Ako je platené rizikové tehu?

nikki531
16. jún 2016

Žienky milé,neviete ako je platené rizikové tehotenstvo? Niekto mi povie že ako PN a niekto že ak je to od gynekológa vypísané tak je to rizikové a to je platené ako keby som bola v robote. Som v 7tt a lekár má ihneď vypisal zo zdrav.dôvodov (pred rokom mi vyberali nádor z vaječníku) . Som len dva týždne doma, tak som zvedavá ako je to platené. Ďakujeme za odpovede 🙂

moni244
16. jún 2016

Je to PN, cize ako PN z platu

pehavcek
16. jún 2016

Ako klasická pn

alenah31
16. jún 2016

ako klasická PN, to čo je za blbosť, že je to platené lepšie 🙄 - ja som bola riziková celé tehu a k tomu v nemocnici. Ale mám súkr. poistku, ktorá mi hradila rozdiel medzi PN a platom od 11-teho dňa na PN a príplatok za pobyt v nemocnici. Iné by bolo kebyže nie si vypísaná na PN, zamestnávateľ ti nevie ponúknuť iné miesto, ktoré by neohrozovalo tvoje tehu. Vtedy máš nárok ostať doma s náhradou mzdy (platené voľno).

candii
16. jún 2016

Je jedno aky mate na PN dovod. Je platena ako kazda PN.. ci uz ste na rizikovom alebo mate chripku 😉😉

seahorse27
16. jún 2016

PN, nic viac a nic menej.

limetka69
16. jún 2016

Pn a potom sa mozes tesit na marec a danove obdobie 🙂

janka54321
16. jún 2016

Urcite je to platene ako normalna PN...aj ja som.mala rizikove tehu...bola som cely cas na PN...nic navyse nedostanes...vobec sa neprihliada na diagnozu...isto by potom do takejto ,,lepsie" platenej PN patrili minimalne onkologicky pacienti a to bohuzial nas stat ani v takomto pripade neni socialny...takze zabudni na vyssiu nemocensku davku

zuzzqa
15. aug 2016

@alenah31 prosim ta v ktorej spolocnosti si pripoistena?

alenah31
15. aug 2016

@zuzzqa Allianz

lucka1987
15. aug 2016

@alenah31 tiez mam allianz, ale pn mam pripoistenu od 15 dna.. od 11 sa ani neda ( pracovala som tam ) + nemocnicu 20 € na den pobytu.

alenah31
15. aug 2016

@lucka1987 dá sa, záleží čo máš v podmienkach, čo všetko poisťuješ, kto všetko je v poistke pripoistený a samozrejme....kto ti tú poistku urobí🙂 Poistenie mi vyplácali odo dňa ako mi začala PN vyplácať soc. poisťovňa (volalo sa to dorovnávacia dávka) Ja mám konkrétne túto poistku už 9 rokov, teraz v júni som ju trochu prerábala, lebo sme refinancovali hypo - niečo som vyhadzovala a niečo prihadzovala, rovnako som menila synovu poistku keďže študuje v Nemecku tak sme mu ju rozširovali. Ale za pobyt v nemocnici som dostávala menej, určite to nebolo 20€/deň. Mm má podobnú v NN, ale platí mesačne o "trošku viac" ako ja.

lucka1987
15. aug 2016

@alenah31 tak potom je to mozne, kedze je to starsia, ja poznam len podmienky novsie cca 3 roky dozadu . v novych podmienkach je od 15 alebo 29 dna vyplacane, samozrejme od 15 dna je drahsia.. ta nemocnica nie je tak draha na pripoistenie, so snoym som lezala ked to spocitam cca 9 tyzdnov v nemocnici . vtedy som ju nemala urobenu. teraz v druhom tehu som lezala ale uz menej..
ale tiez ju mam aj ja aj muz najma koly hypo a synovi.. ved ako inak by sme ho zabecpecili ak by sa nam nieco stalo, ak nie takto

katkaa1002
22. aug 2016

@lucka1987 Ahoj chcela by som sa opýtať aké doklady budem musieť predložiť poisťovni. Ďakujem