Ako sa dá zrušiť platba kartou?

6. mar 2022

zdravím, prosim Vas, ako zrusit platbu kartou? da sa to cez internet banking? robila som objednavku z eshopu a zaplatila kartou, avsak chcem to zrusit. platba z uctu este neodisla, keďže je víkend a chcela by som ju zrusit, len neviem ci je to mozne. objednávku som zrusila, len sa chcem vyhnut tomu, aby sa mi paltba zajtra odpísala a potom budem cakat 14 dni na vratenie. dakujem

dr_smajlik
6. mar 2022

Platba kartou je okamžitá.ak ti neodišla z účtu,buď si nedokončila úhradu alebo išlo o prevod z účtu. akú máš banku?

kitycat
6. mar 2022

Platba sa ti pravdepodobne zuctuje zajtra. Ak si objednavku zrusila tak ti asi peniaze vratia? Co je to za eshop?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
6. mar 2022

@dr_smajlik no urcite ze nie je 🤦‍♀️ pkatba caka v cakajucich , alebi na spracivanie... zavisi od banky. Mala by sa dat zrusit

dr_smajlik
6. mar 2022

@eeffka nebudem sa hádať,už mesiac nepracujem v banke, ešte pred mesiacom bola platba kartou na internete tzv.online platbou, zúčtovaná okamžite. Je rozdiel medzi online platbou kartou a platbou kartou cez pos terminal v kamennom obchode.preto som sa to autorky pýtala.
Takže pokiaľ máš inú info,rada sa poučím, pre mňa proste stále platí,že ak platba prebehla korektne a bolo dokončené po presmerovaní z 3D secure brány presmerovanie na stránku predajcu,platba mala byť zúčtovaná.
Máš skúsenosť,že platba kartou online prebehla až nasledujúci deň?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
6. mar 2022

@dr_smajlik ze nasledujuci 🤣 csob 3-4dni

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eeffka
6. mar 2022

@zoro9836 este mi stoja platby z 3.3, csob je topka v tomto

dr_smajlik
6. mar 2022

@zoro9836 áno ak nemáš okamžité notifikácie tak to v pohyboch neuvidíš,tam to naozaj môže nabehnúť aj o 3 či 4 dni,keď sa platba priradí.
Pozor nemýl si prevod a platbu kartou. Prevod medzi bankami odíde do 1 pracovného dňa. Okamžité platby majú zatiaľ len vub,slsp a tatra a prebehnú prakticky okamžite.je to ale prevod cez banking z účtu na účet.autorka rieši platbu kartou,pochopila aom to tak že zadávala číslo karty

@eeffka ale z účtu odpíše hneď,v pohyboch uvidíš až nasledujúce dni

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikka055
6. mar 2022

Ja mam slsp, a aj ked som mala platbu v cakajucich tak sa zrusit nedala, ani cez IB ,volala som aj na infolinku ...kazali mi čakať a podat reklamáciu za poplatok 10€,alebo kontaktovať obchod a vyziadat si platbu naspat 🤷‍♀️

liz_lemon
6. mar 2022

platba kartou sa neda nijako zrusit, ani banka ti to nezrusi, ani keby islo o podvod to nikto nezrusi

liz_lemon
6. mar 2022

@eeffka neda sa zrusit

pataja
6. mar 2023

@nikka055 prosím môžem vedieť ci si to nakoniec reklamoval a ako to dopadlo? Ja som včera spravila platbu kartou cez podvodný portál, volala som s bankou, že vedia kartu zablokovať aby neodišli ďalšie peniaze aké inak nič. Ze musím mať z portálu posomne že peniaze neprijmu že vtedy to vedia žiadať peniaze od nich naspäť a možno sa ku mne ešte naspäť dostanú. Reklamáciu nespomínal, iba ak sa nedala služba. Ja som však zaplatila za lístky ba koncert cez viagogo, termín je až v máji. Je to však podvod a žiadny koncert skupiny ktorú som kupila nebude a zároveň mi z účtu strhli viac ako bolo na portáli. Preto som chcela vedieť, či môžem vôbec riešiť reklamáciu v mojom prípade...mam slsp. Ďakujem za odp.

kozova87
6. mar 2023

Dá sa jasné,ale záležì od banky...

liz_lemon
6. mar 2023

@kozova87 platba kartou a prevod su dve odlisne veci

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikka055
6. mar 2023

@pataja no ja som iba omylom zaplatila fakturu za mobil 2x, reklamácia sa mi neoplatila kedze je za poplatok ... operator peniaze vratit nechcel ,lebo by to bolo zdlhave...ale v podstate neutpela som ziadnu skodu lebo som bola u operatora v pluse tak som dalsi mesiac neplatila za pausal nic ....velmi som ti nepomohla 🤷‍♀️🙄