Ako dlhio sa spláca osobný bankrot?

lucia322
4. okt 2019

Ahojte viem že je tu veľa tém s týmto názvom ale ja tomi stále nechápem...ako dlho sa spláca ten osobný bankrot?? Našla som na nete že 3 alebo 5 rokov ale to sa mi zdá málo keď ma niekto dlh napríklad 60 000...jeden známy nám dlži peniaze a neplatí už asi 3 roky a momentalne ma osobny bankrot rok cca a jeho dlhy boli nejakych 50 000€...prosím vás koľko a ako dlho bude platiť?? Vďaka ak mi to vysvetlíte lebo som s toho jeleň😁

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 Tak skus citat pozornejsie. Bude zbaveny dlhov, teda sa "vymazu" akoby neexistovali. Nebude praveze uz nic nikomu splacat.
Rovnako ako ked zbankrotuje firma a nevyplati svoje zavazky.

Treba svoju pohladavku cim skor ohlasit spravcovi a ak ma dotycny nejaky majetok tak z jeho predaja sa cast veritelov moze uspokojit. Vacsinou nemaju nic, cize veritelia si mozu ist piskat....

lucia322
autor
4. okt 2019

@fokuska no veď práve že on nemá nič tak neviem či má vôbec význam niečo riešiť... A prosím vás ako dlho trvá osobny bankrot,myslím ako dlho bude ten dotyčny platiť?? Ďakujem

stella14
4. okt 2019

@lucia322 pokiaľ nemá nič, nebude nič platiť. Len splácať 500 € pôžičku Centru právnej pomoci za vybavenie OB, to môže splácať 3 roky. Ak nič nevlastní, tak zrejme má už osobný bankrot ukončený.

lucia322
autor
4. okt 2019

@stella14 nám ten dotyčný tvrdil že platí 400€ mesačne ale neviem či mu môžem veriť... Ale býva v prenájme a žiadny iný majetok nemá

stella14
4. okt 2019

@lucia322 Jedine pri splátkovom kalendári sa spláca ale táto alternatíva je vhodná najmä pre dlžníkov, ktorých hodnota
majetku prevyšuje hodnotu dlhov, chcú si zachovať svoj majetok
a majú príjem, z ktorého môžu splácať svoje dlhy po dobu 5 rokov. Čiže pokiaľ majetok nemal, tak táto forma OB nepripadá do úvahy.

lucia322
autor
4. okt 2019

@stella14 aha ďakujem veľmi pekne 🙂

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 Nerozumies? Co ma platit? Ved ide o to, ze nema z coho svoje dlhe splacat, preto neplati, ma exekucie a osobnym bankrotom sa tieto dlhy akoby "vymazu" - cize uz nebude musiet nic nikomu splacat, bude bez dlhov. Ako keby ti nikdy nic nedlzil, ty mas proste smolu.
Bohuzial to takto funguje :-/

lucia322
autor
4. okt 2019

@fokuska ja viem čo je to osobný bankrot...otázka bola ako dlho sa spláca 🙂

mrkvicka060
4. okt 2019

@lucia322 ale co ako dlho sa splaca? Tych 500 eur na splatenie OB? Ci co myslis?

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 Co ako dlho sa splaca? To vybavenie? To ked ma, tak vyplati naraz centrum pravnej pomoci, ak nie, tak mu daju splatky - ale to splaca centru.
Skus to tvoju otazku nejako vysvetlit.

lucia322
autor
4. okt 2019

@fokuska myslela som to tak že keď mi to už schvália tak ako dlho spláca tie svoje dlhy napríklad keď on mal 50 000€ dlhy tak ako dlho a či to spláca alebo platí len tých 500€?? Prepáčte ak som sa zle vyjadrila 🙂

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 No ved cely cas ti vysvetlujeme, ze ked napriklad dlzi 50 000eur, tak mu to vymazu a zrazu bude dlzit 0. Zaplati len ten poplatok centru, za to, ze mu to "vybavia".
A nic zo svojich dlhov nikomu splacat nebude. Od momentu odkedy si poda ziadost o bankrot ziadne dlhy nesplaca.

maminuska
4. okt 2019

@lucia322 poviem ti pravdu , tento inštitút nepovažujem za práve správny , hlavne teda voči veriteľom .

