Aký bude mať mamina dôchodok, keď mala minimálnu mzdu?

10. apr 2024

Dobrý deň,
viete mi niekto poradiť, mamina ide do dôchodku a minule sme sa o tom bavili, ze cca kolko bude mat dôchodok.
Cely život zarabala minimalnu mzdu. Dakujem

mofa
10. apr 2024

Minimalny

maranco
10. apr 2024

Keď sa prihlási do "Elektronický účet poistenca" tam si to môže dať predbežne spočítať.
https://www.socpoist.sk/prihlasenie-do-elektron...
ak tam ešte nemá prístup žiadost vyplní na https://www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?exter...

alickapusinka
10. apr 2024

Moja mama si priplácala dôchodkove posielala na SP aby sa jej zvýšil dôchodok. To sa dá.

ptvw
10. apr 2024

@alickapusinka ako dlho a koľko pred? Rok pred to je už asi bezvýznamné?

levandul_ka
10. apr 2024

@alickapusinka a to ako dlho si takto tvoja mamina priplacala na dochodkove, aj pocas nejakeho pracpvneho poneru sa to da?

baldinka
10. apr 2024

...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bimbambim
10. apr 2024

A nie je minimálny dôchodok okolo 400 eur?

ptvw
10. apr 2024

@sheila121 takto to ma, alebo mala, neviem už, aj mamina kamoška, ona mala nejak "zmrazeny" dôchodok, ze sa jej ani nezvysoval každý rok, a dostávala 260 eur

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lakebabe
10. apr 2024

Minimálny dôchodok tento rok je 474,60 eur mesačne. Tí čo mali nižšie sú buď invalidné dôchodky alebo tie nízke zmrazene z minulosti ktoré sa už dorovnavali

alickapusinka
10. apr 2024

@levandul_ka hej dá. Moja mama platila dobrovoľne dôchodkove okolo 5 rokov tak sa jej zratálo čo robila plus toto ale ani raz nič nedostala zomrela ešte pred dôchodkom starobným.

alickapusinka
10. apr 2024

@sheila121 moja mama zomrela tesne pred dôchodkom 2 mesiace pred starobným nič už s toho a platila dobrovoľne dôchodkove poistenie aj pracovala a nikdy nič nedostala.

daniela2202
10. apr 2024

Biedny

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jednoduchomaria89
11. apr 2024

Hmm nechcem sa nikoho dotknúť , ale nemyslím si , že pri minimálnej mzde sa dá vyčarovať 1000eurovz dôchodok . Keď niekto odvádza 100 EUR mesačne na dôchodkové sporenie , čo je 48000 za 40 rokov , vychádza to reálne na 200 EUR mesačne dajme tomu pri 20tich rokoch poberania starobného dôchodku , keď niekto z tohoto dostane 500 EUR , tak si myslím , že dobre obstál . Ano je to malo na zivobytie , ale čísla nepustia , alebo sa mýlim ? Kľudne ma opravte . My mladi pôjdeme v 70tke - reálne dáta a dostaneme 0 EUR a možno nám ešte vykradnú 2.pilier

autor
11. apr 2024

@jednoduchomaria89 ano, mne minule prisiel papier, ze v 67 rokoch pojdem, ale to este posunu dovtedy🤣

jednoduchomaria89
11. apr 2024

Asi tak , a to je len rok 2024 , čo bude o 5/10/20 rokov nikto nevie , keď nás čakajú brutálne “ekonomické “ reformy - zvyšovanie poplatkov , dani , odvodov , dph . Ja si myslím že to dôchodkové sporenie by sa daaavno malo rozpustiť , nech si každý šetrí sám ako už len uzná za vhodne, je to čistá čierna diera , ktoré slúži len na kupovanie hlasov . Stať by si mal starať hlavne o tých ktorí z objektívnych dôvodov nemohli pracovať - choroby, starostlivosť o členov rodiny atd

alickapusinka
11. apr 2024

@sheila121 veru tak máš pravdu človek robí celý život a na starobu nedostane nič tento štát toto potrebuje.

erikkovac
13. apr 2024

@alickapusinka preto je výhodnejšie si sporiť v DDS kde svoje peniaze môže niekto aj zdediť ak by si sa náhodou nedožila dôchodku. Ako sa písalo hore je to čierna diera, asi takto sa da si prilepšiť