Ako vrátiť peniaze z hypotéky?

3michaela23
15. jan 2021

Ahojte,vedel by mi niekto pomoct ako to je s tym,ked ma clovek v zmluvnych podm. ,ze sa hypoteka moze vratiit,len 20 % z celej sumy za rok.
Ako by som mohla tieto peniaze vratit vsetky?

petamich
15. jan 2021

@3michaela23 mozes predcasne splatit kedykolvek, avsak ked, je to viac ako 20% a mimo vyrocia fixacie je tam poplatok, takze idealne splatit ku vyrociu fixacie, vtedy je to bez poplatku - treba poziadat o predcasne splatenie ku vyrociu fixacie (fixacia byva obdobie pocas ktoreho mas nemenn urok a pravidelne sa refixuje napr. 1,3,5 rokov...)

3michaela23
autor
15. jan 2021

@petamich 1,3,5 rokov je pravidelne a vzdy,ze najprv je jeden rok potpm su tri a potom 5?

janai1
15. jan 2021

@3michaela23 fixácia je toľko rokov koľko si v banke dohodnete

janai1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
15. jan 2021

@3michaela23 tak ako pise @janai1 obdobie fixacie mate uvedene v zmluve resp. pri kazdom dalsom refixe ste sa mohli rozhodnut, ponechat rovnake alebo zmenit, banka aj posiela ku koncu fixacie pisomnu informaciu, tak skuste popatrat alebo si tam zavolajte a informujte sa, kedy teraz konci a ake obdobie ste mali (je to 1 alebo 3 alebo 5 alebo ine, niektore banky maju aj 7 rokov, ine aj 10)

luci_ba
18. jan 2021

@3michaela23 20% z pôvodne výšku úveru vieš vrátiť k výročiu podpisu zmluvy. Vo výroci fixacie akukolvek čiastku bez popl. fixaciu pozries v zmluve