Ako šetríte na potravinách?

19. aug 2024

Nemám moc peňazí na stravu..ako šetriť na jedle? Dá sa to vôbec v dnešnej dobe? Ako šetríte vy keď idete napríklad raz do týždňa na nákup? Tie ceny niesu ok...kuracina 7eur za kg 😔

alickapusinka
19. aug 2024

nie na jedle sa podľa mna neda šetriť.Je to strašne drahe ale na jedle neušetrím nič.

kristinapetronela
19. aug 2024

Na jedle vôbec nesetrim .jeme na čo máme chuť

petamich
19. aug 2024

Jediny sposob ako usetrit na jedle a nie nejako extremne je planovat si jedalnicek, pripadne nakupovat akciove produkty, varit si doma, nejest vonku, nekupovat si napr. kavu a pod. pred pracou atd. ak toto robis (ak nie tak nic)

viestta
19. aug 2024

Na jedle sa setrit velmi neda, ale da sa obmedzit plytvanie rozumnymi nakupmi a varenim

stellarstar
19. aug 2024

Vyhľadaj si túto tému

domkakvet
19. aug 2024

Snazim sa kupovat to co je v akcii.

biglovemom
19. aug 2024

Co treba kupit kupim.
Ale vsetko treba zuzitkovat.ja som mala dnes 2platy salamy a syr pomaly na vyhodenie,tak vajo,zbytky do toho ,struhanku a placecky spravila….a dieta malo super veceru.
Mrazak- ked je plnsi berem veci z neho. Aj zbytne cestoviny a pod…

b_a_m_b_i
19. aug 2024

Urobit si menu na cely tyzden - obedy, vecere
Kupovat znacky retazcov (clever, tesco - stockwell a pod.), vsetko sa snazim zuzitkovat, neplytvat, nevyhadzovat,
ked sa da zamrazit, zavarat,...
da sa kupit lacnejsie zelenina, ovocie pred zarukou v tych debnickach a nieco z toho rychlo spravit
Ja uz nejedavam vonku nosime si so sebou aj ked niekde ideme na vylet, aj vody z domu, kavu v malej termoske, desiaty, svacinky,
Mat karticky, zbierat body, kupony - nieje to vyhra ale da sa na tom trochu usetrit

kp7333
19. aug 2024

Na jedle nesetrim, ale ked som v obchode, tak pozeram, ktore potraviny su v akcii a podla toho kupujem. Najma pri mase je to rozdiel. Kuracina sa oplati kupit cele kura, nie vykostene. Ak ho nechces piect/varit v celku, mozes vykostit prsia, oddelit stehna a z korabu, co zostane, uvarit vyvar.

katica06
19. aug 2024

Autorka neviem kde nakupuješ ale včera v obchode boli prsia za 4,79/kg a celé kura za 2,69/kg. Čo je ďaleko o 7€(Iba zriedkavo kupujem takéto veci lebo máme vlastné.kurence aj vajcia)Inak si pozri čo je v akcii a náplnuj jedálniček na celí týždeň

sisska96
19. aug 2024

Pozerám akcie, používam kupóny, aplikácie. Mäso a čo sa dá, dám do mrazaku. Trvanlivé vydržia aj rok dva. 7 eur kura? Kde kupuješ? Na farme? Ja bežne kupujem kura do 3 eur

zuzubb007
19. aug 2024

@sisska96 tak kuracie prsia stoja napríklad v obchode 8,50 za kilo, nehovoríme o tých poľských a ukrajinskych po 4,50 to napríklad by som nekúpila

b_a_m_b_i
19. aug 2024

@kristinapetronela hlavne ze si v skupine "jedla do 5e" 😁👍

lavender94
19. aug 2024

Nakupujem potraviny v akcii. Predpokladám, že máš mrazak, tak nakupuj maso vtedy keď je akcia. Často je to aj o polovicu nižšia cena. Som ani nevedela, že kuracie maso stojí 7€ lebo väčšinou kupujeme za 4,50 alebo tak nejak. To iste trvanlivé potraviny. Z tých chladených sa tiež dá vybrať za nižšiu cenu. Napríklad keď nie je zrovna v akcii Lučina, kúpim nejaký lidl creamcheese a tak. Ovocie a zeleninu kupujem sezónne to tak väčšinou vychádza najlacnejšie. Ešte je super plánovať jedlo, písať jedálničky. Ak sa jedna o nejakú prechodnú situáciu dá sa prestravovať na nevýživnom jedle, ktoré je všeobecne lacnejšie, ale ak hľadáš udržateľný spôsob tak do tohoto nechoď.

