Ako zistím majiteľa účtu?

ksenzy1
9. jún 2023

Dobry den,ako by som prosim zistila majitela uctu ? Bola som oklamana na fb,pan mal v inzerate uvedene,ze len osobny odber,tak ma vobec nenapadlo ze bude podvodnik. Nejak som ho prehovorila nech posle postou. Uz som to raz riesila,ale to mohlo byt 5 rokov dozadu a v banke za poplatok tusim 15€ vyzvala moja banka dotycneho aby vratil peniaze,samozrejme som nevedela,ze to nikoho nevystrasi,takze nic z toho. Bola som lahsia este o 15€ k tomu. Teraz taka sluzba stoji 20€
Prosim Vas je pravda,ze keby na dany ucet vlozim peniaze v hotovosti,budem mat na vkladovom listku jeho meno? Ma niekto skusenost? A aky je poplatok vo VUB prosim za vklad v hotovosti?Googlila som,citala cennik hadam na 20 stran no nic som sa nedozvedela.
A aku najnizsiu sumu mozem vlozit v hotovosti ? Cez IB 0,01 € ale v hotovosti netusim
Dakujem za odpoved.

deti95060810
9. jún 2023

majiteľa účtu sa nedozvieš...ochrana osobných údajov...😉

falbala132
9. jún 2023

neviem ako VUB, ale ja ked posielam z TB do TB, tak vidim automaticky majitela uctu.

zuzanka.zuzu
9. jún 2023

už aj vo VUB v appke vidíš majiteľa účtu 😉 práveže v hotovosti by ti ho pracovníčka nemala povedať i keď ona ho vidí 🙊 najlacnejšie - popros niekoho s VÚB účtom o zaslanie 1c. ale čo ti to pomôže? polícia si meno zistí

alex49
9. jún 2023

Chod na políciu a podaj oznámenie, polícia si meno zisti.

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@alex49 tak na policii ma kvoli 40€ vysmeju vsak tam musi byt suma okolo 300€ aby to riesili

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@zuzanka.zuzu to cislo uctu je tiez VUB tak skusim este tak. Ale urcite uvidim meno majitela uctu?Lebo vacsinou vidim ked mi pridu peniaze od niekoho,ale nevidim ked ja niekomu poslem.

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@deti95060810 ale zevraj ked vlozim v hotovosti,dostanem potvrdenku,vkladovy listok a tam bude to meno,ci nie ?

akvi
9. jún 2023

@ksenzy1 mylis sa, policia bude riesit podvod aj ked ide o 40 eur. akurat ze do tusim 250 eur to je "len" priestupok, nad je to trestny cin. Takyto zmrdi vyuzivaju presne to, ze ludia to nechaju tak. Treba ho nahlasit, mozno nebudes jedina.

hipuska
9. jún 2023

Skús FB skupinu podvody (je ich viac, aj nejaká podvody cez FB, bazos..) a zadať tam cu cez lupu cislo účtu .Možno vás bude viac a možno už aj bolo podané trestné. Len sa pridás k žalobe

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@hipuska dakujem,to som veru skusala este predtym ako som mu peniaze poslala,a cez lupu mi nenaslo nic,preto som mu aj tie peniaze poslala.

petamich
9. jún 2023

v pripade vnutrobankoveho prevodu vidis majitela aj sama 🙂 takze mu posli 1 cent z uctu vo VUB na ucet do VUB a v pohyboch uvidis meno a priezvisko

mala by si to vidiet ale aj teraz ak si mu uz peniaze posielala, skus pozriet na tom pohybe

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@petamich posielala som ho svojho a ja mam SLSP mamina ma VUB tak vyskusam

zuzanka.zuzu
9. jún 2023

@ksenzy1 už si dostala odpoveď tak ešte aj ja odpoviem keďže si ma označila - ak pošleš z VÚB do VÚB tak vidíš majiteľa účtu ale len v appke ako som už písala, nie cez IB

a podľa mňa nie sú na vklade v hotovosti uvedené tieto údaje

sasa1310
9. jún 2023

@ksenzy1 treba podať reklamáciu v banke. Tá vyzve majiteľa účtu, aby vrátil sumu. Ak tak neurobí ani po výzve, potom ti banka môže poskytnúť jeho meno

mk1111111111
9. jún 2023

@sasa1310 neposkytne, aspon nie kazda

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@sasa1310 toto som uz riesila,pisem to v zadanom prispevku.Asi 5 rokov dozadu,tuto reklamaciu,zbytocne,akurat som prisla o dalsie peniaze. Vsak to iba banka ako pisete vyzve danu osobu peniaze vratit a ked nevrati nic sa nedeje,ziadny postih ani nic,na co by vracal. To mozem aj ja v spravach ho vyzyvat nech vrati,to mam to iste. Vtedy som si ale od toho vela slubovala,uz by som 2x do toho nesla.

