Ako vám ide šetrenie?

4. feb 2021

Mala by som taku otazku. Koľko eur mesačne odkladate bokom ? Lebo mne sa nedari ani euro odložiť ☹

limetka69
4. feb 2021

Nemysli si, ze vsetci odkladaju bokom, uz vobec nie v tychto casoch. 🙂 su rodiny, co nemaju z vyplaty do vyplaty. Tak treba byt vdacnim za to co mame. My osobne sme okolo priemeru. Nechodim k moru, ale mam svoj standard, doprajeme si co chceme tu a teraz. Aj ked nasetrime nejaku korunu, zazrakom sa nieco stane a peniaze sa minu. 🙂 nechodim na dovolenky, no nemam sa zle. A som vdacna, ze mam strechu nad hlavou a ze sme zdravi. Inak od veci uplne. Napisu ti tu baby s prijmom 2000-3000 eur na rodinu, na mesiac a budes depkarit?

zuzkaa1991
4. feb 2021

My posielame hned v den ked dojde manzelova vyplata....kedze dokončujeme.novostavbu postupne pkus nevydane vydaje mal by mat kazdy clovek nejaku tu.rezervu...napr mne konci rodicak robota ziadna prideme.o.400.eur a to je velky škrt.cez rozpocet....mal by kazdy clovek min 10% z výplaty odlozit ;)

solange7
4. feb 2021

My odlozime kazdy mesiac dost. Nenapisem kolko, je to zbytocne. Skor skus napisat ty, kolko penazi ti ide na uvery/najmy, jedlo, poplatky atd. a kolko vas zije v domacnosti. Mozno sa k niecomu rozumnemu dopatrame a pomozeme.

h2
4. feb 2021

Mám sporiaci účet, kam mi chodí každý mesiac 350,- €, mám to nastavené, ako trvalý príkaz. Muž si zase platí životnú poistku, takže tam už má tiež dosť našetrené.

autor
4. feb 2021

@solange7 no žijem s priatelom a mame prvaka a škôlkara . Ja som este na materskej cize beriem 319€ priatel pracuje ma prijem mesacne 700-800€ .
Z toho priatel plati inkaso
A svoje potreby
Neušetri nikdy nič ☹
A ja z mojich penazi kupujem jedlo na cely mesiac a platim poistku pre deti mesacne 50€ obom.
Chcela by som z mojich penazi setrit mesacne aspon po 50€ ale nikdy to tak neurobim lebo mi to nevichadza. ☹

limetka69
4. feb 2021

Twk od neho pytaj, ze ti nevyslo a co ti da odloz. Nieco by sa z toho co mate spolu usetrit dalo, ale asi vela nie.

solange7
4. feb 2021

Z tvojich 319 ide 100€ na poistky a ostane ti 219€ na jedlo. Pausal ti plati partner? Ci si ho platis sama? 219€ na jedlo na cely mesiac pre 4 osoby je sice malo, ale nieje to tragedia. Ak si sikovna, da sa to. Otazne je potom ale to, kolko penazi ide na platby (hypo alebo najom, inkaso, tankovanie, telefon, drobne vydavky) z platu tvojho partnera. Vies ake ma vydavky?

autor
4. feb 2021

@limetka69 samozrejme ze mi dava ked mi nevichadza ale to neusetrim ale miniem nakolko stale nieco je ....

autor
4. feb 2021

@solange7 z uctu mi stahuju pre jedneho syna 25€ aj pre druheho 25€ cize mi ostava 270€ mesacne na jedlo z toho este platim internet 13€ ..
Priatel plati inkaso aj s vodou 220€
A svoje potreby
Cigarety, benzin, pozicku ktora je jeho nie nasa spolocna . Ked mu nieco zvysi samozrejme ze mi da ked mi nevichadza ale neusetrime s toho minie sa to .

limetka69
4. feb 2021

No skor som mala na mysli, ze popytaj tak aby si aj odložila. Alebo mu dohovory nech robi rezervu on, ako hlava rodiny. Zase nema take vydavky, aby nemohol dat bokom nieco.

janai1
4. feb 2021

Svoje potreby 😂😂😂 No tak aby si ty z 270€ živila rodinu a priateľ minul 600€ na "svoje potreby" je riadna somarina 🙄 prepáč, ale znie to divne

autor
4. feb 2021

@limetka69 nieje ten typ cloveka co vie usetrit

solange7
4. feb 2021

Aha, ja som to pochopila tak, ze 50€ poistka na jednu osobu. Pardon.
No.. Tazko poradit, ked neviem ake ciastky partner plati a kolko mu realne ostava. Pises anonymne, tak skus rozpisat ake ma realne vydavky.
220 inkaso + voda, kolko € cca prefajci? Za kolko mesacne tankuje? Aka je vysoka jeho pozicka? Kolko mina na svoje potreby?

autor
4. feb 2021

@janai1 on vie povedat ze dava na inkaso a samozrejme ked mi nevijde na jedlo inak neusetri ani on a ma pekny plat

autor
4. feb 2021

@solange7 inkaso s vodou 220€
Tankovanie 100€
Fajcenie 100€
Pozicka 100€
Ostava mu este z platu pekna suma ale stale daco je bud sa nieco pokazi alebo do auta treba zase dat alebo ja neviem stale daco je a aj ked mu nieco ostane tak mi samozrejme da lebo mne nevichadza ale neusetrime nic

janai1
4. feb 2021

Prestať fajčiť a hneď máte 100€ k dobru 😀 Najlepšie s tou 100€ navyše vyplatiť co najskôr pôžičku a máte hneď 200€ ušetrenych...
Každý mesiac za 100€ tankovanie? Veľa cestuje do práce?

autor
4. feb 2021

@janai1 no ano ma 30 km kazde rano a potom poobede domov takze tak .
A fajcenie to urcite neprestane to je zlozvyk zly zlozvyk bez ktoreho by asi zosalel 😦

solange7
4. feb 2021

Tak tu uz je potom otazne, ci ma plat 700 alebo 800€ ako uvadzas vyssie.
Pri 700€ mu tym padom ostane 180€ a kedze je "stale nieco" tak sa ludom bezne smykne 150€hore dole mesacne. Ci uz na deti, alebo lieky, drobne opravy atd. Tym padom zbytok 30€.
Ak by mal plat 800€ tak zbytok 130€.
Neviem ci je zrovna toto pekna suma ostatku. Skor by som povedala, ze zijete od vyplaty do vyplaty. Asi si na zmenu budes musiet pockat, kym tvoj skolkar nepojde do skoly a ty do prace. Potom sa vam situacia zlepsi. Do tej doby to musite zvladnut aj takto.

autor
4. feb 2021

@solange7 dakujem no asi to tak bude kym si nenajdem pracu tak nic neusetrim ☹

janai1
4. feb 2021

No, ak by moja rodina nemala peniaze tak sa vzdam hocijakého zlozvyku 🤷‍♀️ Nuž ale to už je otázka pohodlnosti

solange7
4. feb 2021

Pozri, porozpravaj sa s nim. Dohodnite sa aspon na tom, aby vam ostalo na konci mesiaca vzdy aspon 100€ (pri tej optimistickej verzii scenara, ktory som vyssie spminala). Ak by sa vam to podarilo, na konci roka mate 1200€ usetrenych 🙂

autor
4. feb 2021

@janai1 asi tak no jeho potreby su asi prenho prednejsie niekedy mi povie ze jeho povinnost je dat 220€ a to je vsetko je to smutne

janai1
4. feb 2021

Ak minie 100€ na cigarety (pri cene 4€ krabička a 19ks v nej) to je 475 cigariet mesačne.... Takýmto štýlom si moc nepožije 🙈

benit
4. feb 2021

A ked potrebuju deti bundu, topanky, pokazi sa pracka....? To platis ty? On je vybaveny 220 a nic? Tak si potom hladaj rychlo pracu, ked mas takehoto chruna. Daj aj ty 220 a nech dokaze prezit - robit nakup cely mesiac pre vsetkych. Ostatne si nechaj na potreby. Asi si to rychlo prehodnoti.

loginexistuje
4. feb 2021

mate velmi nizke prijmy na setrenie ako uplnu zbytocnst vidim tie poistky detom to by som zrusila a radsej investovala do ich vzdelania
a hladala si pracu prijmy mate nizke neni sa co cudovat ze neodlozite kde su lieky rrogeria oblecenie skolka skola

mlska19
4. feb 2021

Mna neprestava udivovat,kolko ludi plati detom poistky.Co sa tyka urazoveho,deti su pre poistovne rizikove,tam je milion vyluk.Sporenie cez poistku nie je vobec vyhodne.Ale proste tym poistovakom sa vzdy nejako podari presvedcit aj ludi s nizsimi prijmami,aby vrazali peniaze do poistiek pre deti.

martina1201
4. feb 2021

Manžel môže obmedziť fajčenie, netreba aby úplne prestal fajčiť. Ale prefajcit mesačne 100€ keď máte malé príjmy mi príde fakt že extrém.... Vyfajčiť takmer krabičku denne? To je strašne drahý špás..... sa nedivím že neušetríte nič.....

lesana25
4. feb 2021

Ak nebudem riešiť prístup tvojho frajera, lebo tu sa nesmie byť vulgárny, tak minimálne tie poistky sú somarina. Aj si ich niekedy reálne využila? Si zober 50€ mesačne, len za rok im tak dáš 600€. Dajme tomu ze si raz za 5 rokov dieťa zlomí ruku a pošlú ti 500 napr. Čistá ryža 🤷‍♀️ potom ľudia nariekajú, že nemajú peniaze, no bodaj by mali keď im chýbajú základy finančnej gramotnosti.

79viktoria79
5. feb 2021

@benit 120€ mesacne,kde si vzala takú sumu?

79viktoria79
5. feb 2021

@benit nech si hlada radsej chlapa,to co je za cloveka? on pre seba celú vyplatu a ona rodicak s detmi....dievca sa zobuď,pokial je cas,bud dajte peniaze dokopy a vzetko rozdelit,potom niečo aj zostane,alebo nech ti da viac, čo sú to len tvoje deti? a tie poistky je pravda,ako pisali vyssie,prepocitaj si to,radsej detom 25€ mesacne na ucet posielaj ako do postky