Aký daňový bonus dostanem?

22. sep 2024

Ahojte, chcem sa poradiť ohľadne daňového bonusu.
Som živnostníčka tretí rok. V tomto roku mam zatiaľ iba faktúry za prácu vo výške 3400 eur. A neviem, či ešte niečo do konca roka zarobím. Pracovala som dosť malo kvôli zdravotným problémom. S financiami mi pomáha aj priateľ.
Mam syna 5,5 ročného. Zaujíma ma situácia, ak budem mať príjem za celý rok 2024 iba 3400 eur, dostanem pri podávaní DP nejaký daňový bonus? Ak áno, v akej výške? Žiadne ine príjmy som nemala z ničoho.

Ešte sa opýtam, vedela by som si zvýšiť aj DB, ktorý by som dostala, ak by som si dala vytvoriť nejaké faktúry a zvýšila si príjem/ len do výšky, aby som neplatila socialku/. Viem, nie je to správne a čestné, ale v mojej situácii rozmýšľam, ako prežiť a dopriať synovi, zabezpečiť, čo potrebujem. Ďakujem Vám pekne za rady. Pekný večer

bublinka1426
22. sep 2024

najst si lepsie platenu pracu. a priatel asi nie je otcom dietata ze?
...

mamina7070
22. sep 2024

aky budes mat zaklad dane ? lebo pri takomto prijme nulovy najskor tj aj DB nulovy

autor
22. sep 2024

@bublinka1426 nie je otcom. A jeho otec mi nedáva nič. Skúšam, len kvôli mojim momentálne zdr. problémom je to dosť ťažké

autor
22. sep 2024

@mamina7070 neviem, podla čoho to zistím? Platím iba do zdravotnej poisťovne, do sociálnej nie.

Pri akej sume príjmu by som dostala nejaký bonus?

milanemila
22. sep 2024

Aby si mala narok na danovy bonus, musis najpr nejake tie dane zaplatit. Na internete najdes niekolko kalkulaciek aj pre szco.

maranco
22. sep 2024

Daňový bonus je zo sumy koľko zaplatíš daň, pri takom malom príjem neplatíš daň takže žiadny daňový bonus nebude.
Už si mala dávno vymáhať výživné cez exekúciu aj trestné oznámenie za neplatenie výživného.

bublinka1426
22. sep 2024

tak ono zas aj platit SP nie je odveci, lebo kebyze si platis, mas narok na PN ci OCR, aj tam sa ''zbytocne oberas'' o peniaze....

sweet20
22. sep 2024

@bublinka1426 aj dochodok.. cize ked neplati sp.. nezaratavaju sa jej roky

bublinka1426
22. sep 2024

@sweet20 vela ludi to uz neriesi, neveria ze sa dochodku aj doziju. ale pri malych detoch je skoda prichadzat o OCR napriklad ked deti su casto chore. a ked ma niekto zdravotne problemy, moze byt na PN a anonym nemoze. no skoda ze ludia na taketo nemyslia.

autor
22. sep 2024

@maranco a keby som si zvýšila príjem príklad na 7500e / že niekto by mi poslal na účet 4000e, samozrejme ja mu to potom vrátim v hotovosti/.
Dostala by dom nejaký bonus v takomto prípade, pri príjme z faktur príklad 7500e?

autor
22. sep 2024

@bublinka1426 to som zistila až tento rok, keď som začala mať zdravotné problémy, žeby sa to oplatilo. Ale momentálne myslím na každý den, týždeň, mesiac, ako "prežiť "

bublinka1426
22. sep 2024

najst si normalne TPP. to je pre teba cesta. toto co robis je len bludny kruh. sama seba okradas.

autor
22. sep 2024

@bublinka1426 je to škoda, ale zase pred rokom som bola tiež v takej situácii, žeby som nemala z čoho platiť socialku bohužiaľ.