Bol mi zamietnutý opatrovateľský príspevok

dorinka15
16. apr 2024

Prosim vas vie my niekdo poradit?
Odmietli my op na mamku ,podala som odvolanie v Zamkoch a prisiel my list ze to posoelaju do Bratislavy. Kolko dni ma na to BA aby to posudili?

stasim
16. apr 2024

@dorinka15 60dni

bylinka25
16. apr 2024

A aký uviedli dôvod, že ho zamietajú?

vierka82
16. apr 2024

@dorinka15 aj ja som sa odvolala a poslali to do Bratislavy. Bratislava rozhodla že mi príspevok majú priznať. Tu mi napísali odpoveď že to akceptujú ale aj napriek tomu si myslia že mi príspevok neprináleží . Takže tak

alickapusinka
16. apr 2024

To že to išlo na odvolanie do BA neznamená že TI uznajú. AJ oni v BA môžu zamietnuť. V akom stave je tvoja mama.

dorinka15
autor
17. apr 2024

@alickapusinka ona je natom vazne zle nevie nic sama urobiť.Je na tom zle aj psychisky ,ma vaskularnu demenciu .A v rozsudku co my poslali boli uplne chujoviny ,ze na rovine nevie chodit ale po schodoch to vládne. Pritom nedokaze ani 5 krokov nikde.

dorinka15
autor
17. apr 2024

@alickapusinka v rozsudku dostala 4.stupen odkazanosti

alickapusinka
17. apr 2024

@dorinka15 to sú debili. Ja to poznám mala som postihnutú ležiacu dcérku a hýbala nohou tak jej zamietli bezbariérovú kúpeľnú debili. Im to je jedno. ON vychádzal s papierov od iných lekárov. Pokiaľ chodí že sa vie postaviť na vlastne nohy tak berú to tak že chodí. Demencia je choroba na stupeň odkázanosti 5 a 6 teraz som to našla v tabuľkách .Toto je chorý systém. Minule dávali na občanovi za dverami otec bol baník prišiel o nohy syn sa musí o neho starať a zamietli mu tiež opatrovateľský že nemá nárok.

dorinka15
autor
17. apr 2024

@alickapusinka v akych tabulkach ste to nasli prosim

alickapusinka
17. apr 2024

@dorinka15 posudzovane druhy SS tabuľka. Ak si dáte do vyhľadávača. Píše to VUCKE. Tam mate 3 strany a rozpísane čo aký stupeň odkazánosti na akú diagnozu.