Ako dlho vám trvalo kúpiť byt?

30. dec 2023

dobry den, prosim, ako dlho vam dlho trvalo kupit byt?
zhaname v krajskom meste a zatial sa nam nedari niekolko mes. a som z toho dost frustrovana. :/ dakujem

martina7578
30. dec 2023

Veľmi dlho to trvalo. Vyše roka. Keďže som nerozhodná, je to hrozne dlho.

liligreg
30. dec 2023

Podľa mňa to závisí od viacerých vecí.
Aké máte požiadavky? Limitujú vás financie? Je málo bytov v ponuke?
My sme byt kupovali pred 7 rokmi a kúpili sme ho hneď, teda asi po pol roku v podnájme sa nám naskytla príležitosť byt odkúpiť.. v decembri sme začali riešiť hypo a vo februári sme ju načerpali

eeffka
30. dec 2023

Do 2mesiacov, v com je problem?

buberova
30. dec 2023

Asi 2 mesiace.. nijak zvlášť sme nevymýšľali.. alebo sme dobre trafili? Neviem.. ale bolo to pred 4 rokmi

tttbb
30. dec 2023

Zalezi aky specificky byt hladate. Kupit akykolvek random byt na sidlisku asi nebude problem. Kupit byt niekde v centre , na ten treba pockat a do velkej miery asi aj priplatit.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaseiner
30. dec 2023

my sme kupovali pred 3 rokmi a cca za mesiac sme kupili. Boli sme pozriet 3 a ten treti sme hned rezervovali. V tom case isli byty ako teple rožky takze počkat den a ten byt odide

kris_tin257
30. dec 2023

5 mesiacov hľadania 😊

jarka_black
30. dec 2023

2 roky

diewcatqoo
30. dec 2023

Hladali sme asi po roka. Boli sme na 3 obhliadkach, ten treti sme rezervovali. Vzhladom na to, ze predavajuci chceli brat dalsiu hypoteku na kupu domu, platili zmluvnu pokutu v banke, potom aj my sme mali nejake vyhrady ku kupnej zmluve a pod, tak sa vsetky tie papierovacky potom po rezervacii este natiahli snad na 3-4 mesiace.

gab1sol
30. dec 2023

Záleží od vašich možností a požiadaviek. My sme cca polroka len tak hľadali na internete, čo je v ponuke. Mali sme predstavu a čakali sme, čo sa objaví a bude spĺňať naše požiadavky. Potom sme našli 2 byty, medzi ktorými sme sa rozhodovali, už sme mali dohodnuté stretnutia. Až som raz išla venčiť nášho psa, išla som okolo jedného bytu a hneď som volala mužovi. On po tom byte vrámci prechádzky tiež už pozeral. Hneď sme volali developerovi a potom to trvalo presne 3 dni, čo sme podpísali zmluvy.

babulkomale
30. dec 2023

Par mesiacov pozerania, par obhliadok aby sme zistili ze byt teda nechceme 😃 kupili sme dom.

autor
30. dec 2023

hladame 3 mesiace. budget mame myslim primerany. len tie byty akosi nepribudaju. :/ prosim, viete mi poradit nejake stranky, cez ktore ste pozerali? my pozerame hlavne nehnutelnosti.sk. dakujem.

tundra
30. dec 2023

S kupou nehnutelnosti,sa oplati niekedy pockat.My sme hladali viac ako 4 roky a oplatilo sa.Drzal som sa zasady,ze mam "len jeden naboj"ak sa netrafis,sposobis si neuveritelne mnozstvo problemov.Musis vediet co chces,kde to ma byt,aky je technicky stav,susedia,cena.Ked sme hladali,vzdy sa naslo nieco,co nepasovalo do skladacky,az jedneho dna vysiel inzerat, bol online 16.minut,zavolal som,obhliadka,boli sme prvy a hned sme potvrdili,ze to berieme.Trpezlivost ruze prinasa.Drz sa toho a urcite sa stastie usmeje aj na Vas.Prajem pohodovy Silvrster a uspesny start do roka 2024.😉😊🤗

jjanulienka
30. dec 2023

Pozri aj topreality.sk a bazos. Držím palce 🤗

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
30. dec 2023

My sme súbežne predávali aj náš, čiže kým sme našli taký, ktorý vyhovoval, prešlo cca polroka od reálneho aktívneho hľadania. V krajskom meste. Ale mali sme požiadavky, lokalita bola obmedzená na dve (centrum a širšie centrum),aj aj z tých dvoch lokalit boli miesta, ktoré sme vylúčili, rozloha, technický stav, poschodie, cena, lodžia, občianska vybavenosť, a najmä aby sa nám aj pozdával a cítili sa v ňom príjemne.

jaroslav81
30. dec 2023

Raz som niekde čítal, že byty, čo sa dostanú na portály ako bazoš alebo nehutelnosti.sk sú v podstate také, o ktoré je malý záujem, buď sú predražené, nekvalitne zrekonštruované, zlé poschodie, zlý susedia, vysoké náklady, zlá lokalita a podobne. Kvalitné byty v dobrej lokalite sa predajú hneď a realitka ich ani nemusí dávať na internet, majú svoju klientelu ktorú obvolajú a byt sa hneď predá. Na tvojom mieste by som pobehal všetky veľké realitky v meste a zadal im požiadavky na byt. Takto máte väčšiu šancu niečo kúpiť. Bohužiaľ aj teraz pri 5% úrokoch je vo veľkých mestách vysoký záujem o byty a ponuka voľných bytov sa prudko znižuje. Mohli ste pozerať pred rokom, ponuka bola omnoho širšia než dnes.

