Ako dlho mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

19. sep 2020

Prišla som o pracu. 1.10. sa idem evidovať na Urad práce, ako uchadzač o zamestnanie. Prosim Vas na aku dlhu dobu mam narok na podporu? Mam odpracovanych 32 rokov a ešte som v takej situacii nebola. Predlžuje sa podpora pri corona situacii? Ďakujem Vam za odpovede.

klarissa25
19. sep 2020

podpora trva 6 mesiacov....

veronikaszabova
19. sep 2020

Tak ako kazdy - 6m

mogaa
19. sep 2020

podpora max.6mesiacov a kvôli korone sa už nepredlžuje😉

ctrl
19. sep 2020

Musí sa nosiť potvrdenie o hľadaní zamestnania? A čo ak ti ponuknu prácu a odmietnes?

veronikaszabova
20. sep 2020

@ctrl ak ti ponuknu pracu, poslu ta na pohovor a ty odmietnes - na 6m ta vyradia z evidencie.

bubu62
20. okt 2020

@veronikaszabova ak mám zdr.problemy a tú prácu nemôžem vykonávať..potom nič?

veronikaszabova
21. okt 2020

@bubu62 tak snad ta neposlu na pohovor na pracu, ktoru nemozes vykonavat. Ak vsak zhodnotia, ze to zvladnes a ty odmietnes, vyradia ta.

bubu62
21. okt 2020

@veronikaszabova a ako oni vedia,že ju nemôžeš vykonávať?nikde sa to neudáva..ak však pôjdem na pohovor a nevyhoviem,tak ma nevyradia..

veronikaszabova
21. okt 2020

@bubu62 do papierov pri evidencii pises zdravotne obtiaze

bubu62
21. okt 2020

@veronikaszabova nie nepíšeš..čerstvo vyplnené..

9lf9
21. okt 2020

@bubu62 ak pdmietnes ponukanu pracu a uvedies ze zo zdravotnych dovodou. Pojde to na prehodnotebie k posudkovemu lekarovu kde dolozis zaznamy zo svojej zdravotnej dokumentacie a on na zaklade toho vyhotovu posudok ci si ale nie su schopny/a danu pracu vykonavat.

bubu62
21. okt 2020

@9lf9 nech sa paci,papiere od lekarov mam,prave kvoli zdravotnym problemom som musela ukoncit predchadzajucu pracu...

bubu62
21. okt 2020

@9lf9 ja som nepovedala,ze nieco odmietnem,ale na pohovor pojdem,ale ked tu pracu vykonavat nemozem,tak neviem..no..ja som na urade prace povedala len,ze nemozem vykonavat nocnu a ine veci a ona si svoje isla..

9lf9
21. okt 2020

@bubu62 pracovnicka nie je kompetentna posudzovat zdravotny stav uchadzaca, mozu byt do spisu dolozene ak uchadzac chce pptvrdenia od lekara ze dane obmedzenie tam je a nie je mozne vykonavat taku pracu ale pokial sa na pohovore odmietne zo zdravotnych dovodov ide spis automaticky k posudkovemu lekarovi toto nemoze vyhodnocovat nelekar.
Ja.netvrdim ze ste pracu odmietli pen som odpovedala na vami polozenu otazku ako sa postupuje a kto posudzuje- lekar.

bubu62
21. okt 2020

@9lf9 pisem ip