Aký daňový bonus dostanem na jedno dieťa?

25. sep 2024

Zdravím, som szco - dokončovanie stavebné práce v interieroch a exteriéroch. V tomto roku budem mať príjem z faktúr za moju prácu 7650 eur, viac už nie. (nevyjde mi povinnosť platiť odvody do sociálnej poistovne). Chcem sa opýtať, ak mám jednu dcéru 7ročnu, aký vysoký daňový bonus dostanem za rok 2024 na ňu, ak budem podávať daňové priznanie v ďalšom roku. Dik za info.

mamina7070
25. sep 2024

aky budes mat zakald dane ?

matullienka
25. sep 2024

Záleží aký budeš mať základ dane, nie koľko si fakturoval.

autor
25. sep 2024

@mamina7070 neviem, ako to zistím, z čoho? Výdavky na náradie v praci v tomto roku nemám žiadne.

matullienka
25. sep 2024

Tak treba sa poradiť s uctovnickou ako ti počíta daňové, pravdepodobne ti dáva paušálne výdavky čo je 60%

matullienka
25. sep 2024

Pri tejto výške fakturacie, ti s najväčšou pravdepodobnosťou daňový bonus nevijde žiadny. 7650-4590(paušálne výdavky) - 5646,84 odpočet na daňovníka a základ máš tým pádom 0

rawmamka
26. sep 2024

Vieš, ak neplatíš DANE ( neriešim, či sa úmyselne držíš aj pod hranicou príjmov, aby si nemusel platiť nielen dane, ale ani odvody do SP.....), tak celkom logicky "nedosiahneš" ani na DAŇOVÝ bonus. Neviem, či vidíš súvislosť medzi slovami s veľkými písmenami...

skeblicka777
26. sep 2024

@rawmamka škoda, že poslanci to nevidia a od budúceho roka idú nato presne naopak. 😏

mamina7070
26. sep 2024

nulovy zaklad dane nulovy danovy bonus

rawmamka
26. sep 2024

@skeblicka777 Ja nie som voličom tejto koalície, ale úprava daňového bonusu je do určitej miery logická. Myslím, že je fajn, že daňový bonus sa bude znižovať s výškou príjmu, bude to adresnejšie. A podstatné je, že vždy bude musieť mať človek príjem (aspoň 1/2 minimálnej mzdy myslím), aby dosiahol na daňový bonus, tým sa stále mimo nároku držia tí, ktorí vykazovali nulový alebo veľmi nízky daňový základ. Vadí mi zrušenie daňového bonusu pre deti od 18 rokov, to mohli nechať aspoň do ukončenia SŠ. Chápem, že od 18 rokov si deti vedia brigádou prilepšiť, ale nemal by sa štát o to opierať a podporu by mal nechať až po dosiahnutie maturity.

rawmamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skeblicka777
26. sep 2024

@rawmamka ja som zažila daňový bonus aj 20e, tuším na začiatku bol ešte aj menej, ja bez tých peňazí prežijem, moje mladšie dieťa bude mať 15, čiže dostanem už len 50, ale mňa štve, že stále sa poukazuje na čiernu prácu, minimálnu mzdu a ostatné na ruku a pod. No touto zmenou to len bohužiaľ podporia 😏 a aj u tohoto autora to vidíš, základ minimálny, možno až pod hranicou, dane neodvedie asi žiadne, ale nárok by chcel.

rawmamka
26. sep 2024

@skeblicka777 Súhlasím s tebou, celkovo ide tento štát vo väčšine rozhodnutí z kaluže do blata. My máme tri deti, od nového roka budeme dostávať DB už iba na jedno, aj to budeme musieť prehodiť z manžela na mňa, pretože on presahuje hranicu príjmu. Tie peniaze nám chýbať nebudú, aj doteraz sme ich brali iba ako skutočnosť, že sa nám malá časť peňazí, ktoré každý mesiac do štátu dávame, vráti aspoň v takejto forme preto, že pracujeme a snažíme sa dosahovať čo najvyššie príjmy legálne. Dve staršie deti už študujú mimo SK a my s mužom sa pomaly chystáme opustiť túto krajinu, ktorá ide veľmi zlým smerom...

lululucy
26. sep 2024

@rawmamka moj manzel je tiez szčo,dane neplati ale pokial som bola na rodicovskej tak si 2 roky on uplatnoval danovy bonus na jedno dieta

rawmamka
26. sep 2024

@lululucy Pokiaľ si bola na RD, tak zrejme áno. My sme v takejto situácii nikdy neboli, aj keď som bola na RD, tak môj muž bol aj SZČO a príjmy mal vždy také, aby platil aj odvody do SP aj dane. Brali sme to tak, že ak sa náhodou niečo stane (choroba, úraz, invalidita, smrť...), tak aby sme zrazu neboli prekvapení, že na nič nebudeme mať nárok. Ale tak, každý rozmýšľa a koná inak....

sabinecka2009
30. sep 2024

Dobrý deň,ja mám príjem v hrubom 1000€ a 15 ročnú dcéru,aký bonus bude od 2025 ďakujem za odpoveď

rawmamka
30. sep 2024

@sabinecka2009 50 Eur mesačne