Ako postupovať ak poisťovňa neschváli operáciu?

leho29
30. júl 2010

Ahojte maminky, ockovia ..
prosím, máte niekto skúsenosti .. ako postupovať , ak Vám poisťovňa Dôvera neschváli operáciu ?? !!

Mám 3 a 1/2 roč. synčeka , v lete mu našli defekt predsieňového septa .. mali sme sa dostaviť do Bratislavi, na kardiológiu ..
To sme absolvovali a jednoznačne sa rozhodlo pre uzavretie .. termín mal byť jeseň 2010 ...
Dnes mi však bolo telefonicky oznámené, že operovať nás nemôžu , nakoľko poisťovňa DôVERA , nám zamietla operáciu
t.j. nechcú operáciu financovať ..

Rada by som vedela, ako treba postupovať , kde sa obrátiť .. a či vôbec poisťovňa má nárok na zamietnutie operácie ?! ..

martinka17
31. júl 2010

http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page...

@leho29
ja sa v tom nevyznám, ale skús napísať sem, na urad pre dozor....
tam ti iste poradia 😉

pluto33
31. júl 2010

@leho29 viem čo musíš preživat moja dcera sa tak narodila ale jej sa to uzavrelo chvala bohu same po náročnej liečbe skus le urgovat zistuj prečo nechceju ak niečo zistíš ozvy sa zaujíma ma to držím palce

dara76
31. júl 2010

@leho29 ...ebo mozes zmenit poistovnu 😉 . My mame za sebou 3 narocne operacie v DKC a s preplatenim nebol problem. Jedine viem, ze sa vzdy cakalo na peniaze od poistovne. Mame poistenie vo VSZP.

jajka78
3. aug 2010

@leho29 urcite zmen poistovnu 😉 😉

leho29
autor
6. aug 2010

Zeny no .. operacia je nakoniec schvalena ..
zastavila do zenska s poistovne priamo v DKC ... bola som v nasej pobocke, tam som narobila poriadky , tak potom zenska volala do krajskej pobocky v ZA . a ta mi nakoniec dala tel. na tu zensku v Blave ..
tak som jej volala , ze nutne potrebujem odklepnut operaciu a nakoniec s tym nebol ziadny problem 🙂
len toto jednanie a este ked mam rizikove tehotenstvo ( 27tt. ) je akurat tak na nervy .. skoda ..
ale som rada, ze sa to nakoniec vyriesilo 🙂
Lukasko mi uz v pondelok odchadza do Blavy a v utorok by ho mali robit ... sa uz cosi uplacem ...
nech to uz ma drobcek za sebou ....
cmuk ..
a dakujem ..