Benefit od Unionu - preventívka

18. dec 2023

Ahojte,
Chcem si budúci rok čerpať benefit od unionu ale podmienka je Preventívka u všeobecného.. problém je taký ze mám úplne... lekárku..pre potvrdenie chce termín, keď mam 40 teploty nechá má stať hodinu a pol v čakárni..A brala mi krv začiatkom roka a dala mi Preventívku o 2 mesiace na to..
Jasne ze sa na to zabudlo kedze som to dostala na zdrape papiera..A teraz mi ten benefit prepadne kvôli tomu..Neviem ísť prípadne na interne? Veď ide iba o zváženie, ekg, meranie ach jaj..

44janica44
18. dec 2023

Je december a termín na preventívnu píšeš ze si mala niekedy na jar (2 mesiace po začiatku roka) a až teraz si si spomenula ze si ju neabsolvovala? ? ?
Ani na tom internom ti nedajú termín do konca roka zvlášť teraz pred sviatkami. Nabudúce si daj pripomienku do mobilu.

irusa
18. dec 2023

a myslíš , že si jediný pacient danej lekárky ???? nabudúce si daj poznámku na chladničku...a nenadávaj na lekárku za svoju nezodpovednosť

ibatanecnica
18. dec 2023

preventívku robí obvodák a nie interné. To, že si na to zabudla, je len a len tvoja chyba.
Druhýkrát si to poznač do mobilu, alebo kalendára

koniarova
18. dec 2023

Ineterným to nevyriešiš. Preventivku robí len obvodný. Skús jej zavolať,možno ešte nájde termín. Škoda benefitu.

iwesska
18. dec 2023

A co si myslis,ze na interne sa caka kolko? Ty nepotrebujes predoperacne ale preventivku. A celkom nechapem,ked ti brala krv zaciatkom roka a o 2 mesiace si mala termin na preventivku,preco si sa nedostavila?🤨 Ti mala zavolat ona,ci prides? To nie su poradne u pediatra, dospely clovek sa ma starat o terminy sam,zbytocne sa hnevas teraz.
Vsak jej zavolaj a popytaj sa ci sa da este. Ak nie,tak sama na seba sa jedine mozes hnevat.

majamat
18. dec 2023

to interne bolo zrejme porovnanie. teda myslim si.

ao je to s benefitmi? ked absolvujes preventivku na zaciatku roka, to vadi?
kamoska nemala zubnu preventivku, vybavila si ju a vsetko ok.

zuzinabila
18. dec 2023

v Dôvere je to tak, že preventívku u všeobecného môžeš absolvovať dokonca 90 dní po preventívke u zubára, neviem, v Unione je to zásadne dopredu?

petruldo
18. dec 2023

@zuzinabila áno už to je tak, že musíš mať preventivku spravenu pred ošetrením u zubára

missviolet
18. dec 2023

@petruldo ak mi dva roky ubehli a po spravnosti som mala ist na preventivku v novembri, ale nedalo sa a pojdem januar-februar, prepadne mi benefit zubny v unione na cely rok 2024? alebo ai vybavim preventívne takto na zaciatku roka a bude to ok, ked sa pokusim zubny benefit cerpat az po preventivke? blbe je to, ked mi to takto na koniec roka vychadza...

petruldo
18. dec 2023

@missviolet ak nestihneš preventivku do konca roka, prepadne ti benefit v roku 23.
Benefit v roku 24 môžeš čerpať až po absolvovaní preventivky

missviolet
18. dec 2023

@petruldo dakujem pekne za odpoved, velmi pomohla

sweet20
18. dec 2023

postup lekarky je spravny, mala si ist skor na preventivu.. ved mozes si buduci rok cerpat.. ale daj si preventivku ked budes zdrava niekedy na januar.. potom mozes si uplatnit na zuby a atak