Akú máte ročnú spotrebu elektriny v dome vykurovanom elektrinou?

5majus5
17. jún 2022

Ahojte, prosim akú máte ročnú spotrebu elektriny v dome vykurovanom elektrinou. Nám prišlo vyúčtovanie, že sme minuli 15,72Mwh. Zdá sa mi to extrémne veľa, keďže na internete čítam že priemer je tak 2-3mwh. Ďakujem.

alenamihal
17. jún 2022

To mas prvy rok take vyuctovanie ?? Kukni,ci ti dobre odpisali..nam jeden rok zle odpisali a potom nam to dopisali do dalsieho roka brrrr (prva vlna korony ) tak sa vyhovarali..dlhy pribeh..tiez sme vela natahali elektriky,tak sme presli na plyn..ale uprimne,mohli ste natahat,,,kukni,ci mate boiler v poriadku...my sme mali zly boiler...

zalka
17. jún 2022

@5majus5 mne to príde reálne také číslo ak riešite všetko na elektrinu, aké máš preddavky mesačne? Ja ked vezmem, že v zime za den spálime aj100kwh elektriky a dala som to, že na rok tak výjde mi 36mwh .. v lete je to kolo 400kwh mesačne .. čiže teoreticky mi to tak vychádza ako tebe 12-16 mwh za rok ... nemám papiere, neviem ti povedať presne spotrebu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
18. jún 2022

aku mate podlahovu plochu zateplenie a na kolko stupnov kurite ?

my nekurime ani nezohrievame vodu elektrikou ale mame bazen s filtrociou klimu indukciu susicku atd a osem mesiaco a spotreba je 2,6 mWh (menili nam elektrometer tak urobili vyuctovanie)
takze podla mna ak mas vacsi dom kurite na 23 stupnov mate bazen tak kludne realna spotreba

5majus5
autor
18. jún 2022

@lubka261 tak to je riadny rozdiel. To mesačné koľko platíte?

5majus5
autor
18. jún 2022

@loginexistuje
Plocha je 128m a kurime veru dosť, lebo máme malé bábätko ale bazén nemáme :(

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nwnw
18. jún 2022

@5majus5 12,2mwh. Podlahova plocha 150m2 a 4 osoby doma nonstop. Vari sa kazdy den a zehli tiez mega vela.

grizeldicka
24. jún 2022

10Mwh pre dom s dvoma bytovými jednotkami, 165m2, s tepelným čerpadlom COP 2,9

modraslamka
24. jún 2022

@lubka261 za rok 2,1mwh? to je blbost

hefo
24. jún 2022

Veľkú.

Proste každý má iné podmienky, inú plochu domu, inú izoláciu, iný štýl používania spotrebičov, to ťažko z toho niečo usudzovať.

My sme mali napr. v ostatnom období 3,7 MWh za rok. Ale to kúrime plynom!

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misik14
25. jún 2022

@lubka261 to kurenie mate poriesene ako? Aké radiátory?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misik14
25. jún 2022

@lubka261 my mame tiež konvektory ale ecoflex a spotreba 11-12mwh, a to dokurujeme krbom. Radiatory byvaju max na 4.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
25. jún 2022

@lubka261 to je nerealne cislo ak mate vsetko na elektriku (a nemate plyn a ani nekurite drevom )

loginexistuje
25. jún 2022

alebo teda urob screenshot z vyuctovania bez osobnych udajov lebo fakt to je proste nedosiahnutelna hodnota za tych okolnosti co popisujes

nwnw
25. jún 2022

@loginexistuje tiez sa nad tym zamyslqm, ze kde robim chybu 😁. Praciek je u nas tyzdenne asi 7, konvica, mikrovlnka a indukcia ide fakt viackrat denne, spotrebice ako chladnicky, TV, pc nonstop zapojene tiez nieco zjedia. No podla mna u nas je kamen urazu bojler. Cely den sa pusta tepla voda. Nonstop to musi dohrievat.

misik14
25. jún 2022

@nwnw my máme praciek za týždeň 5, kanvicu som zrusila, umyvacka 1x denne, mikrovlnku pouzijeme 2x denne na 2 minuty, telka býva zapnutá mala od 7 do 13, veľká od 19 do 23, teplú vodu miname len na večerne okupanie- bojler je nastaveny na menej ako eco, v zime 2 miestnosti kurime krbom, takže idú len 4 radiatory, a vôbec sa nekuri od apríla do septembra.

modraslamka
25. jún 2022

@lubka261 a sused plati kolko? 😅 nieste napojeni na suseda? lebo 2,1mwh okey, ale mesacne nie rocne!

nwnw
25. jún 2022

@misik14 haha umyvacka minimalne 1x denne, vodu lebo dieta pokakane niekedy aj 5x za den 🙈, telky tu idu to je pravda aj PC. No a je nas doma 5 az 6 to furt niekto v sprche aj 2x denne. Varime fakt vela.. nonstop zohrievame a ano konvica 6 kav + 4 caje? Mame kopu spotrebicov asi.. a este kosacka je elektricka, mladez si niekedy dokuruje "klubovnu" a svieti sa tam kazdy vecer do 22:00 niekolko ziaroviek.
Kurime iba elektrikou na 22.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz