Ako by ste zhodnotili 10 000 eur?

9. aug 2023

Ženy,ktoré sa vyznáte,viete poradiť s financiami. Keby máte 10- tisíc eur,ako by ste ich zhodnotili? Kúpili by ste niečo (netuším čo), alebo niekde ich investovali,čo fakt netuším ani čo kde a ako sa dajú zhodnotiť peniaze. Ďakujem

ivka225
9. aug 2023

Ak mozes cakat viac ako rok, ale radsej dva, tak sa porad v banke (nejakej vacsej - CSOB, VUB) o moznostiach nakupu fondov. Ale teraz isli ceny fondov hore, s nakupom by som trosku pockala.

denkabemommy
9. aug 2023

Nájdi si schopného finančného poradcu, tí vedia, kde sa to teraz investovať oplatí. Rozhodne nie cez banku, lebo oni si berú svoje percentá, z tvojho možného zisku

sweet20
9. aug 2023

len nie cez banku, porad sa

tiezjedna
9. aug 2023

pri súčasnej miere inflácie by som urobila pekné Vianoce príbuzenstvu a zvyšok precestovala 😇

martinmmartin
9. aug 2023

moj sused ma podla mna tajny investicny plan a zhromazduje na dvore stavebny odpad. O 30 rokov ho preda zo ziskom 🙂

buberova
10. aug 2023

Asi by som kúpila investičné zlato..

lela867
10. aug 2023

Kupila nejaky mini pozemok alebo nejaku chatičku mini urcite nehnutelnost

kp7333
10. aug 2023

@lela867 za 10 tisic???

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melipe
10. aug 2023

Môj názor kúpiť pozemok ten sa ti pekne zhodnotí a o 5 rokov môžeš predať raz tak
To v žiadnej banke nezarobíš ani na tom zlate...

kp7333
10. aug 2023

10 tisic je podla mna minimalna suma, ktoru treba mat na beznom ucte, aby bola poruke, ked sa v domacnosti nieco pokazi alebo treba kupit novy nabytok ci spotrebic. Nie je to ani na nove auto, nieto este na investovanie. Do pofidernych fondov by som peniaze nepchala, do nebankoviek uz vobec nie.

lizatko1009
10. aug 2023

Ja by som otočila cez online "biznis"

mima172
10. aug 2023

Za mňa investovať do striebra. Rokmi sa striebro ako investícia ukázalo vhodnejšie ako zlato. Ja nie som veľký fanúšik bánk a investície do niečoho nehmotného, no keď sa človek fakt vyzná, tak aj fondy sú dobrá možnosť.

melipe
10. aug 2023

Fondy dobrá možnosť ???....za 5 rokov tam zarobíš len na jedny čižmy...stalo sa

martinmmartin
10. aug 2023

@mima172 lenze kupit striebro znamena 20% DPH a zlate mince su oslobodene, takze ti to striebro musi najprv 20% stupnut aby si bola tam kde so zlatymi mincami na zaciatku.

hiro
10. aug 2023

@mima172 @martinmmartin
Nase strieborne mince z mincovne (tie objednane NBS ktore maju euro hodnotu) nabrali za roky nie ze 20% ale stovky %.

milanemila
10. aug 2023

Zalezi od toho, kedy tie peniaze budes pogrebovat alebo ci je to tvoja jedina rezerva. Ak vies, ze ich budes povedzme v najblizsich 2-3 rokoch potrebovat (ako doplatok k hypo alebo je to tvoja jedina rezerva) isla by som do niecoho nerizikoveho a aby som tie peniaze mala k dispo. Viem, ze to nie je nejake “investicne terno” ale uz rastu aj urokove sadzby na klasiclych terminakoch/sporiacich uctoch v banke, to je niekde okolo 2,5% teraz.
Ak chces tie peniaze niekam ulozit na dlhodobo, isla by som do ETF fondov a podobne. My mame s muzom normalne registraciu na investicnej platforme a hrame sa s tym, ale myslim ze tymto smerom sa ty nechces uberat, tak by som sa informovala v banke ake su moznosti.

milanemila
10. aug 2023

@hiro tu je ale namieste otazka likvidity 🤷🏼‍♀️ ak by som mala napriklad na “navyse” tych 10k a ziadnu dalsiu rezervu, urcite by som nekupovala mince, zlato, umenie atd.

hiro
10. aug 2023

@milanemila Mince s euro hodnotou su platne - zakonne mince. Takze keby uz bola nudza tak s nimi mozes normalne platit ;)
Inak pozerajte, este aj 5€ obycajne mince - posledne roky ich mincovna/NBS vydava, Ja ich zbieram po par kuskov z kazdeho vydania, predavali sa 5€ za 5€ - tak ako tie pamatne 2€ za 2€ - napriklad 5€ vcela ide teraz po viac ako 15€ - to mas 200% zisk aj na minci ktore nie je ani strieborna ani zlata:
https://www.numisshop.eu/p/6186/5-eur-slovensko...
https://www.nunofi.sk/numizmatika/5-euro-sloven...

porcini
10. aug 2023

Nakup hnutelny majetook..napr zlato..ale najlepsie niekde okolo rovnika ;)

laurita285
10. aug 2023

Na tomto je úplne vidno, že finančná vzdelanosť na slovensku je mizivá 😂

mima172
10. aug 2023

@martinmmartin Viem. Ja do toho veľmi nevidím, zaujíma sa o to môj manžel a dlhšie sa rozhodoval, čo a ako a nakoniec sa rozhodol pre striebro. Z dlhodobého hľadiska je údajne väčšia šanca ziskovosti ako pri zlate, nakoľko striebro je a bude nenahraditeľný komponent pri výrobe mnohých technických vecí. Ale ako píšem, ja sama v tejto téme nie som doma.

zuzanka.zuzu
10. aug 2023

kúpila by som parkovacie miesto a prenajímala

melipe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
10. aug 2023

@melipe 🙂 Tak toto je vsetko ale nie nic seriozne. Amatersky obrazok s vela farbicikami, tucne pismo, trapne texty a fotky, bez hociakeho nazvu firmy je nic ine len podvod.

melipe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melipe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melipe
10. aug 2023

vyplacajú

hiro
10. aug 2023

@melipe Podla mna tie cisla nemas spravne. A nebolo to nahodou 87500€ Lucenec a 54000€ Besenov? :D

melipe
10. aug 2023

nie nebolo 🙂