Akú máte finančnú situáciu doma?

barbi1000
1. okt 2022

Ahojte žienky, chcela som sa opýtať akú máte finančnú situáciu doma, či len ja mam pocit, že pracujem a prežívame z výplaty do výplaty. Mam depresiu z toho, že človek sa snaží, aby žil aby sa mal dobre a nestačí to.

tahomi
1. okt 2022

Neprezivame, pracujeme obaja

pukina
1. okt 2022

nie nikdy som neprezivala. naucena som tak, aby som vzdy mala nejaku financnu rezervu na horsie casy v pripade choroby alebo vypadku prijmu, a ak by som mala pocit, ze mi prijem nestaci na zivobytie, urobila by som nieco pre to, aby som nemusela prezivat od vyplaty k vyplate - poziadala o zvysenie, zmenila job, zobrala nejaku brigadu, privyrobila si svojpomocne.

zuzanka.zuzu
1. okt 2022

výbornú, ďakujem za spýtanie

michal711
1. okt 2022

@barbi1000 nie neprezivame stačí nejaké obdobie zamakať odložiť investovat a teraz môžme kľudne spať .

mikadooo
1. okt 2022

@barbi1000 my sme tiež ok, pracujeme obaja. Ale to sa asi nedá takto paušálne porovnávať🤷. Skôr by to chcelo dobrú finančnú analýzu vašich príjmov a výdavkov a nájsť položky, ktoré nie sú úplne že nutné... 🤷

dagmarovita
1. okt 2022

Na Slovensku to tak ma vacsina ludi

sense
1. okt 2022

Nemáme všetko na čo si zmyslime, ale obaja pracujeme, sme zdraví, šťastní a žijeme a nemusíme rátať týždeň pred výplatou ci kúpim jogurt alebo pomaranč. Ani čakať ci výplata cinkne na účet v piatok alebo pondelok

daniela2202
1. okt 2022

Autorka napísala, že pracuje a prežíva..... tak pracuje pol Slovenska, pretože sme kolónia, a každý drží hubu, aby ho neprepustili a ľudia pracujú za xxxxx

deti95060810
1. okt 2022

zatiaľ Ok... nemusím rozmýšľať či môžem de´tom kúpiť 1 kg hrozna , alebo im doprajem aj 2 kg...

guiseppinka
1. okt 2022

No, myslim, ze si teraz dostala akurat tak vacsiu depku... Ocenujem, ze si to ale nedala ako anonym... Je to dost problematicke, hlavne v niektorych regionoch na svk... Ale neda sa to porovnat. Kazda rodina to ma inakm. Niekomu staci 600e a este usetri a niekomu nestaci ani 4000...

janka1011
1. okt 2022

@barbi1000 to sa tu darmo pýtaš, tu má každý nadštardantnú finančnú situáciu, vysoký príjem, zainvestované vo fondoch, dva byty a pozemok k tomu 😅

mell27
1. okt 2022

@barbi1000 podľa toho, čo vidím v obchodoch, nemám pocit, žeby ľudia živorili. ...

daniela2202
1. okt 2022

@janka1011 😁😂😁😂😁👍👍👍je tu aj Plačková alebo Jasmínka?

vler
1. okt 2022

@barbi1000 velmi dobru. Sme bezdetni-takze ziadne vydavky na deti- a pracujuci; ale zaroven velmi financne uvedomeli a zodpovedni; uz dlho sporime/investujeme a vytvarame si znacnu rezervu

nikyball
1. okt 2022

Podľa mňa plati staré známe ,treba sa prikryvat takou perinou na akú más. Je to naozaj prežívanie ? Alebo len túžiš mať veci, na ktore nemáš? Porovnávas sa s okolím?
Ja som spokojná s tým čo máme. Nemám síce hermes kabelku, najnovší i phone,tiež má netešia ceny v obchodoch, ale v podstate som spokojná. Nemam veci,ktoré vlastne ani nepotrebujem.
Čo chýba konkrétne tebe autorka?

lilyianka
1. okt 2022

@barbi1000 my sa mame veľmi dobre a za posledné mesiace je to ešte lepšie.

sialenaveronika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nepic
1. okt 2022

@barbi1000
Ako prvé sa prestať voziť na aute,ale začať jazdiť na MHD. Potom hádam nie si na materskej,resp na rodičovskej,ak náhodou tak okamžite do práce a nie tu plakať. A zároveň si zvýšiť vzdelávanie, kvalifikáciu a ísť pracovať inde,tam kde zarobia viac. A ešte dúfam že nemáte alebo neplánujete deti. Potom ak máš manžela a zarobí len okolo 1000 alebo 1200€ a nemá vlastné bývanie a zároveň ešte jeden byt čo dáva do prenájmu tak to tiež nie je normálne a je úplne bežné v tejto dobe nájsť si chlapa ktorý toto ma a hlavne sa vie postarať. Lebo je úplne normálne keď máš finančnu rezervu min na pár rokov. Tak dúfam že som na nič nezabudol a môžem ísť spať.
A teraz vážne,situácia je u každého ina,jeden má peniaze,druhý nemá ale zas má iné. Ale podľa mňa to lepšie nebude,len horšie. Príde chudoba,rapídne sa zvýši kriminalita a bude to tu všelijaké,lebo čo si budeme klamať - slovák je každý Jánošík. Báť by sa mali skôr taký bohatší,čo niečo majú,lebo keď pôjdem kradnúť alebo niekoho prepadnúť,tak isto nie nejakého chudáka,veď čo by som mu aj zobral,že? Takže v podstate sa ani ja nejako nebojím,na nejaký luxus nie som zvyknutý a beriem to tak,že raz je lepšie raz horšie a tak sa to strieda,aspoň za tých mojich skoro 50 rokov. Váž si čo máš a nepozeraj na druhých a hlavne nerieš to,čo nedokážeš zmeniť. A uvidíš ako sa ti bude lepšie žiť.

