Bude mi úrad práce platiť zdravotné a sociálne odvody?

15. aug 2024

Ahojte mám otázku, končím v práci, kde som robila len rok a bola to moja prvá práca a jediná avšak ešte nemám novú a musím sa prihlásiť na úrad práce ibaže mám otázku, že bude za mňa úrad platiť zdravotnú a sociálnu ? Niekde som čítala, že sociálnu neplatia, ale z čoho ju mám zaplatiť, keď nemám novú prácu ? veď to je dosť vysoká suma to akože keď nezaplatím tak mi príde domov daky exekútor alebo ako to je ?

liz_lemon
15. aug 2024

ked budes evidovana na UP, stat za teba plati ZP, socialne nie je povinne, takze si ho nemusis platit

pribinak
15. aug 2024

Úrad práce Ti bude platiť zdravotku

Čo sa týka Sociálnej poisťovni, tak nemusíš platiť, je to dobrovoľne.
Kvôli tomu ti exekúcia nepríde

Ty nemáš žiadne úspory?

kokosovyorech
15. aug 2024

ahoj, ziadnu socialku neplatis neboj, iba sa pojdes zaevidovat na urad prace a oni budu za teba platit zdravotne poistenie kym si nenajdes pracu a nedonesies im prac. zmluvu na zaklade ktorej ta vyradia z evidencie uchadzacov o zamestnanie a v novej praci bude za teba odvadzat zamestnavatwl nemas za co a pekny den

bublinka1426
15. aug 2024

socialna sa ti nepocita, len ZP plati stat.
socialnu ti neplati nik.
sup sup si najst novy job.

reanda
15. aug 2024

socialne nie je povinne, exekutor ti nepride, len ked si neplatis, nerataju sa ti roky do dochodku

gabika0825
15. aug 2024

🤦🏻‍♀️ budú za teba platiť odvody, len nedostaneš od úradu nič keďže si nerobila viac ako 2 roky

autor
15. aug 2024

@gabika0825 však, ale sociálnu nie 🙈

bublinka1426
15. aug 2024

zamestnaj sa a bude aj socialna.
ale pokial budes na urade prace, stat plati ZP len