Ako rozdeliť rozpočet?

linda144
31. dec 2023

Ahojte, ako by ste rozdelili rodinný rozpočet 3000€? Ja ho mám roztriedený, ale chcela by som počuť názor iných ľudí, ako by si ho zatriedili a porovnať si to. Áno áno viem, je to individuálne od požiadaviek a štýlu rodiny, napriek tomu by som rada porovnala. Z uvedenej sumy sú všetky povinné platby 1700€ . Zostava teda cca 1300€ na stravu, benzín, výlety, oblečenie a výdavky čo stále nejaké vybehnú. Ako to zadelit?

anos18
31. dec 2023

@linda144 podstatné je, pre koľko ľudí sa robí tento rozpočet?

linda144
autor
31. dec 2023

@anos18 to som zabudla napísať. 2 dospelý a 2 deti (10 a 14)

dankabetka
31. dec 2023

@linda144 ahoj, nemame uplne rozdelenie rozpoctu, ale teda 1/4 ide na povinne platby( hypo, skola, skolka, byt, poistky) 1/4 sa odklada do rezervy, zvysne 2/4 rozpoctu sa minaju...a zvycajne aj z tych ostane na konci mesiaca, tak sa preklapa do sporenia

anshelia
31. dec 2023

@linda144 pri prečítaní prvej vety som chcela napísať, že ušetriť 1/3 a teda 1000€, ale po dočitaní príspevku vôbec neviem. Neviem koľko potrebujete mesačne na benzín a už vôbec koľko na stravu. Pri pri takom príjme minimálne 300 - 500€ 🤔

dzejny656
31. dec 2023

Ahoj, mne tam chyba este sporenie, ja by som určite chcela dať 10% na sporenie/ investovanie (t.j. 300€), tým pádom ostane 1000€ pre 4 osoby a to sa mi zdá dosť málo a ešte k tomu deti v puberte. My sme traja, máme skolkarku a len na potraviny dáme určite 600€, benzín ďalších cca 200€, keď si tam prirátam ešte vylety, oblečenie, dovolenky, drogériu, lekára atd. tak nám by to vôbec nestačilo. Asi by som sa skôr snažila ísť cestou zvýšiť príjem alebo okresat povinné výdavky, tie sú dosť vysoké v pomere k príjmu.

linda144
autor
31. dec 2023

@dzejny656 každý mesiac sa snažím niečo odložiť , menej ako ty ale predsa a to je v tých povinných platbách už zahrnuté. Benzín minimálne 150€ potrebujem. Aj mne sa zdá ten príjem maly na výšku výdavkov a chalanov v puberte ktorým stále niečo treba. Keby to šlo tak jednoducho že zvýšiť príjem. Len môjmu mužovi sa zdá že mame dosť a ma to vystačiť a ja každý mesiac hlavu v smútku lebo proste mne to nevychádza ako by som chcela.

miroslava2710
31. dec 2023

@linda144 Muž má pravdu pretože máte dosť (vystačí Vám to na život), ale ty chceš viac čo úplne chápem aj ja by som chcela. Treba nájst lepšie platenú prácu, snáď ti v tom muž nemôže zabrániť 🙂

lenkahvh
31. dec 2023

1700 povinne platby? to je nejako velmi vela vzhladom na prijem. 1300 na to, co si menovala mi pride velmi malo pre styroch.

linda144
autor
31. dec 2023

@lenkahvh aj mne 😃 a áno bohužiaľ take mame povinne platby ešte pár mesiacov, potom bude o 300€ lepšie

kaktusik007
31. dec 2023

@linda144 no vela davas na tie povinne platby 🤷🏼‍♀️ ja mam prijem mensi ako ty, som na deti sama a synov mam vo veku kedy zjedia to co nezje ich 🤣 a teda mesacne minieme 1100 -1300 eur na jedlo / benzin/ oblecko.... nie je to sranda 🤷🏼‍♀️

maranta_leuconeura
31. dec 2023

To co mate haciendu na Slavine v Bratislave, ze mate 1700€ platby (predpokladam hypo plus energie)? Ci sa vam tak zvysil urok?
Do povinnych platieb si predsa pripocitaj aj stravu a benzin, ak nechcete jest vzduch a chodit peso. Rozhodovala by som sa az potom, podla toho, kolko by mi ostalo, ak vobec nieco, my viac ako polovicu z toho ci tebe akoze ostava minieme a sme len dvaja.

linda144
autor
31. dec 2023

@maranta_leuconeura nie, nemáme haciendu na Slavíne v Bratislave. V tých povinných platbách mám zarátané hypo, leasing, obedy, mobily, energie, internet, poistky, sporenie, fondy.

tykat
31. dec 2023

@linda144 otazka je kolko je sporenie a fondy, lebo to nie su povinne platby, ak z 1700 mate 1000 sporenie a fondy tak parada, ale je to 300 tak je to malo. Potom mate bud vysoku hypo alebo sialeny leasing pripadne kurite s otvorenymi oknami. Tam su zaujimave prave jednotlive tie ciastky.

arasidka123
31. dec 2023

@linda144 máš 3000€ a je ti to malo? 🤦

katkaseiner
1. jan 2024

no ale ked tam mas obedy tak uz aj nejaka strava v tom je...plus ak fondy tak aj sporenie

linda144
autor
2. jan 2024
veronikavaneska
6. jan 2024

Ja by som tých 1300€ dala mínus benzín -150€ teda zostáva 1150€ deleno štyri týždne to máš cca 280€ na týždeň minula koľko treba a čo zostane na konci týždňa odložila..

luccija
6. jan 2024

@katkaseiner asi len obedy v škole povinné platby nie celkovo strava
Keď uz v ostatnej sume máš poistky, fondy, sporenie tak niečo už šetris popozeraj či sa nedajú znížiť paušály...na jednej strane niekto by povedal, že super príjem, ale rozumiem Ti tu zubár, tu deťom bundu, výlet a zistis, že nič neusetris.
Neviem čo by som robila inak z 1300 si vyčleniť na stravu a, keď budete mať ten vydaj o 300 nižší čo píšes, že tak bude tak viac šetriť..
Aké sporenie, fondy, poistky?ja som dosť skeptická voči všelijakým poistenia.

katkaseiner
6. jan 2024

@luccija neviem preco to pises mne...ja som len hodila pripomienku, nie ja som ta co zadala temu