Benefity VŠZP

sussie1
2. jan 2024

Ahojte,
chcem sa opýtať, kto máte reálne skúsenosti s preplácaním u VŠZP, ako to funguje a ako mám postupovať? Nazbierala som konečne všetky preventívky, pričom na poslednej som bola 18.12. a teda ju ešte nevidím v aplikácii.
Rozmýšľala som, že by som sa dala zaočkovať proti HPV vakcínou Gardasil9. Ako mam postupovať, keď chcem, aby mi aspoň tých 100 eur preplatili? Alebo ako funguje tá skupina? Preplatia mi vtedy viac? Môže byť v tej skupine dieťa, ktoré má ešte len poradne a nie preventívky? A je jedno, či ma zaočkuje gynekológ, či obvodná? Ešte nikdy som tie benefity nevyužívala, tak keby mi to niekto vedel tak polopatisticky vysvetlit, bola by som veľmi vďačná.

ibrunova
2. jan 2024

Pozri na ich stránke, tam je všetko. Tu všetko vypisovať je úplne zbytočné.

katica06
2. jan 2024

@sussie1 áno v skupine môže byť aj malé dieťa, vlastne môžes tam mať kade koho, rodičov, svokrovcov, súrodencov, kamarátky alebo aj susedov. Max8 ľudí, ale nemusia mať všetci všetky preventívky. Keď chceš čerpať stačí odfotiť bloček a nahrať do aplikácie, žiadosti o čerpanie môže robiť iba správca za celú skupinu. Ak máš od dr.nahraté všetky preventívky peniaze chodia na účet zhruba po mesiaci

slavomira236
2. jan 2024

@sussie1 nasla som toto na vszp..tak neviem ci aj dospelym vobec nieco preplacaju..

sussie1
autor
2. jan 2024

@katica06 dakujem velmi za odpoved. Cize iba ten, co cerpa peniaze musi mat tie preventivky? Lebo viaceri v rodine mame VŠZP, ale urcite nie vsetci maju vsetky prevencie 🙂

sussie1
autor
2. jan 2024

@slavomira236 och, to je skoda... Skusim tam ked tak napisat, ved aj v dospelosti je to urcite dobry sposob prevencie... :/

lululucy
2. jan 2024

Ano preventivky musi mat ten kto chce preplatit. Nemusia mat vsetci co su v skupine,ale keby chceli nieco preplatit tak mozes ako spravca skupiny poziadat o preplatenie a vszp ti daju termin do kedy si ma ta osoba urobit preventivku aby to mala preplatene

miroslava21
2. jan 2024

Vsetky benefity su rozpisane podrobne na stranke aj podmienky cerpenia. Peniaze preplacaju priebezne, vykon od dr trva dlhsie, oni asi az po ukonceni mesiaca posielaju do poistovni ukony za minuly mesiac, aspon tak mam odpozorovane. Potom kontroluje poistovna preventivku, ci bol vykonany vykon a atd, od schvalenia ziadosti cca mesiac pridu peniaze.

katica06
2. jan 2024

@sussie1 áno, presne tak