Ako zistím dlžnú sumu v nebankovkách?

16ivulik16
19. máj 2016

Pekný den. 🙂

chcela by som sa opýtať, či mi niekto neviete poradiť kde a ako by som zistila dlžnú sumu v nebankovkach ak si potrebujem niekoho blizkeho "preklepnuť". existuju nejaké verejne registre dlžníkov ? alebo musí isť všetko na vyžiadanie?

Dakujem krásne za každú odpoved

mawka
19. máj 2016

nijak. ochrana udajov. vo verejnom registri najdes len socialku, zdravotku, danovy urad. ostatne nie. ani bankove ani nebankove zalezitosti. pripadne dotycnu osobu poziadaj, aby si dala vytiahnut vypis z registra bankoveho a nebankoveho a nech ti predlozi k nahliadnutiu. ale nebankovky uzernici - k tomu sa nedostanes nijak.

rheuska
19. máj 2016

Na vyziadanie, ale myslim, ze iba konkretna osoba s obcianskym moze poziadat o vypis samozrejme v svojim mene. Plati tu zakon o ochrane sukromnych udajov. http://www.nbcb.sk/otazky.html

sissy27
19. máj 2016

@16ivulik16 ty si nikoho blízkeho preklepnúť nemôžeš... mimochodom, ty by si s tým bola v pohode, keby si hocikto mohol o tebe vytiahnuť takéto súkromné údaje? 🙂

didiana333
24. máj 2016

Treba napísať oficialnu žiadost v ktorej bude tvoje rč a čislo Op a variabilny symbol pozičky na ktoru chceš info. A tvoj podpis
A poslať 😉 kludne aj mailom. A väčšinou do 5-7 dní ti posielaju vyrozumenie