lucia13022023
30. dec 2023

Hľadanie bytu začalo v lete a v novembri sa už prerabalo, bola schválená hypo atď.. Takže celkom rýchlo.

michal711
30. dec 2023

V polke decembra sme sa rozhodli že ideme kúpiť byt. Za dva týždne sme boli na troch obhliadkach z toho sme si jeden vybrali. Ponuka bola oveľa nižšia ako dnes. 1.4. sme sa nastahovali

michal711
30. dec 2023

@jaroslav81 ponúka pred rokom bola širšia ? Asi ťažko sledujem to na dennej báze a takú ponuku ako je dnes som ešte nevidel. Toľko bytov na predaj

jaroslav81
30. dec 2023

@michal711 tak sleduješ veľmi zle... V KE presne pred rokom na predaj na bazoši cca 1800 bytov, dnes 930.
Bratislava presne pred rokom na bazoši na predaj 2400 bytov, dnes 1800.
Chceš aj grafy alebo aj ďalšie krajské mestá?

milanemila
30. dec 2023

Prvy asi mesiac a druhy sme si vybrali developersky projekt, takze sme sa asi tyzden rozhodovali ci do toho ist a kt z bytov vybrat.

lujza123
30. dec 2023

2,5 roka 😂😂😂
Začala som klasicky ako vy, hľadať byt v krajskom meste cez bazos a nehnuteľnosti.
Nakoniec som kúpila dom v meste (vďaka lístočku co som im hodila do schránky).
V tom čase som už videla toľko nehnuteľnosti ze som si mohla otvoriť vlastnú realitku.

Prve byty boli otrasne, predražene a nevyhovujúce. Čím viac som chodila a hľadala tým viac som zisťovala ze za jedny peniaze viem mať veľmi rozdielne nehnuteľnosti. Uvedomila som si co chcem, nechcem, kde viem urobiť kompromis. Od prerobeneho bytu som prešla k tým v pôvodnom stave či nebytový priestorom ktoré by sa dali zobytnit a časom zistila ze za tie peniaze viem mať dom. Tak sa hľadanie rozšírilo aj na pozemky, domy, chaty, záhrady. Prešla som toho naozaj veľa kým som našla nás dom. Samozrejme nakoniec to stalo ovela viac než som chcela, ale v tom čase som mala už vynikajúcu predstavu co sa naozaj oplatí, co všetko môžem mať za určitý obnos.
Mne bolo hneď jasne ze kupujem poklad 😉🙂, proste dom s potencionálom a ze ma ovela vyššiu hodnotu než za akú to predávali

martul
30. dec 2023

Ja by som napríklad neisla cez internet a realitky. Vytlac si na papier svoj inzerát že hľadáš, choď po bytovkách panelákoch kde by si mala záujem kúpiť a polep svoj inzerát. Plus po okolí, kde môžeš, tabule, stĺpy, pýtaj sa známych.

milanemila
30. dec 2023

Suhlasim ale, ze byt je velka investicia a asi sa nebudete zas za rok dva stahovat, takze oplati sa pockat na to prave. Niekto ma stastie, ze byt presne podla predstav najde na prvy krat a niekto caka aj rok dva, kym sa objavi nieco 🤷🏼‍♀️

lujza123
30. dec 2023

Ak ti môžem poradiť skús osloviť aj realitky. Oni často tie dobre nehnuteľnosti ani nedávajú na web, oslovia najskôr svojich klientov o ktorých vedia ze niečo podobne hľadajú

Tak isto staré dobre lístočky do schránky, oznamy na vchod. Občas motyka vystrelí

A daj tomu aspoň rok, cez zimu sa nehnuteľnosti moc nepredávajú, tak isto ani cez letné prázdniny.
Ono to býva vzdy v takých vlnách, nic, nic, nic a zrazu sa v jednom týždni vyrojí kopu nových bytov a potom zas hluché obdobie.
Proste taká davová psychóza pride obdobie kedy naraz vsetci predávajú a zas obdobie kedy nie

beata_k
30. dec 2023

Ak ma netlacil cas, tak 6 mesiacov. Teraz sa musim rozhodnut za mesiac 🙈

jaroslav81
30. dec 2023

@lujza123 presne tak.. Tiež niekedy čumím, že starý panelákový byt 65m2 v pôvodnom stave za 150 000 a na dedinke do 10 km od mesta veľký dvojgeneračný dom 200m2 s veľkou záhradou za niečo cez 200 000. Netreba mať vysokú školu, aby človek zistil, čo sa viac oplatí.

zuzanka.zuzu
30. dec 2023

25.12. som zverejnila inzerát na bazoši, včera bola prvá obhliadka a pán ho zobral..... ale práve som sa dozvedela, že na bazoš sa dávajú len byty ktoré nikto nechce 😀 no dobre vedieť 😀 tak píš papieriky a čakaj 4 roky kým svoj nájdeš, to sa oplatí 😉