ksenzy1
autor
9. jún 2023

@mk1111111111 tu som nasla toto. Ak by som to dala v prvom kole na tu reklamaciu a pan by po vyzve banky peniaze nevratil. Banka je zo zakona povinna poskytnut identifikacne udaje.

tanyag
9. jún 2023

Skús sem hodiť IBAN po prípade mi napíš do ss, meno a IBAN, skúsim cez fb popozerať, či už sa o dotyčnom niečo nepíše. Teda ak chceš

mk1111111111
10. jún 2023

Vdaka za info, ja som tak ziadala v minulosti vo vub a mne meno nechceli dat, vraj to nemozu.

maranco
10. jún 2023

@ksenzy1
nemusíš zisťovať majiteľa účtu ani ho vyzývať na vrátenie peňazí, keď robí mŕtveho chrobáka
Postupuj podľa bodu 12 https://www.bazos.sk/otazky.php ja som tak úspešne vyriešil podvodníka za menšiu sumu ako si ty poškodená.

Banka je povinná vydať údaje majiteľa účtu podľa zákona o bankách v časti OCHRANA KLIENTOV A BANKOVÉ TAJOMSTVO ak ideš vymáhať bezdôvodné obohatenie.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2...

ksenzy1
autor
10. jún 2023

@tanyag Sk9302000000004785341953

ksenzy1
autor
10. jún 2023

@maranco ano,ale tie udaje poskytnu napr.organom cinnym v trestnom konani. Mne asi len tak bez nicoho take udaje neposkytnu. Tak asi policii a z policie nasledne mne. Ja musim v banke absolvovat najskor postup tu reklamaciu,za ktoru zaplatim 20€ kedy oni vyzvu danu osobu aby peniaze vratila a ked nie az potom mi poskytnu udaje,ak to budem chciet riesit nasledne sudnou cestou.

maranco
10. jún 2023

@ksenzy1 rieš to cez políciu, máš to bez poplatku, ak to chceš riešiť sama cez súd tak zaplatíš banke ten poplatok, banka ho vyzve na vrátenie ak nevráti tak ti dá jeho údaje.

ksenzy1
autor
10. jún 2023

@maranco no skusim. Musim nejak prekonat to,ze sa budem hanbit,aby ma nevysmiali,ze idem s takou sumou na policiu. Dakujem za radu.

tanyag
10. jún 2023

@ksenzy1 Nič mi nenašlo.. ale ak môžem poradiť.. táto skupina na FB

https://www.facebook.com/groups/nepreberaci.pod...

Tam je super adminka pani Lucia. Skúste jej napísať, ona sa intenzívne venuje takýmto podvodom a vie zistiť aj majiteľov účtov.

maranco
10. jún 2023

@ksenzy1 prvý policajt ma odbil, nechcel to ani riešiť, ale druhý si to zobral a vyriešil k spokojnosti

ksenzy1
autor
11. jún 2023

@maranco a ako to vyriesili prosim k Vasej spokojnosti? Lebo pri takej sume to nie je ani trestny cin,to zasa moze akurat ten policajt ho kontaktovat a vyzvat nech peniaze vrati,z coho si myslim Ti podvodnici nerobia nic.

beata_k
11. jún 2023

@ksenzy1 To cislo uctu zmaz. Ano, je pravda, ze ked osobne prides na pobocku a vlozis peniaze na ucet, tak dostanes potvrdenie, na ktorom je nazov uctu. (fyzicka osoba meno). Z tohto dovodu ho zmaz z diskusie. Zverejnujes sukromne udaje.

maranco
11. jún 2023

@ksenzy1 bolo to na dobierku inzerát z bazoša, zatajoval sa, ja som mu vrátil tovar (poslal iný ako mal v inzeráte a na fotkách), pošta mi vrátila peniaze, zrušil všetky inzeráty na bazoši, doma mal návštevu od polície

ksenzy1
autor
13. jún 2023

@maranco no ale Vam teda posta vratila peniaze,asi v ramci reklamacie,takze policia nevyriesila nic. To oznamenie mozem podat aj pisomne,takze na policiu nemusim chodit osobne.