Ako zistím sumu, ktorú mám pýtať za pozemok?

pusinka263
21. dec 2020

Ahoj. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa dostat k sume, ktoru mam pytat za pozemok? Mame zaujemcu, ale neviem kolko pytat,kedze to prislo necakane zo strany zaujemcu a na internete som nenasla inzeraty na predaj pozemku v tej lokalite.
Je to vychod Slovenska, chatkova oblast.
600m2 pozemok

21anjelik19
21. dec 2020

@pusinka263 všetko závisí od lokality ...v meste sú pozmeky drahšie ako na dedine...a chatková oblasť bude asi z tých lacnejších (ako dedina) ale ak tam máte poblízku nejaký vlek alebo niečo kde radi chodia turisti tak je cena tiež vyššia .... ja som z oravy z dediny a už u nás si začali pýtať ľudia za pozemok aj 20 alebo 25 eur za m²..... a napriklad z dediny kde pochádza môj otec si pýtaju dokonca 50 eur za m² ..... ono keď je na pozemku už elektrina alebo voda či kanalizácia tak je cena vyššia....ak je pozemok rovný (s nižším spádom)tak je drahší než kopcovitý pozemok .... atď atď 😊😊

milanm_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marseillefan
21. dec 2020

@milanm_ môžeš mi vysvetliť ako sa tam dostaneš ku kúpnej cene týchto pozemkov? veď kúpne zmluvy sú neverejné, či?

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jumama
21. dec 2020

@pusinka263 a co tak oslovit nejaku realitku/znalca, aby ti pomohli urcit cenu? Realitka si vezme percento z predaja, no na druhej strane ti pomoze s vybavenim vsetkeho od zmluvy po vklady na kataster.

pusinka263
autor
21. dec 2020

@nikolka1986 v tej lokalite som nenasla inzeraty vobec

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pusinka263
autor
21. dec 2020

@jumama predavali sme cez RK chatu,ano super vsetko vybavili,papiere,obhliadky..zobrali 2000€. Za pozemok by chceli tiez tolko. Co sa mi zda vela lebo pozemok nebude stat tolko co chata - 30 000€

ivkazba
21. dec 2020

@pusinka263 pýtajú za pozemok rovnako ako za chatu, pretože procesne je pre realiťáka rovnako prácne, či predáva nehnuteľnosť za 10 tisíc alebo pol milióna. Navyše, záleží o aký pozemok ide (lokalita, veľkosť, stavebný pozemok alebo orná pôda alebo, inžinierske siete, atd). Pozemok môže byť kľudne aj drahší ako byt a hlavne ako chata.

renab
21. dec 2020

Mozes oslovit odhadcu. Ten tolko za odhad nepyta. My sme platili 100 eur za odhad.

midka
21. dec 2020

@21anjelik19 no,, u nas je uz bezna suma 100€ za m2,,, tie ceny pozemkov isli brutalne hore v poslednom obdobi
@pusinka263 myslis, ze je to vhodne aj ako pozemok pre RD?

21anjelik19
21. dec 2020

@midka no tak to už je masaker taká suma...to u nás ešte nie je ale myslim ze coskoro bude aj to ...lebo pozemkov je uz coraz menej a o to sú vzácnejšie

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pusinka263
autor
21. dec 2020

@midka dotycny pan tam chce postavit chatu. Je to rovny pozemok,v blizkom okoli su chaty aj RD

midka
21. dec 2020

hmmm, jasne,, lebo mi ked sme hladali pozemok,, tak nam ponukali aj chatovu oblast, ako vhodnu moznost na vystavbu RD,,, pristup bol tam hrozny,,, ale napriek tomu, ked sa tam teraz pozriem, zistila som,ze su tam nejake RD postavene,, pre zivot, vsak neprakticke prostredie...
@pusinka263

midka
21. dec 2020

@21anjelik19 ano,, uplne suhlasim,, tie ceny,, su z roka na rok, rapidne vyssie,, mnohi kupili 1-2 pozemky,, o par rokov,, na nich celkom slusne zarobili,.. 🙂 ,, je to dobra investicia do buducna

aduskatt
18. mar 2021

Prosím o radu - oslovila ma obec, že by chcela odkúpiť moju časť pozemku, kde som podielovým spoluvlastníkom. Pozemok - orná pôda - je v extraviláne obce na Kysuciach, a ponúkli mi sumu 0,50 eur za m2. Mne sa to zdá úplne smiešna suma, aj keď sa jedná o relatívne malú časť, niečo cez 1000 m2. Obec tvrdí, že sa tam stavať nebude, že to chcú len na prechod na ich ďalšiu parcelu, ktorá sa nachádza vyššie nad tou, ktorú chcú oni. Majú pravdu s tou sumou 50 centov za meter? Skúšala som pozrieť bazoš, ale nenašla som tam podobné ponuky. ( minulý rok notár určil cenu 1 eur za m2, keď počítal poplatok za dedičstvo), obec operuje tým, že je to orná pôda v extraviláne,,,,

pusinka263
autor
19. mar 2021

@aduskatt je to vas pozemok.ak nesúhlasíte,resp.sa v to zda malo,nemozu vas nútiť predat to. Držím palce. Ja som to nakoniec dala realitke lem nedávno a vyzerá to tak že suma ktoru sa mi zdala prehnana, nakoniec prehnana nie je a ludia maju zaujem. Este raz drzim palce, nedajte sa 😉

21anjelik19
19. mar 2021

@aduskatt mojej mame dala obec 5 eur za m2 aby to odkupila na cestu.....0.50e je podla mna úbohá ponuka a 1000m2 nie je malý kus poľa takže tak .... nešla by som do toho ...pýtala by som si viac alebo dovi dopo