Ako máte rozdelené financie s manželom alebo s priateľom?

29. okt 2020

Baby.. S priateľom čakáme bábätko a na budúci rok bude svadba keď bude malé väčšie... Bavili sme sa s priateľom o tomto že ako co... Každý budeme mať svoju kartu, svoj účet, nebudeme sa starať do toho druhého účtu... .. Ja z MD/RP toho moc mat nebudem, ale on bude platiť všetky účty, nákupy a neviem co, alebo keď budem potrebovať peniaze...moj to chce takto...... Ako to máte vy a ste spoko? Nebudú zbytočné hádky pre niečo?

limetka69
29. okt 2020

Bez deti sme platili na poly vsetko spolocne. Plus svoje pausaly atd osobitne. Ked sa maly narodil, tak sme nemali peniaze, ze vobec, sme sa sakra uskromnili, nikto nemal nazvys. Vsetko sme minuli a zili na tesco karte, kvoli hypoteke. Ked som teraz v praci, tak zase vsetko spolocne napoly, plus kazdy svoje veci osobitne. Nikdy by som nepristupila na spolocny ucet, lebo aj taky blby napad dostal. 😂 To len tak na okraj.

hettinka
29. okt 2020

Každý mame svoj účet, spoločný sporiaci. Peniaze považujeme za spoločne a vieme navzájom, koľko na účtoch približne mame.
Platí ten, kto kupuje, alebo kto má bližšie od výplaty. Stále platby niečo ja, niečo manžel.

autor
29. okt 2020

@limetka69 akože keď bude mať babo 3 roky tak jasne ze pôjdem do prace ak nepríde druhé mimco 😃 tak vravíš ze lepšie každý mat svoj účet hej? 🙂

anjelicek26
29. okt 2020

Bude to tak, ako si to zariadite vy. My mame dodnes dva ucty, muz plati vsetko okolo domu, ja okolo deti, je to tak v pohode uz roky rokuce, obaja zarabame, aj ked on viac, ja menej (nerobim na plny uvazok). Ked som bola na materskej, mala som s platu normalnu slusnu matersku tak som nemala pocit, ze nejako trpim alebo mi nieco chyba. Vzdy, ked som to presvihla niekde bolo viac vydavkov, muz proste poslal, no problemo...

pribinak
29. okt 2020

Chcete spoločne dieťa, tak by ste mali mat aj spoločne peniaze

janinah
29. okt 2020

Ja akonáhle počujem,že priateľ a nie manžel,tam mám dosť jasno......on to chce takto...a čo chceš ty? ...budeš na ňom finančne závislá min. niekolko rokov...aj my máme rozdielne účty,môj,jeho a firemný,ale ku všetkým mám prístup a platím čo ako kde treba....

anjelicek26
29. okt 2020

Ja mam normalne pre pripad nudze kartu k manzelovmu uctu... vsade pristup. O toto tam nejde. Mne to prijde komfortnejsie proste mat svoje "financne sukromie".

limetka69
29. okt 2020

Ano kamoska ma denne telefonaty od muza co zase zaplatila, a co rovi v tescu, taky teror, nie dakujem. Nikdy nevies ako to bude po rokoch, su psychopati co odrezali zeny od uctu.

nevludna
29. okt 2020

My mame stale oddelene ucty, mame podelene, co kto plati (muzovi odchadza na hypo kde mu polku posielam, ostatne ucty platim ja), nakup plati ten kto ide na nakup, neriesime ze teraz som platil ja, tak musis ty a pod.
Ale obaja zarabame vela, takze zatial nemam odskusane, ze ake by to bolo, keby jeden z nas nemal peniaze, ale urcite by sme sa podelili s tym druhym;). Proste to berieme, ze su to nase spolocne peniaze, aj ked zatial si vsetko riesime po svojej linii.
Ja si z vyplaty odkladam (aj ked radsej minam😀🙈) na matersku (buhvi kedy ale bude), nech nie som nanho tak odkazana
Spolocny ucet by som nechcela.

hettinka
29. okt 2020

Pre prípad nudze mame spoločnú kreditku. Teraz, keď sa dá platiť mobilom, stačí jedna karta máme ju všetci. Aj dcéra, keby sa jej náhodou niečo stalo niekde.

zuzzi18
29. okt 2020

my sme si po pol roku vztahu zriadili spolocny ucet a kupili si dom 😀 vsetko riesim ja, lebo priatel nevie narabat s peniazmi, vsetko by hned minul 😀

tani777
29. okt 2020

Ja napriklad si neviem predstavit mat oddelene peniaze a fungovat "ja platim toto on plati tamto"...momentalne som na RD,teda prijem takmer ziadny,z coho by som to mala platit? este pred svadbou sme sa dohodli,ze peniaze mame spolocne,to znamena,ze ja takmer cely rodicak posielam na jeho ucet (nieco mam aj ja,keby nahodou),a zaroven som disponentom k jeho uctu (ak by sa nedajboze nieco stalo)...stale mame doma nejaku hotovost..ak nieco chcem/potrebujem,normalne si vezmem hotovost,pripadne mu poviem,ze potrebujem peniaze..takisto budeme fungovat ked skoncim RD a pojdem do prace..nech budem robit cokolvek,nikdy nebudem mat ani polovicu jeho platu..ked sme manzelia,sme si rovni,mame vsetko spolocne,aj peniaze..
Ale takto sme sa dohodli my..neviem,ako by sme dopadli,ak by sme sa nevedeli zhodnut ani na peniazoch..ak by mi mal vycitat kazdu blbost,co si kupim,asi by sme spolu dlho nevydrzali...

elian
29. okt 2020

Od svadby mame jeden ucet a dve karty ..... potraviny kupujeme obaja - raz jeden raz druhy, oblečenie vačšinou ja... väčšie výdavky spolu konzultujeme, tiez máme nastavené sporenie - vychádzame v pohode - obaja totiž vieme, kde máme hranice a prikrývame sa len takou perinou na akú máme

nevludna
29. okt 2020

@tani777 preto si myslim, ze by zeny-manzelia si mohli nieco odkladat na obdobie rodicovskej, kedze vypadnu z prace a prestanu nosit do domacnosti peniaze a aby to nebolo len na muzovi a aby na nom neboli az tak zavisle ;) a aby vacsina nevyplakavala aky je ten stat svina, ze ich nezivi 🙂

tani777
29. okt 2020

@nevludna financnu rezervu musi mat clovek vzdy..u nas neexistuje,aby sme nemali nejake peniaze na ucte..moze prist situacia ako teraz,deti vacsie,obaja rodicia budu musiet ostat doma bez prijmu a hotovo...to je zaklad..a to si vazim aj na svojom muzovi,ze si to uvedomuje

denden77
29. okt 2020

@nevludna suhlasim.. ja osobne som teraz na MD a aby som mohla ostat aj na RD, nasetrila som si dopredu kolko mesiacov chcem byt doma x vsetky "seky", kedze nie sme svoji, zijeme v mojom a ja mam milion trvalych prikazov a chcem si tu MD a RD aj kustik uzit a zaroven nechcem, aby mal muz pre to este dalsie 3 roboty 😊

mima1
29. okt 2020

My fungujeme kazdy zvlast na svojom ucte svojich financiach atd. A vyhovuje. Este sa ani raz nestalo ze by bola nezhoda pre financie. Ja zaplatim stravu drogeriu oblecko pre deti a nas a moj vsetko ostatne.vsetko okolo domu poistky auto atd.

sense
29. okt 2020

My sme to mali tak každý svoj účet a každý platil zhruba rovnakí čiastku s tým ze každý platil niečo... So zvyškom si robil každý co chcel...
...

Keďže ty na materskej a neskôr rodičaku budeš mat menej tak ak si chcete nechať každý svoj môžte tak mat plus jeden spoločný kde môžte dáva rovnaký percentuálny podiel je to ferovejsie ako pol n apol... Druhá možnosť len spoločný účet a 2 karty... Ďalšia možnosť rovnakým dielom s tým ze ti bude dávať výživné na dieťa, to môžte mat určené aj keď budete bývať spolu... Najdôležitejšie je však ze hociktorý model musí vyhovovať vám obom hlavne

nenne27
29. okt 2020

Kazdy mame svoj ucet a kazdy plati nieco.ja naklady na dom( plyn elektrika, net) on velke nakupy potravin a hypo.ale musim povedat ze sa kvoli tomu hadame.niekedy ma pocit ze vsetko plati on a neuvedomuje si ze deti financujem ja.ani uz radsej nejdem pisat, lebo sa vytocim😁

lucinka1988
29. okt 2020

Sme manželia, vždy sme mali jeden spoločný účet a k tomu ešte každý svoj vlastný. Aktuálne sa chystám na druhú MD, stále to mame takto, manžel platí cca 2/3 výdavkov aj viac, ja prispievam celkom slušnou sumou tiež do domácnosti aj počas RD, lenže pracujem z domu a mám príjem. Maximálne nám to takto vyhovuje, nemenila by som. Našťastie som neni odkázaná len na manželove financie a keby som bola, zaplatí to, ale netreba. No a nie je nad finančnú slobodu a celkovo svoje vlastne financie a úspory bez ohľadu, že mame spokojné 12 ročné manželstvo. Ja som to ale takto vždy chcela, takze som sa pred prvou MD vopred zariadila.

eskop
29. okt 2020

My sme manzelia, mame obaja svoje ucty lebo ja som dostavala plat na zaciatku mesiaca a mam jednu pozicku a on na konci. On plati hypo, auto a tak a ja elektriku a stravu,drogeriu.

katinka71
29. okt 2020

aj my mame od zaciatku vlastne ucty a to sme manzelia 10 rokov,nam to takto vyhovuje,nikdy sme sa nehadali kvoli financiam

3009
29. okt 2020

My máme od začiatku každý svoj účet a funguje nám to už 40 rokov. Určitá sloboda musí byť. To by som nezniesla, aby som sa musela niekomu spovedať za každé euro čo miniem. Na väčších výdavkoch sa dohodneme.

janeninka
29. okt 2020

Kazdy mame svoj ucet+ spolocny kam posielame obcas a z toho sa platia veci do bytu, domacnosti a tak.. ale ja mam aj stravace kt.treba míňať, obcas sa mi zadari aj darcek kupit spolocnou kartou, ked potrebujem hotovost( mame bankomat dost odruky) tak si vypytam a neriesi. To proste citim ze sme na jednej vlne obaja - on by si rad doprial ale vie aj setrit, toho sa nebojim ze by rozflakal, obaja mame aj úspory, prirodzene obaja pri vacsich vydajoch pospekulujeme, radi doprajeme tomu druhemu.. ty musis vediet ako sa v tejto oblasti sprava.

bluebriggs
29. okt 2020

@nevludna poclat ale tocje trochu nefer, ze mu posielas polku na hypo a plus platis ostatne ucty. Ved takto on len zaplati druhu polku hypo, a uz neplati ziadne ucty. Cize ty platis viac...

nevludna
29. okt 2020

@bluebriggs nie, on plati ovela viac na dokoncenie nasho pozemku, kde odo mna nevypytal este ani cent, a to hovorim o tisickach eur 🙂 a vsak aj keby som platila viac, su to nase peniaze, nie? Ci to len zena moze prispievat menej?;)

evamea
29. okt 2020

My máme spoločný účet, každý svoju kartu, ktorý spravujem ja. Nikdy sme neriešili, z koho peňazí sa čo platí. Mám na starosti všetky platby a pre muža je to pohodlnejšie, že nemusí myslieť na to, čo nám treba ešte poplatiť. Nám osobne to takto vyhovuje, mám prehľad v našich financiách, viem čo si môžme dovoliť, čo ušetriť. Financie, to je moje. 😄

cee_68
29. okt 2020

Ach tieto reci priatel/manzel 🙄... Mam priatela, dve deti, momentalne som na RD. Mam vlastnu nehnutelnost, vlastny ucet. Moj “priatel” plati vsetky nase naklady na zivot, kym som doma. Bez reci, povazuje to za uplne prirodzene. Bodka.

pseudomonas87
29. okt 2020

My máme 3 účty, jeho, môj a Spoločny, kde šetríme plus sa z neho sťahuje hypo, elektrina, net atď spoločne veci.ja si svoj mobil platím sama, on svoj. Na Spoločny účet sme každý odkladali rovnakú sumu. keď si chcem kúpiť trepnem krém na tvár za 50 euro, tak platím zo svojho, to sú moje prachy. Teraz som ale na materskej, takže samozrejme veľa spoločných výdavkov ide z jeho peňazí, to je jasne. Ale keď sa vrátim do prace, tak sa zase vrátime k nášmu systému. Pre peniaze sme sa ešte nikdy nehadali. Príde mi to spravodlivé. Moja mama sa ma snažila dotlacot do spoločného účtu, ale ja som proti. 3 účty je pre mňa ideál.

asia83
29. okt 2020

Ja som bola za spoločný účet, no dohodli sme sa, že to ostane ako je, teda obaja sme už mali svoj účet. Lepšie sa nemohlo stať. Mám svoje peniaze pod kontrolou, nepletú sa s mužovými.