Ako vrátiť omylom prevedené peniaze?

15. apr 2021

Ahojte poradte prosim 🙏 dnes mi prislo na ucet 2.50 .. ale nikomu som nic nepredala.. a chcem ich vratit ale je tam iban odosielatela zacinaju na LT .. este som to nevidela .. staci ked ich preposlem naspät? Prisli z Ceska.. riesili ste niekedy taketo nieco? A ako postupovat? Dakujem

ivetka_kamo
15. apr 2021

Ja by som zavolala do banky a informovala sa

sandey
15. apr 2021

Aby poplatky neboli nahodou vysoke

len_nig
15. apr 2021

Tiež by som sa najskôr informovala v banke, aby sa ti nestalo že to vrátiš a zaplatíš za poplatok za platbu do zahraničia

3009
15. apr 2021

Toto nie je platba z Česka.

vikus17489
15. apr 2021

Tiez by som si to prezistila v banke, co je to za platbu.

autor
15. apr 2021

Akurat som volala do banky, a povedal ze staci ked tie peniaze prevediem naspet ..malo by to byt bez poplatku tak dufajme 🙏 nieze mi budu stahovat peniaze 😂 akoze vela tam nemam ale aj tak 😂 len divne je to ze je to LT .. povedal ze je to litva alebo lotysko a ani sam nevedel povedat 😂... a este stat odosielatela je Cesko je tam adresa odosielatela 🤷‍♀️

proximaa
15. apr 2021

to je dosť zvláštna rada od banky - malo by to byť bez poplatku a ani nevedel pracovník povedať odkiaľ to je. Skús radšej zavolať ešte raz, možno narazíš na niekoho kompetentnejšieho

kikaaa444
15. apr 2021

Revolut je “ imaginárna “ banka ( je to aj aplikacia ) na bitcoin kryptomeny atd . Neregistrovala si sa tam náhodou a nemáš to odtiaľ ? 😅

autor
15. apr 2021

Takze som si to nasla je Litva ... a nie neregistrovala som sa nikde okrem maminiek na MK moje cislo uctu som nedavala nikde 🤣

autor
15. apr 2021

Ale preco tam je meno odosielatela aj prijmatela ?

kikaaa444
15. apr 2021

tak to netuším . No dávaj si pozor aby to nebol nejaký podvod že posles to naspäť a strhne ti bohvie akú sumu . Lebo aj moja banka mi nedávno poslala výstrahu že je teraz strašne veľa podvodov v bankovníctve ale necitala som to ešte takze neviem to povedať . Ale inak by som to neriesila.. je mile od teba že si cestná a chceš to vrátiť ale snáď nebudes riešiť 2.50 € a ešte volať koli tomu do banky 🙈 inak tému zakladas anonymne a vycapis sem screenshot s menom 😅 fakt to radšej nechaj tak nech ti nestrhne viac

autor
15. apr 2021

Myslim si ze aj tych 2.50 je peniaz.. a v banke povedal ze ked ich vratim tak sa nic nestane je to bez poplatku. Tak asi navyse by nemali stahovat pokial nemaju moje udaje o karte. A to meno co som zabudla vymazat je odosielatel nie ja.

linibini
15. apr 2021

revolut - vidíš aj ako banku odosielateľa, je zahraničná digitálna banka - spája banku, zmenáreň, investovanie, kryptomeny, výhodná pre tých, ktorí cestujú, účet tušímzadarmo. Pani- odosielateľ - Andrea Dostalová, s adresou Stypihnev 400, ČR , zrejme chcela niečo cez net zaplatiť a pomýlila sa v čísle účtu a prišlo to tebe na účet. Zamestnanec banky zjavne netuší, kde je sever. Ešte raz by som kontaktovala banku a žiadala ich o sprostredkovanie vrátenia platby odosielateľovi, ktorá tebe ako uvádzaš prišla neoprávnene.

linibini
15. apr 2021

s tým, že nie ty budeš vracať peniaze sama späť odosielateľovi, kľudne aj cez reklamačné

qetka
15. apr 2021

ako vravi @linibini 👍vyborne vysvetlene a dobra rada

kikaaa444
15. apr 2021

Tak potom pošli a hotovo . Zavolaj banke nech to odošlú spat alebo to odosli sama . Pri každej platbe máš možnosť “ odpovedať “ čiže tak posles peniaze naspat

hiro
15. apr 2021

"ale je tam iban odosielatela"? Ja tam vidim meno s adresou:
Andrea Dostalova
Spytihnev 400
76364 Spytihnev
Teta to posielala cez Revolut, ktovie ci to cislo uctu je jej ci toho Revolutu...

1andrea111
15. apr 2021

Aby sa Ti nestalo že je to podvod a vybielia Ti ucet

autor
15. apr 2021

Nemaju co vybielit 🤣 pri tejto platbe ta odpoved neni pri ostatnych to mam.. a to sa ma pytal aj Pan z banky .. 🤷‍♀️

kikaaa444
15. apr 2021

Tak to nerieš jemine toľko tragédii pre 2,50 😀 chapem že chceš byt čestná ale to nikto určite nebude plakať nad takouto sumov

hiro
15. apr 2021

@1andrea111 :D A ako by to niekto spravil? To ze niekto prijme alebo posle niekde peniaze je bezpecne. Ziadne "vybielenie" uctu nehrozi.

autor
15. apr 2021

@hiro tiez som yoho nazoru na vybielenie treba udaje s karty .. a nie len cialo uctu ..skusim este raz zavolat do banky lebo Pan nevedel velmi poradit 🤷‍♀️

aurorastone
15. apr 2021

@kikaaa444 tiež by som neriešila 2,50 a navyše si to ma riešiť ten co to zle poslal však skôr či neskôr musí prísť na to ze platba nedošla tam kam mala, takto si komplikovať život, keby to bolo 2 a pol milióna eur to už by som radšej riešila aby ma nemali za bieleho koňa 😂😂😂... ale toto sorry... ja ani platby nekukam keď sú to malé sumy, navyše mam cashback nastavený takže každú chvíľu mi pipne že mi vrátili nejakú smiešnu sumu a ani to neotvaram 😀

kitycat
15. apr 2021

Neriesila by som 2,50 eur. Ak to bude niekto hladat tak posle platbu kam sla, ten prijmatel povie, ze sa stal preklep a posle znova ked tak... Pytat peniaze spat by dotycneho popletka stalo raz tolko si myslim

Ty len pre istotu maj na ucte tie 2,50 ak by to fakt vypytali 🤣

3009
15. apr 2021

Čakaj až kým ťa banka nevyzve na odsúhlasenie aby si platbu vrátila ak platiteľ o to požiada svoju banku na základe podanej ním reklamácie. Určite by som do zahraničia platbu neposielala.

jankapepe
16. apr 2021

Koľko ti prišlo? Lt určite nie je účet v CZ.

petamada
27. apr 2021

To bude nejaka kravina, neposielaj spat, a inak nikdy sa nepise,ze Cesko, ale skratkou CZ, alebo Ceska republika,alebo anglicky..takto som to este nevidela napisane.

autor
27. apr 2021

Vec je vyriesena pani z CZ sa ozvala. Omylom prevedene peniaze boli vratene 🙂

bazoskaa
9. dec 2022

ahojte ..máte niekto skúsenosť ako postupovať ked dcere vybielili účet v banke revolut ?
stiahli jej dve vysoké platby ktoré sú zatial ako cakajúce ...nie sú tam ziadne údaje len LT a 4 kocové čísla úctu kam peniaze odisli ..jednoznačne podvod...Banka sa vyjadrila že máme cakať či ich prijímatel prijíme a potom sa to bude riešiť..jednoznacne ide o podvod nakolko dcera dala udaje zo svojej karty ...je nejaká možnosť ako vyžiadať platbu späť alebo ako postupovať ...Cakat do 17 teho ako sa banka vyjadrila nám príde blbosť..existuje niečo ako vyžiadať paltbu späť alebo čo robiť ked sa stala obetou podvodu ..