Ako dlho vám trvalo schválenie úveru?

17. aug 2023

Baby ked ste niektorá žiadali úver kedy Vám schválili koľko trvalo? A ak dlhšie tak tak prečo?

janai1
17. aug 2023

spotrebný? 2 minúty

jaskolka
17. aug 2023

Keď myslíš hypotéku, tak keď som brala sama (to bolo v roku 2012)tak asi týždeň, tam bol byt prázdny, kúpou voľný a predávajúci mal vyhotoveny aj znalecký posudok . Pred 2,5 rokm sme brali s manželom úver na bývanie, a trvalo to asi 3týždne,uz so všetkým.(znalecký posudok, podpisy v banke, kataster)

autor
17. aug 2023

@jaskolka okay a keď to bolo všetko v banke kedy sa ohlásili ci schvaľujú?

ariannazara
17. aug 2023

Hypotéka?3 týždne. V lete ale mala dovolenku jedno z druhým ale trvalo to dlhsie

aduskatt
17. aug 2023

záleží od banky, od druhu úveru, od potrebného dokladovania.....najkratšia hypotéka .- 3 hodiny, najdlhšia 2 mesiace

aduskatt
17. aug 2023

Aktuálne v Prime 1 deň, SLSP dva dni, Unicredit 5 dní

autor
17. aug 2023

@aduskatt a keď predbeznom bolo všetko v poriadku snáď aj normálne by malo byt 😁?

jaskolka
17. aug 2023

V prvom prípade to bolo po 2- 3 dňoch. V druhom asi po vyše týždni mi volali z banky, ze je schválený úver. Vtedy bolo aj Covid, čiže malo ludi v bankách, inak by možno skôr bolo.

horvathova_ja
17. aug 2023

Spotrebný úver deň. Pri hypotéke závisí od kvality predložených dokladov. Môže to byť týždeň ale aj mesiac.

aduskatt
17. aug 2023

ono záleží aj či sa dokladuje príjem zo Slovenska, zo zahraničia, či je overiteľný v Sociálnej poisťovni, alebo sa dokladuje inak....ale priemerne teraz je to tak týždeň až 10 dní...ale napríklad PRIMA ide do 24 hodín, SLSP ako maklér nahodím ja do systému a tiež obvykle viem na druhý deň stanovisko

autor
17. aug 2023

@aduskatt príjem zo zahraničia je to unicredit a predbežne bol schválený

aduskatt
17. aug 2023

ak to už je predbežne schválené, tak to bude rýchlo, ja mám skúsenosť, že keď už sú všetky doklady a predbežne schválené, tak dva-tri dni a je to, potom ešte vypracovanie zmlúv im chvíľu trvá

x_mery_x
17. aug 2023

Nam hypoteku schvalili este v ten den vecer, ale az na druhy den nam dal vediet na financ.ppradca, mali sme velmi dobreho a mal znamosti 🙂

sasa1310
17. aug 2023

pred mesiacom po doložení všetkých dokladov spolu so znaleckým posudkom v slsp trvalo schválenie 4 hodiny