Pondelok to poriesim este v inej pobočke kde mam osobnú bankarku. Nechcen to nechať len tak

evinku
22. feb 2020

@cocacola3 držím palce nech sa ti to podarí doriešiť... Tiez som to tak nenechala...

ljzozv
23. feb 2020

Môže byť že sa im zase menili podmienky.... Banky si to stále menia

horror
23. feb 2020

A preco je to zle ked obchadza exekutora? Znami to tak bezne robia ze ak ma niekto exekutora tak mu pomuzu tak ze zalozia detsky ucet a na ten mu nemoze exekutor siahnut lebo mu nepatri. Ale moze sa stat ale aj to ze exekutor odchyti peniaze este u zamestnavatela ze? V tom pripade je ucet na cudzie meno na nic asi.

horror
23. feb 2020

dokonca kolegyne robia to aby sa vyhli poplatkom v banke ze maju len detsky/studentsky ucet a obe vyplaty im chodia na ten. Ved ak sa s tym da vybabrat tak preco nie?

nikita002
25. feb 2020

@jankapepe aaa nemoze teda zablokovat aj ked je disponent dlznik???exe splacam ....

jankapepe
25. feb 2020
rachel36a
7. mar 2020

@horror to sa pýtaš vážne ze prečo je to zle? No zeby preto ze ak si niekto narobi dlhy a deti tak by mal dlhy splácať a detom platit vyzivne

horror
7. mar 2020

@rachel36a to je pravda deti by nemal kratit, a dlhy sa platit jednoducho musia ale ak maju moznost vyuzit detske ucty atd. tak ke to chyba zakonov ze to umoznuju. Exekutor moze strhavat aj rovno u zamestnavatela a ked dava na ruku tak ucet je zbytocny.