Bankový účet pre dieťa

21. feb 2023

Zdravím.... Ako je to prosím vás so založením bankového účtu pre dieťa? Aké sú tam poplatky a tak ďalej mohli by sme ten účet používať aj my ako rodičia?

autor
21. feb 2023

Chcem upresniť že nemáme žiadneho exekútora ani nič podobné. Pýtam sa len pre info.

martinp288
21. feb 2023

Sú aj účty zdarma pre deti a študentov. Napíš mi správu, skúsime niečo spolu vymyslieť

nelca84
21. feb 2023

detske a studentske ucty su vsade zdarma, najlepsie zalozit tam, kde ma ucet aj rodic
@martinp288 co treba na tom vymyslat?

melanta
21. feb 2023

Detské účty sú všade zadarmo. Nikoho k tomu nepotrebuješ, len si vybrať banku. Mužov syn má v Tatrabanke. Používať ho môžeš aj ty, ale teoreticky banka má právo v rámci obchodných podmienok účet zrušiť, ak zistí, že rodič ho využíva na to, aby si tam posielal svoju mzdu a využíval ho v podstate na svoj osobný účel a nie na účel pre dieťa.

veronikaszabova
21. feb 2023

@martinp288 naco ma kontaktovat teba, ked detsky ucet zadarmo vybavi v kazdej banke? Hmmm.... Kvoli provizii?

slniecko5
21. feb 2023

V mBank je super. Býva aj kampaň, že vloží banka 20 eur rovno🙂. Máš to ako poducet u seba. Zadarmo.

loldi2
21. feb 2023

@veronikaszabova tak isto hej. Asi by to nerobila len tak pre nič za nič. Keď už je najmenej si zájsť do svojej banky a tam sa na to opýtať. Podľa mňa ak sú tam aj iné účty, budú mať potom lepšie podmienky

vikusjk
21. feb 2023

Detsky ucet ti spravia vo vacsine bank a byva zadarmo vedenie, aj vystavenie plat.karty. My mame ucet v Prima banke, VUBke aj mBank a dcere som otvorila ucet v Prime. Ked mala 8 rokov, automaticky jej dosla plat.karta, ktora je vydana zadarmo.
Akurat sa neda nastavit na platby na hodinkach napriklad, tam som jej musela naparovat v podstate nas ucet, kedze detske ucty (aspon v Prime) maju toto obmedzenie.

lujza123
21. feb 2023

Detské účty sú zdarma, avšak majú obmedzené možnosti narozdiel od tých dospelackych.

Ked chceš účet zdarma pre seba napríklad vo Fio banke sa neplati

slavka52
21. feb 2023

Moja dcéra má vo VÚB zadarmo a využívam ho aj ja

canany
21. feb 2023

Ja som riesila minuly rok detske ucty kvoli sirotskemu dochodku pre deti. Slovenske banky maju ucty zadarmo, ale ja ako rodic neviem s nim disponovat. Viem tam posielat peniaze, viem pozriet pohyby, ale to je tak vsetko. Mbank ma detsky ucet, ku ktoremu mam plne dispozicne pravo. Od nejakeho veku, zda sa mi, ze 8 rokov, sa da k nemu vystavit aj platobna karta

anesim
21. feb 2023

Fio ma vsetko zadarmo, aj vybery zo vsetkych bankomatov na visa kartu, sprav si tam ucty ty, a budu ho mat deti. Detske ucty maju vacsinou nejake obmedzenia, co sa tyka napr mesacneho / denneho vyberu

slavomira236
21. feb 2023

@anesim ahoj pred rokom som si orvorila fio no m mastercard kde mam len 2 vybery zadarmo...mozem si ist poziadat o visa kartu? Aby som mala vybery zadarmo? Kolko je popatok za kartu? Dakjem

anesim
21. feb 2023

@slavomira236 ja som si otvorila fio v oktobri, a za kartu som neplatila nic,

bucko555
21. feb 2023

Účty nie sú vsade zadarmo bez podmienok....napríklad ČSOB platíš 3 euro za účet keď nesplnia podmienky, v Tatre nám účtovali 6 euro pokým si tam nedal aj rodič účet, teraz má vo vub a tam ho má bez poplatku a bez podmienok

matabb73
21. feb 2023

Moja dcéra má v Tatrabanke, lebo aj ja tam mám účet. Cez aplikáciu mám k nemu hneď prístup a peniaze jej môžem presunúť hneď a hneď ich má aj na účte. Tak isto viem presunúť peniaze z jej účtu na môj. Má k tomu aj šetriaci podúčet. kde si šetrí na väčšie veci. Za detský účet nie sú žiadne poplatky a niekedy sú akcie, že ti pri založení dajú na účet nejakú hotovosť. Aj my sme tak mali. Dcéra má aj vlastnú kartu k účtu.