Ako sa podáva daňové priznanie elektronickou formou?

nikolca
24. feb 2018

prosim vas ako sa podava danove priznanie elektronicky?neviem sa k tomu dopracovať,jedna sa o prenájom bytu a ako to potom vlastne podpišem?čo k tomu treba?zvladnem to aj sama?

maminuska
24. feb 2018

@nikolca prečo chceš podávať elektronicky? Si platcom DPH?

evittam
24. feb 2018

@nikolca Musis mat najskor zriadeny elektronický prístup, co maju povinnosť zatial len platcovia DPH. Inak normálne fyzicky papierovo
Teda môžeš si to vybaviť ale ked uz tam budeš podas DP a hotovo.

nikolca
autor
24. feb 2018

@
@maminuska nie som platcom DPH
@evittam ja som podavala danove prvy krat papierovo a spravila som zle a tetuša na danovom mi povedala že škoda že ste to nepodali elektronicky tam by vas to nepustilo a vraj či viem že nabudúce budem musieť podavat danove už aj ja elektronicky,tak zistujem, ale vôbec netušim ako sa to robi

evittam
24. feb 2018

@nikolca No pokiaľ nemáš zriadeny el.pristup tak nepodas. Btw.toto o com píšeš môžeš spraviť aj bez toho a vytlacit-na stránke finančná správa-elektronicke formuláre-ak nieco zle vypises ta upozorni a nevytlacis

maminuska
24. feb 2018

@nikolca prenajímas byt ako podnikateľka alebo ako fyzická osoba?

nikolca
autor
24. feb 2018

ako fyzicka osoba
@maminuska

maminuska
24. feb 2018

@nikolca ako fyzická osoba ktorá je len registrovaná nemusíš ani potom elektronicky podávať.

nikolca
autor
24. feb 2018

@maminuska dakujem no neviem preco mi povedala ze to budem musiet podavat uz elektronicky

boredka
24. feb 2018

Teta mozno myslela ze si to vypln elektronicky. Su take programy kde ti to hadze potom sumy automaticky aj scitava a ty iba musis vediet tych par poli vyplnit a ma to taku kontrolu. A potom uz len vytlacia podpises a odovzdas 🙂

marika3678
24. feb 2018

@nikolca podla mna pani na DU mala na mysli vyplnanie elektronicky, kde ta to upozornuje na pripadne chyby. Vyplnis elektronicky napr. prostrednictvom aplikacie e-dane a nasledne vytlacis a dorucis DU. Ako pisali baby vyssie, ak by si chcela podat DP elektronicky, musela by si mat zriadeny pristup a zmluvu s financnou spravou o dorucovani dokumentov elektronicky.

nikolca
autor
25. feb 2018

@boredka
@marika3678 no zrejme tak to myslela len ja som to asi zle pochopila

martinkanergesova
7. mar 2018

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť? Akú sumu odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne treba priznať do daňového priznania za rok 2017 - len predpísanú sumu alebo aj zaplatené nedoplatky a penále? ďakujem za prípadnú odpoveď

bodka70
7. mar 2018

@martinkanergesova , ak účtuješ v jednoduchom účtovníctve - JÚ, tak do príjmov a výdajov si dávaš skutočne zaplatené príjmy a výdaje v danom účtovnom období. teda aj platby do ZP a SP si dávaš tie, ktoré si reálne zaplatila v roku 2017.

martinkanergesova
8. mar 2018

Ďakujem.

sedem
21. mar 2018

Dievcata, neviem si rady...za rok 2017 som mala prijmy z TPP, kde zamestnavatel odvadzal odvody + dane a od ineho zamestnavatela na zlmuvu o spolupraci( teda nie zivnost)som mala dalsie prijmy( tie som mala aj v roku 2016 a platila som potom v roku 2017 aj odvody do ZP z tychto prijmov). A teraz otazka, kedze musim podat DP, spocitam vsetky prijmy- TPP aj tie zo zmluvy o spolupraci a nasledne odpocitam co? Len tu odpocitatelnu polozku 3803€ alebo este nieco(odvody zaplatene do ZP, pripadne dane, ktore boli uhradene z TPP zamestnavatelom)? Velmi dakujem, ak sa najde dobra dusa, co poradi...

lenko
26. mar 2018

@sedem iba nezdan.časť na daňovníka, odvody platil zamestnávateľ, tie sa uvádzajú pri príjmoch §5

sedem
26. mar 2018

@lenko dakujem pekne , a tie odvody, ktore som platila do ZP , tie sa daju odpocitat? A neplatim potom dane z toho TPP vlastne 2x, ked uz zamestnavatel mi ich z platu stiahol a ja do DP opat pocitam hruby prijem z TPP a znovu z toho budem odvadzat dane? 😲

sedem
26. mar 2018

@lenko ci vlastne ja tam pocitam cisty prijem z TPP? Ach, tusim sa stracam este viac 😀

lenko
27. mar 2018

@sedem príjem iba z práce (TPP) 1x

zitaje
21. jún 2018

Prosím vás, viete mi poradiť? Som matka na starostlivosti o dieťa do 6r, mám občasné príjmy, ktoré každý rok zdaňujem. Mama ma naháňa, že sa musím zaregistrovať na finančnej správe do konca júna, nič k tomu neviem nájsť. Prečo? Načo? Naozaj musím?
Živnosť ani DIČ nemám.
Vďaka.

evittam
21. jún 2018

@zitaje Nie, nemusíš

slavkadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz