Ako máte podelené financie?

10. júl 2023

Ako mate s partnerom podelene financie? Celkom ma zaujíma ako to je v iných domácnostiach 😊za seba som spokojná a nemenila by som a keby mám iny vzťah chcela by som to opäť rovnako neviem si ani predstaviť fungovať inak. Tak len tak či tieto veci máte nastavene k spokojnosti oboch alebo jeden z vás s tým spokojný nie je a mavate pre financie hádky?
My sme zatiaľ bezdetni ale sme spolu už veľmi dlho a fungujeme štýlom, že nájomné si delíme napoly a takmer všetko platí partner. Nikdy nepocita za čo koľko zaplatil alebo koľkokrát, ale ja si nikdy nepytam napríklad peniaze na oblečenie a podobne ako to robia niektoré ženy ( alebo na kadernicku, kozmetickú). Platí stravu či v obchodoch, reštaurácie, káva aj niekoľkokrát za deň. Boli časy kedy ťahal všetko sám keď som ešte nepracovala a teraz keď pracujem angažujem sa v tom že mu hocikedy niečo kúpim ( oblečenie alebo niečo čo viem že chcel, aj drahšie) samozrejme aj ja urobím hocikedy nákup ale on co sa tohto týka podstatne viac.a platim rôzne výlety hocikedy ho prekvapim že som nám zaplatila nejaký pobyt a podobne. Som rada ze mám muža ktorého nesvrbi ruka ked ma niečo za ženu zaplatiť, viem ze aj ked budeme mat rodinu nebudú v tomto nikdy problémy ze ja nebudem mat peniaze a bude ťahať on a zase na druhu stranu vždy mám potrebu odvďačiť sa, prekvapiť, zaplatiť niečo co jeho samého nenapadne ( take nakupovanie oblečenia neznáša chodil by v tom istom). Tak by ma zaujimalo ci to takto máte viaceré - ze muž od vás nechce platiť ( okrem teda byvania ) a tak vám aj z výplaty zostanú slušne peniazky ktoré ale aj tak chcete minút s ním Alebo na neho. Snáď ma nikto neoznačí za zlatokopku pretože tie si podľa mna len odkladajú bokom a míňajú na seba a tešia sa z každej koruny ktorú nemuseli minút, to nie je môj prípad akurát teda si nedelime peniaze ze daj ty toľkoto na stravu ja dám toľkoto na niečo iné a podobne
Keď vidím akí vedia byt ini muži čo sa týka peňazí tak toho môjho si budem držať zubami nechtami

simik22
10. júl 2023

Pointa?

autor
10. júl 2023

@simik22 Diskusia o financiách v partnerstve . Hneď prvá do oči bijúca otázka: ako máte podelene financie? Následne opis mojej situácie a na záver otázka či to má niekto tiež takto. Thats all tu už by pointa nemala uniknúť 😊

babovka2321
10. júl 2023

Ked sa ho mas drzat zubami nechtami len kvoli peniazom, to je laska jak hrom...

syslik81
10. júl 2023

diskusia- staci hdit do vyhladavaca a ma sto minialne obden stale to iste dookola..ale ok chcela si sa pochvalit -len co je dnes nemusi byt zajtra ..napis o 5 -10 rokov

autor
10. júl 2023

@babovka2321 chytanie za slovíčka prichádza v plnom prúde 😃 popri všetkom ostatnom pre čo máte radi svojho partnera zohrávajú rolu isto aj rovnake naladenie sa v dôležitých témach ako sú peniaze, výchova deti a podobne, nehľadám si partnera pre pekný úsmev či tehličky na bruchu

autor
10. júl 2023

@syslik81 keď spocitas tieto dve čísla čo si napísala dohromady toľko nás vzťah trvá takze si nemyslím žeby niečo čo roky takto funguje sa zrazu zmení na iny spôsob

melanta
10. júl 2023

@simik22 pointa je, že niekto z modrého koníka alebo troll píše takéto príspevky, aby rozpútal vášnivú diskusiu o peniazoch, kde sa budú ľudia hejtovať za to že majú málo alebo veľa. Vždy je to rovnaký štýl písania, rovnaký štýl odpovedí, čiže je úplne zrejmé, že ide o cielené diskusie.

autor
10. júl 2023

@melanta nečakala som že týmto nahnevam ženy ktoré to majú inak a chceli by to možno takto. Nemám na koniku načítané diskusie chodím sem malo skoro vôbec a dala som von normálnu otázku ako to majú inde a či sa pre tieto veci s partnerom hádajú alebo je nás viac takých kde je to oblasť vo vzťahu s ktorou sú obaja spokojní. Popri kadejakých diskusiách čo existuju si myslím že je toto uplna normalka

babovka2321
10. júl 2023

Nie, ste unikatny par, potlapkaj sa po pleci

autor
10. júl 2023

@melanta vidím tu diskusiu napríklad kde sa žena pýta či sa ich chlapi pozerajú vonku po iných, ja som sa opýtala či sú vo vzťahu ok s financiami. Alebo sú peniaze niečo o čom sa nemôže hovoriť? Tak pardon

autor
10. júl 2023

@babovka2321 ako vidím tu ženy nemajú zábranu hovoriť len o sexe spálni a intimnostiach ktoré by som ja teda povedala len kamarátkam ale normálna tema tu miesta nemá. Nuž vidno čo ľudí zaujíma najviac

babovka2321
10. júl 2023

Problemom je len vystatovacny sposob, akym si to napisala. Nie tema samotna 🙂

vikusjk
10. júl 2023

My to nemame podelene nijako, mame spolocny ucet a vsetko platime z neho. Ale sme zobrati, cize tak ci tak mame bezpodielove spoluvlastnictvo 😅

autor
10. júl 2023

@babovka2321 ak by som ponechala len samotnú otázku prišli by aj tak otázky prečo sa to pýtam a ako to mám ja. Prečo je vystatovanie byt rada za to čo mám keď iná žena to môže mat uplne inak a byt taktiež uplne spokojná? Ja by som inej nezavidela tak necakam že ani mne niekto bude.

autor
10. júl 2023

@vikusjk prvá normálna odpoved, fakt ma iba zaujimalo ako to je inde 😃 a ako ste to mali predtým, platili ste si každý svoje a potom bum svadba a zrazu automaticky spoločný účet ?😊

terezka1947
10. júl 2023

No,my sme už museli riešiť okrem detí a bežných výdavkov aj vážne situácie,kvôli starostlivosti o rodičov,atď,kde sa naozaj preverilo naše manželstvo a nikdy sme si navzájom nič nevyčítali,či si od niekoho niečo pýtali. Píšem schválne v množnom čísle,lebo v manželstve by mala byť symbióza aj vo financiách a všetkom okolo. Nedá sa to deliť,presne rozdeliť,kto čo kúpi,urobí, zaplatí. Jednoducho sme rodina.
Vy,keďže ste roky spolu a roky ako partneri,tak vlastne žijete svoj sen. Je super,že je to takto a verím a prajem,aby to bolo aj neskôr,v manželstve a keď prídu vážnejšie problémy.

zuzubb007
10. júl 2023

Sme manzelia vela rokov a neriesim financie spolocny ucet by som nechcela ani keby co bolo, nikdo sa neobmedzujeme a nekontrolujeme co, kde a kedy odide z uctu robime si obaja co chceme ohladom financii, manzel plati uvery, auta, co treba domov a ostatne ako skolu, potraviny platim zvacsa ja, veci detom platim ja, a spokojny sme vsetci 😉

soraya25
10. júl 2023

Ja len dodám že som bola s muzom na tom podobne ako ty. Dlhé roky. Potom prišlo dieťa. Nevydeloval peniaze ale poznámky a aj občas hádka boli. Bola som rada že po rd som zase nezávislá

gejb
10. júl 2023

U nás je to podobne.

bessie12
10. júl 2023

nemame nejako podelene financie. On plati a ja odkladam peniaze. Ale obcas zaplatim nieco aj ja.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maranta_leuconeura
10. júl 2023

