Ako zhodnotiť eurá?

14. jan 2024

Baby tie čo sa vyznáte. Mesačne mi zostávajú slušné €€€. Čo by ste odporučili? Kúpu pozemku alebo radšej investovať? Pozemok by musel na úver. Vpored ďakujem za inteligentné odpovede.

katkaseiner
14. jan 2024

za mna kupa investičného bytu...on zacne sam na seba (aspon zcasti) zarabat...

zalka
14. jan 2024

kúpa garáže, garážového státia v BA .. a prenájom

autor
14. jan 2024

@katkaseiner nad tým som tiež premýšľala, len mám pocit, že momentálna situácia nepraje investičným bytom (nájom mi nepokryje ani splátku hypo).

tiezjedna
14. jan 2024

napíš čo to znamená "slušné €", to bude praktickejšia informácia.

katkaseiner
15. jan 2024

ano, to zial je teraz realita, cize dost zavisi od toho kolko mas z celkovej sumy. My sme brali pred 3 rokmi a vtedy to pokrylo, teraz sme trochu vyssie, ale nie je to zle.

pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
15. jan 2024

J&T terminovany vklad 4% urok na 1 rok.

jaroslav81
15. jan 2024

A čo že nepokryje celú splátku hypo, to si nemôžeš mesačne doložiť ani 100€, veď si platíš svoj byt, nájomca ti ho má pomáhať splácať a ne celý splatiť. Teraz kúpený byt bude mať o 30 rokov hodnotu možno 500 000€ a ešte plačeš, že ti ho nájomca nesplatí úplne celý... Posielal by som do prdele takých vydriduchov, kvôli takým ako ty si teraz normálna mladá rodina nemôže dovoliť kúpiť vlastné bývanie, lebo niekomu ich treba 5 a najlepšie nech mi ich všetky komplet splatí nájomník.

rebeka058
16. jan 2024

Ahoj 🙂
Ak máš vytvorenú rezervu, tak by som to riešila nateraz určite investovaním. Len si treba dať pozor na spoločnosť, cez ktorú budeš investovať a rôzne skryté poplatky 🙂 rada ti poradím