mrkvicka060
4. okt 2019

@lucia322 on ma dlh napriklad 50000 eur. Nevie to splacat tak poda ziadost o osobny bankrot, ktory mu centrum pomoci vybavi za 500 eur. Od toho momentu nema uz ziadny dlh 50000, vsetko sa zrusi vymaze, nebude splacat nic. Bude splacat len tych 500 eur centru pomoci za vybavenie. To je vsetko. Nikomu nic viac nikdy nemusi splacat. Ak dlzil nieco aj vam, mate smolu, nic vam nikdy nevrati.

lucia322
autor
4. okt 2019

@mrkvicka060 aha ďakujem veľmi pekne konečne to chápem...takže nás oklamal tým že mesačne platí 400€... Dobre vedieť

mrkvicka060
4. okt 2019

@lucia322 a vy ste to pozicanie penazi s nim mali nejako zmluvne podlozene?

lucia322
autor
4. okt 2019

@mrkvicka060 práveže nie ale máme správy a maily kde to je priznané z jeho strany...a určite by sa v banke našiel doklad o prevode peňazí na jeho účet

mrkvicka060
4. okt 2019

@lucia322 nemate zmluvne podlozenu pozicku, takze aj keby nemal osobny bankrot tak by ho nikto nemohol prinutit vam ju splacat. Toto je tak blbe akurat z moralneho hladiska, ze poziciam a potom nevratim, ale to mu je asi jedno. Nema zmysel z tvojej strany nieco vymahat, zmierte sa s tym, ze tie prachy uz viac neuvidite a kaslite na to. Nevrati vam ich ak si nejak nezaklada na cti a moralke

lucia322
autor
4. okt 2019

@mrkvicka060 akože my papier o pôžičke máme z banky len nemáme zmluvu s ním... Viem nemá to význam naozaj nič iné nám nezostáva len to ešte 5 rokov platiť... A to nie sme jediní komu dlži čo viem je to človek bez charakteru...ale ako sa hovorí karma je zdarma

maminuska
4. okt 2019

@lucia322 a ako ste mohli takéto niečo dopustiť ?

lucia322
autor
4. okt 2019

@maminuska mal nám to splácať a aj splácal len potom sa mu to nakopilo a už nezvládal platiť... A je to človek ktorého poznáme veľmi dlho takže sme to nečakali

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 Cize to neboli vase peniaze co ste pozicali, ale vzali ste si z banky pozicku na svoje meno a peniaze ste vzapati pozicali jemu?
Ach jaj... mate bohuzial poucenie do buducnosti :(

lucia322
autor
4. okt 2019

@fokuska áno mal to vymyslené všetko a oklamal veľa ľudi

maryema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryema
4. okt 2019

@lucia322 to už sa rozlúčte s tými peniazmi, ak išiel do bankrotu

lucia322
autor
4. okt 2019

@maryema áno už sme s tým zmierení...poučili sme sa na vlastnej chybe...ešte chvalabohu že to nie je nejaký obrovsky úver... Ale štve ma to

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 To sa casto stane, ze od cloveka, od ktoreho to nikto necaka sa vykluje nieco take. Bohuzial maju potom ludia take skarede ponaucenie :( a svedomie dotycneho je asi v pohode...

lucia322
autor
4. okt 2019

@fokusk nechápem ako s tym môže žiť a robiť sa že nič... Ale každemu sa všetko vráti... My si to splatíme a budeme mať čisté svedomie ale on s tým bude žiť stále

fokuska
4. okt 2019

@lucia322 Mne sa vobec nepaci ako su nastavene pravidla na osobny bankrot - povazujem to za velmi neferove, chudak veritelia si mozu piskat a zbankrotovany vysmiaty, ze ako paradne sa zbvil dlhov.
A to som tu citala v diskusiach vraj niektori si par rokov po bankrote v pohode brali hypoteky, alebo dalsie uvery... ak je to pravda, tak to povazujem totalne na hlavu.

lucia322
autor
4. okt 2019

@fokuska ja viem napríklad my nemáme ani polovicu s toho čo mal on a budeme to platiť 5 rokov a on si zaplatí 500€ a má pokoj...ale dúfam že to s tými hypotekami nie je pravda lebo to by bolo naozaj nefér