Ako funguje povolené prečerpanie George?

miskaaa89
25. máj 2021

Dobrý deň žienky... Vedeli by ste mi vysvetliť presne co je to povolené prečerpanie a koľko sa mesačne platí ako to funguje tie co mate reálnu skúsenost je to v pohode alebo blbosť? Ďakujem

petamich
25. máj 2021

povolene precerpanie = revolvingovy uver a teda moznost vyuzit prostriedky banky, ludovo "ist do minusu", funguje na principe automatickej obnovy a teda napr. poskytnut ti povedzme 500E - vycerpas 500E a ked ich splatis (resp. dostanes sa spat do plusu, pozor tu neplati, ze splacas po dohodnutych splatkach ale kazdym kreditom na ucte = napr. vyplata, davky sa automaticky dorovna) mozes ich cerpat opat a takto dookola, je to trosku zacarovany kruh ak sa do neho dostanes, ked raz pouzijes vyssiu sumu tak napr. ku koncu mesiaca je vysoka pravdepodobnost, ze opat budes cerpat (ak nemavas nejaky mimoriadny prijem) - za povolene precerpanie ako take sa neplati, plati sa urok z vycerpanej sumy a za pocet dni, ktore si cerpala napr. 31.5. vycerpas 300E a 12.6. ti pride vyplata, ktora to dorovna = urok platis z 300E a za tych x dni od 31.5.-12.6. -> pozrela by som si sadzbu a podmienky v sadzobniku poplatkov SLSP

za mna je to blbost 🙂 velmi casto sa stava, ze sa dostanes do spiraly a si nutena cerpat ho pravidelne kazdy mesiac a preco to tvrdim - ked mam prijem 1000E a miniem 1200 (200 z povoleneho precerpania), dalsi mesiac mi pride vyplata 1000 - 200 sa automaticky uhradi, zostane mi na disponovanie uz len 800 ak som ale bola zvyknuta minut tych 1000, tak vlastne opat musim tych 200 zobrat z povoleneho az kym vlastne nepride mesiac, kedy potrebujem menej na vydavky alebo dostanem mimoriadny prijem

simsalabim
25. máj 2021

@miskaaa89 asi som nemoderna, ale podla mna je lepsie hospodarit s tym, co mam, ako zit na dlh. S vynimkou naozaj pre zivot nutnych veci, ako napr. byvanie. Velmi lahko clovek moze sklznut do dlhov, z ktorych sa vyhrabe tazko.

veronika_pb
25. máj 2021

pouzit sa to oplati v pripade, ze napriklad je pondelok a na ucte mas 50eur ale surne potrebujes uhradit nieco za 80e (lieky v lekarni, oprava niecoho, potrebujes natankovat) ale vyplata ti ma prist az v stredu .. no tak pojdes do minusu tych 30eur a hned, ako ti v stredu pride vyplata, sa dlh automaticky vyrovna a ty zaplatis uroky za tolko dni, kolko si bola v minuse .. v tomto pripade by to bolo par centov asi

vysvetlenie @petamich je skor z dlhodobeho hladiska - ze mas v plane toto povolene precerpanie vyuzivat kazdy mesiac a to je naozaj zacarovany kruh ..

treba to brat ako fajn rezervu, ktoru je ale urcite lepsie nevyuzivat, ak to naozaj nie je surne a nevyhnutne a ak ano, tak v co najnizsej sume a na co nakratsi cas..