Ako sa dokladuje príjem pri hypotéke?

13. feb 2024

Prosím vás, o rok dva by sme si chceli zobrať hypotéku. V pracovnej zmluve mám však uvedenú len ak sa nemýlim základnú zložku, reálne mám mzdu v čistom zvyčajne vyššiu. Čo banku zaujíma, môj výpis výplat v čistom alebo pracovná zmluva? Vďaka

lilianka28
13. feb 2024

Budeš musieť doniesť potvrdený príjem od zamestnávateľa na predpísanom tlačive. Každá banka má svoje vlastné.

autor
13. feb 2024

@lilianka28 a ide napr o reálny príjem za posledné mesiace, alebo tá čiastka ktorú mám uvedenú v zmluve?

simca06022011
13. feb 2024

tak samozrejme, ked sa vystavuje potvrdenie, idu tam realne prijmy, inak by stacilo doniest pracovnu zmluvu. Bud si banka pozrie vyplatu aka ti chodi na ucet kazdy mesiac, vedia si to pozriet, alebo pytaju potvrdit papier... (mame na to speci vystup v mzdach).

lilianka28
13. feb 2024

Každá banka chce za iné obdobie. Väčšina však za poslednych 3 - 6 mesiacov aktuálne vyplatený hrubý/čistý príjem, prípadne priemerný zárobok.

amonet
13. feb 2024

a pozor, zalezi aj co su tie doplatky k realnej mzde, lebo su banky co niektore druhy premii odrataju🤷‍♀️

veltraud
13. feb 2024

Ja som nedokladovala prijem. Brala som v banke, kde mam ucet, tak videli prijem. A myslim, ze si to vedia zistit aj cez socialku, cez vysku odvodov

autor
13. feb 2024

@amonet ide napr o príplatky cez víkend alebo nadčas

vikisisi
13. feb 2024

Banky robia dopyt do sociálnej poisťovne, ak máš klasicky nadčasy a víkendy na výplatnej páske, tak sa to ráta

kristiii
13. feb 2024

Mne kým vystavili vo firme potvrdenie o príjme (pani mala dovolenku), tak si ho overili v banke sami cez sociálku. Brali tým pádom odvody z celkovej výplaty. Inak potvrdenie bolo na obdobie jedného roka, ale teda bolo to cca 7 rokov dozadu.

janabar1974
14. feb 2024

Banka si príjem overuje cez sociálnu poisťovňu, takže ak má niekto príjem na páske minimálny tak bohužiaľ bude banka brať tento aj do úvahy. Ak potrebujete pomôcť kľudne sa mi ozvite na janabaranova.bb@gmail.com

autor
14. feb 2024

Na páske mám normálne rozpísané koľko som zarobila, teda aj tie príplatky aj odvody teda idú z tej hrubej mzdy tým pádom. Nie je to tak, že by mi na účet chodila oficiálne menšia suma a zvyšok mi bol doplácany pomimo aby to obišlo odvody, to viem že by bol problém