Sme manzelia, mame oddelene ucty a neplanujeme to menit, kazdy z nas plati nieco z vydavkov, mame to rozdelene. Muz zaraba viac, tak plati toho viac a castejsie aj nakupy 🤷

vandica
10. júl 2023

Prepáč, ale mne to prišlo ako úplne chvastanie, že muž platí všetko, okrem teda toho nájmu na polovicu. Veď si to ešte raz prečítaj po sebe, hlavne ten začiatok, že si tak spokojná, nemenila by si, a keby máš iný vzťah chcela by si to rovnako. No čistá zlatokopka.
Ak to tak nie je, ospravedlňujem sa, no naozaj si to veľmi zle napísala, a nemôžeš sa ani hnevať, kto ti tu čo píše... A mne osobne by aj hlúpe bolo, keby som neprispela niečím. Aspoň nákup v potravinách alebo drogérii urobiš niekedy?
A k tomu, ako to máme my....energie plati muž, ja telku a internet, strava cca na polovicu. Čo sa týka syna, 99% veci platím ja, no on zas platí, keď ideme niečo prerábať, opravovať, alebo proste nejaké také veci okolo domu.

autor
10. júl 2023

@terezka1947 ja som sa nechcela chváliť že nemusím platiť narážala som skôr na to že sa môžem na môjho chlapa spoľahnúť a toto je pre mna dôležitá vec aj do budúcna keď budú deti. Pretože by som nechcela urobiť si deti s niekym na koho sa mi bude pekne pozerať pri západe slnka ale vo financiách budem vidieť že bude chcieť tak veľkú rovnocennosť že ma nikde ani nepozve bez toho aby nabudúce automaticky očakával že budem platiť ja myslím že takito muži majú potom problém keď je žena na materskej a ma malo ťahať všetko lebo vkuse budú porovnávať koľko čo platili oni a koľko žena . Mne osobne sa páči model fungovania kde muž kľudne platí všetko ale s tym, že očakáva od ženy iniciativu bez toho aby si od nej pýtal a žena ktorá nie je veľká feministka a musí do centu sa chlapovi vyrovnať ale ani nezaspala na vavrínoch a rada sa na platení podujme

autor
10. júl 2023

@maranta_leuconeura spoločný účet by som ja nechcela, neviem si predstaviť keby muž zarobí trikrát viac žeby som si z úctu brala na nejaké moje potreby ako kadernicka a podobne, to nie. Nechám sa pozvať nechám ho zaplatiť ale jeho peniaze by som si sama len tak nebrala. Čiže účty taktiež budeme mat 2 aj keby sme zobratí a zostane to zrejme takto isto

vanilkovazmrzka
10. júl 2023

To je pekne, ze si spokojna, ze ta zivi 🤣

terezka1947
10. júl 2023

Veď ja ťa chápem a prajem ti úprimne,že by to takto bolo aj v manželstve a pri deťoch.
Je veľký predpoklad,že muž taký ostane.
Ale zase,veľa sa deťmi,inými starosťami a radosťami zmení. Nedá sa porovnávať úplne život dvoch nezávislých ludi-hoci v dlhoročnom partnerskom vzťahu a rodiny s deťmi, atď.

autor
10. júl 2023

@bessie12 presne aj ja chcem odkladať, zatiaľ sa nejak nedalo pretože ako som sa zamestnala chcela som dohnať časy bez príjmu a dopriala som si veci ktoré predtým nie pretože ako som písala nikdy som si nepýtala na nejaké osobne veci. Teraz nám aj niečo kúpim aj odložím a nemyslím len na seba

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikusjk
10. júl 2023

Nie, vzdy sme mali spolocny ucet, v podstate od kedy sme spolu zacali byvat. Nikdy sme neriesili, kto kolko zaraba, alebo na co sa kolko mina, akosi to boli vzdy nase prijmy a nase vydavky a tak to ostalo a to sme spolu uz 22 rokov 🙂