egonsk
19. aug 2024

zalezi ci byvas v meste v byte, alebo niekde v RD so zahradou. Ak v RD, tak od jari do jesene vie zahrada vyrazne pomoct. Ak v byte, zalezi od stravovacich obmedzeni a poziadaviek (pocet ludi, plna alebo ciastocna strava, atd..). Bez tohto tazko sa konkretne vyjadrit da.

mane01
19. aug 2024

Nakupujem veci v akcii. A varim podla toho. Napriklad ked je v akcii bryndza, urobim halusky. Ked je ryza, kupim jej viac, ked kuracie maso, tiez kupim dve-tri balenia a hned ho mozes mat za 4,79 miesto 7€. Zas ale ja mam blizko 3 rozne supermarkety, a skocim do obchodu hocikedy, ked to mam po ceste. Hoci aj pre 2 polozky.

angeli121212
19. aug 2024

My vyslovene na jedle nešetríme ale naučila som sa variť z toho čo doma mám.. snažím sa dozerať na to aby sa všetko zjedlo a nič nevyhadzovalo a kedže bývame v dome tak čo to tá naša záhrada dá tak varím hlavne z toho a snažím sa ovocie a zeleninu maximalne využiť.. na čo si dávam pozor je, že ak napr máme veľa zaváranín tak na ďalší rok sa snažím z ovocia urobiť zas niečo iné nech je tam aj variabilita.. ale je pravda, že vyslovene šetriť nemusíme na potravinách. Toto čo som popísala robíme aj s mužom kvôli tomu aby sme neplytvali

30katrusa40
19. aug 2024

Veľmi draho vychádzajú polotovary z mrazené hranolky a podobne.

thirstymonk
19. aug 2024

Ja šetrím na potravinách tým, že hrdo vynášam slovenské HDP do poľska a vôbec sa za to nehanbím. To, čo tam nakúpim za stovku, by ma tu stálo minimálne tých 160-170€. Takže možem nasrac na slovensko. Čáu.

sisska96
19. aug 2024

@zuzubb007 neboj sa aj slovenské kuracie sú plné antibiotík a vody.

personality
19. aug 2024

Taketo témy sú tu stále. Pre mňa by to znamenalo toto: Plánovať jedálniček, jest vyvážene a zdravo. Nestravovat sa v reštauráciách, nechodit na menucka.
Kupovať základné potraviny bez znaciek a lákavých obalov. Čiže zemiaky, ryža, zelenina, ovocie, mäso, strukoviny, kvalitný proteín, olej, orechy, kvalitná 70+% čokoláda.... Všetko si nachystat, mať pripravené.
Nie som ochotná šetriť na kvalite, kvalitnom jedle, paradoxne je drahšia nekvalita. Reštaurácie a značkové sladkosti, slanosti...

sisska96
19. aug 2024

@30katrusa40 mrazené hranolky by som nejedla. Radšej nakrájam zemiaky z vlastnej záhrady

janinah
19. aug 2024

@thirstymonk však Fico a spol sľubovali lacnotu.tak kde je? Aha.zabudli dodať.ze ju zabezpečili u poliakov.😠

vanilkovazmrzka
19. aug 2024

Treba sa pytat fica kde maju tie slubovane lacne potraviny. Asi tam, kde konci duha a po lukach sa prehanaju jednorozce.

mell27
19. aug 2024

@janinah ale zabezpečili,môžeš si beztrestne nakradnúť za 700€ 😁😁

thirstymonk
19. aug 2024

@janinah Poliaci cez covid stiahli DPH z potravin... Tu stalo 30 vajek 7€ a v polsku som v tom istom čase kupoval za 3,80€.

lavender94
19. aug 2024

@mell27 to je tak akurát na mesiac pre rodinu… a potom, že nemyslia na ľudí 😂

zuzulka558
19. aug 2024

@zuzubb007 robila som z mäsom, napíšem ti jedno len k tomu kvalitné sa vyváža von a sem co si preriedia vrátia bordel 😅 takže máš jedno ci SK alebo iné, ja si kupujem od mamininej susedy kuracinu nie z obchodu,, brat robil v poľnohospodárstve a poľský kamión prišiel pre živé kravy, býkov krásne si nechali a ze ostatok sa vozil sem späť, takze sa im to oplatí keď to dokážu tak otočiť

thirstymonk
19. aug 2024

@zuzulka558 Sťažnosti na poľské mäso sú opodstatnené. Poľské mäso na slovensku sú zvratky. Ale čo poliak nezožere a vyhodil by, radšej predá sprostému Slovákovi za 2€/kg. Veď by bol blbý, nie?

zuzulka558
19. aug 2024

@thirstymonk áno ale veľa ľudí tomu nechce veriť, ale aj ak je z Poľska dokážu to oklamať ze SK,, papier znesie