caroline_
1. okt 2022

@dagmarovita na slovensku mozno hej,no na modrom konikovi nie 😀😀😀

h2o2
1. okt 2022

A kde su tie čo vypinaju rozvarene hrnce?

dollyzv
1. okt 2022

Ja len že keď sa tak nad tým zamýšľam 🤔 keby každá predavačka,upratovačka,pumparka,pekarka zvyšovala kvalifikáciu,našla si lepšie platenú prácu aby tu nefnukala a ako v každom takomto príspevku radíte, čo by ste robili vy keby vás nemal kto obslúžiť? 🙄 Tak isto ako tu radíte sa každému osamostatniť,ja som byt kupovala pred 8mimi rokmi za menej ako polovicu ako by som ho dnes predala..kde má mladá rodina vziať na hypo 200 000tis,nájmy sú také drahé že neušetría ani za 10rokov 20% z ceny nehnuteľností keďže idú stále hore..kebyže som sa mala osamostatniť dnes,tak by som na to jednoducho nemala pri týchto cenách a to zarábam na svoj región celkom slusne

cecilia29
1. okt 2022

Necudujem sa. Pri trosku nizsom prijime to je a bude narocne pre mnohych

vler
1. okt 2022

@dollyzv niekto musi robit predavacku atd, ale ziadny konkretny clovek to nemusi robit...
A kde ma najst peniaze mlada rodina na 200 tisicovu nehnutelnost? No predsa musi pracovat a nasetrit si; ako inac? Vlastne byvanie nie je samozrejmost. Tiez som byvala niekolko rokov v podnajme, odkladala peniaze a nechodila na dovolenky.

barbi1000
autor
1. okt 2022

@vler ale určite ste nehnuteľnosť nekupovala za 200 tisíc

loginexistuje
1. okt 2022

tu je to take zvlastne na jednej strane tu vypisuje dost dievcat ze maju dva byty ako investicne akcie fondy atd a na druhej strane ze davaju na stravu 400 ecok na 4 ludi (aj to davaju nizsie cifry) mne to prijde cele divne nemame nizke prijmy ale x bytov nemame (a mame aj hypo este) a pri strave sa neviem zmenstit pod 400 pri dvoch ludoch (normlana zdrava strava)
tak si vyber

olimuc
1. okt 2022

Priznám sa, prežívame … ako samozivitel nemôžem vyskakovať, hypo splatim až za ca 3 roky a potom, to co by som mohla ušetriť asi pôjde na účty. Finančnú rezervu nemam, pretože som bola 8 mesiacov bez príjmu (akéhokoľvek okrem detských prídavkov) Neviem, ako definuješ mat sa dobre 🤷🏻‍♀️ poplatis ucty, v potravinach nakupujes s rozumom a nemusis sa obmedzovat …. Oblecenie atd nejdem s modou a telefon mam aj 4-5 rokov rovnaky, kupim len ked treba, moje dieta ma vsetko co potrebuje a vela co nepotrebuje a investicie do domu robim, len ked mam. Byt si zrenovuje maly, ked bude zarabat … takze asi tak, beriem to tak ako je …

pukina
1. okt 2022

@janka1011 ja nerozumiem preco sa tu hned poukazuje na dva extremy. akoze ked nezivorim
musim byt hned milionar s vysokym prijmom a investiciami? nie nemusim. ono sa aj s priemernym platom da zit slusne, niekto nepotrebuje 2 auta, staci jedno, nepotrebuje byvat vo velkom dome, staci byt, nemusim mat kazdy mesiac novu kabelku, nepotrebujem si kupovat predrazene znackove veci a chodit 3x do roka na dovolenky. nezijem majetnicky zivot a viem hospodarit s tym co mam. co bohuzial chyba drvivej vacsine tohoto naroda, je prave ta zakladna financna gramotnost a potom sa tu budu ti, ktorym to nevychadza tvarit a nariekat, ze sa ini maju lepsie. pritom mozu mat prijem a podmienky uplne rovnake. poznam kopu ludi z hladovych dolin na slovensku, co nariekaju ako sa maju zle, ale na pivo, borovicku a cigarety sa peniaze vzdy najdu

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babydesire
2. okt 2022

@mamula20 no vidis, a my pred par rokmi ze treba ploty vymenit aspon ten co je "nas" , on ze pletivovy s tou zelenou plachtou a ja ze v ziadnom pripade, ked ploty tak murovane, betonove 2m vysoky, sukromie laska...ze ok ..vravim ale najprv dom je v zlom stave..co spravil ? Spravil plot 🤦🤦‍♀️ lebo ked ten sused umre, ktovie kto sa tam nastahuje a bla bla ..teraz sa mordujeme s domom...ten uz mohol za tie prachy byt dokonceny.

babydesire
2. okt 2022

@barbi1000 ano ano,,, a je z toho dusna atmosfera doma...od muza pocuvam ako sa on narobi a vsetko na ucty ide a do baraku a on vidi jak vsetci chodia po dovolenkach (ked kukne na svoj fb, tak by som mu v ten fb najradsej blokla as0on v lete..a na jesen, teraz zas place ako vsetci chodia na hriby) a my nic...treba si vazit toho co clovek ma ,ze je zdravy a moze pracovat a ze ma kde...tiez ma ide roztrhnut ked povie "tento mesiac bude tazky" kurnik !!! A ktory z tych 12tich neni ! Ten 13.ty?!