Ako sa odhlásiť z českej poisťovne?

cukricek8998
30. jan 2012

Ahojte..prepacte ze otravujem ale mozno mi bude vedietniektora z vas poradit.Moja sestra ma trvaly pobyt na Slovensku a urobila si prechodny pobyt v Cechach kedze isla za manzelom ktory pracoval v Cechach.Kedze tam prisla a nepracovala spadla pod manzela aj s pistovnou.Lenze slovensku poistovnu taktiez nezrusila.Teraz odisla na Slovensko asi po roku) aj s detmi,koli tomu ze mala s manzelom probemy a nie male a dava na rovod.Lenze teraz potrebuje tu cesku poistovnu zrusit,lenze nejaky pan na infolinke jej povedal ze sa to neda kym nema zamestnanie na Slovensku.Tak ako ma postupovat?Ona ma prakticky dva poistovne aj na Slovensku,pretoze ho nezrusila aj V cechach,ktore vraj nemoze zrusit.A jeden clovek nemoze mat dva zdravot poistovne nie?Neviete nam poradit ako mame z toho kolotoca vystupit?Vopred dakujem.

latvia
31. jan 2012

@cukricek8998 podla mna bude stacit ked zo slovenskej poistovne dostane papier ze je poistenec slovenskej poistovne.zdravotne odvody musi niekde platit, nie? aj ked je nezamestnana, tak to robi tusim urad prace alebo kto. tak nech zajde na pobocku poistovne v cechach a vysvetli svoj problem, a ci bude stacit papier zo slovenskej poistovne.tety su ochotne, urcite jej poradia ako dalej

ajca123
31. jan 2012

@cukricek8998 ahoj ked je poistená tu na SK tak treba Čechom poslať ten papier že je tu poistená a aj treba zrušiť tu poisťovňu v CR... A ked tam v CR je nejaký nedoplatok treba ho zaplatiť... Za to obdobie ked tu na Sk nebola ešte poistená...

ajca123
31. jan 2012

@cukricek8998 pozor Česi sú hrozni...
Ja na nich kaslem, lebo som telefonovala do Čiech a nik sa mi ešte neozval... A ja do CR nemôžem ísť s troma detickama a najmenší má iba 3tt...
Neradi prichádzajú o svojich klientov 🙂 si myslím.

cukricek8998
autor
31. jan 2012

@ajca123 takze ty mas podobny problem ?

bambola
31. jan 2012

@ajca123 to je pekna blbost, ze neradi prichadzaju o klientov. raz je to EU dane, ze moze byt poistena len v jednom state tak im treba dorucit papier a kaslat na nich.

@cukricek8998 Inac najlepsie im dorucit papier kde ti SVK poistovna potvrdi, ze segra je poistena od datumu.......... na SVK, odniest to OSOBNE na podatelnu a nechat si ten isty papier potvrdia, ze ho na podatelni prevzali, sa datumom a peciatkou poistovne samozrejme. a zvysok je tak ako som ti uz pisala 🙂 ja som robila v ZP.

cukricek8998
autor
31. jan 2012

@bambola lenzeona sa zo slovenskej neodhlasila takze mala ten rok aj ceske aj slovenske poistenie,tak neviem ako to ma urobit,lebo na slovenskej je poistena strasne dlho...takze neviem ci jej to v cechach uznaju ked sa poistila a na slovenskej neodhlasila...

bambola
31. jan 2012

@cukricek8998 preto som pisala, ze papierovo sa to spravi tak, ze sa v slovenskej na tu dobu co bola v CR poistena odhlasi a hned sa aj prihlasi. hned jej daju potvrdenie o tom, ze je poistena trebars od dnesneho dna ak tam pojde dnes a ona to moze odniest/poslat do CR. ma preukaz poistenca z CR? ten jej staci, mal by tam byt datum odkedy je poistena. nabehne do slovenskej, toto im ukaze, odhlasia ju(na to obdobie), hned ju aj spat prihlasia lebo uz je spat a daju jej potvrdenie

strihalka
31. jan 2012

no halvne si dejte abch ana jednu vec...sama s tim mam tu zkusensot, tim ze jsem ceska, tak mi doslova zakazali byt pojistena u obouch pojistoven zaroven, pry ej to nemozne ..ja se z ceske odhlasovala na zaklade papira z slovenkse pojistovny, kde byla napisane, ze jsem jejich pojistneec od urciteho datu a k tomu datu me ceska pote odhlasila...mam pocit ze chteli aj enjaky papir od zamestnavatela ze bude platit, ale teda mit dve pojsitovny zaroven, aby na te jedne pojistovne nevznikali penale za neplaceni.....