Aké životné poistenie si vybrať?

woman21
19. sep 2019

Nedávno sme vzali hypotéku na byt a chceli by sme uzatvoriť životné poistenie najmä na prípad smrti a invalidity.

Oslovili sme finančného poradcu, ale neboli sme spokojný s jeho ponukou, ponúkol síce lacné poistenie ale boli tam také výluky že až...(samozrejme podmienky poistenia nereklamoval, len cenu...)

Existuje také poistenie čo platí v prípade smrti akýmkoľvek spôsobom celú poistnú sumu (čítala som že väčšina poistovní vyplatí iba max. polovicu poistnej sumy, niektoré môžu ísť dole aj 100% poistnej sumy, takže nič neplatiť.. ak človek sám bol na vine že zomrel, napr. on spôsobil autonehodu a tam aj zomrel..človek nikdy nevie také niečo vylúčiť a je to obrovská tragédia pre rodinu a popritom poistovna ani neplatí?...)?
Možno že také ani neexistujú len som zvedavá že Vy aké máte skúsenosti...

Máte s tým nejaké skúsenosti ktorá je najlepšia poistovna?
Nevadí ak je trochu drahšie len aby v prípade smrti, invalidity naozaj platil....

lula313
19. sep 2019

Ja by som si poistenie nedala, zbytočne vyhodené peniaze do kosa. Mne počítali 40 EUR mesačne a presne, je tam kopec výluk a poistovne nechcú platiť, takze máš istotu, že keď dôjde k poistnemu plneniu, tak tá poslu do kelu, alebo budú robit veľké potiaze. To, že ti finančný poradca povie, ako jeho klient skončil na vozíčku a poisťovňa ho zachránila, aby rodina neskončila na ulici, sú naučené frázy, ktore sa učia na školeniach. Ucia sa pracovať s klientami, aby prostredníctvom vzbudenie strachu a obavy si pouzatvarala tisíc nevýhodných produktov od poistiek po sporenie, z ktorých majú krasne provizie(môj švagor si mesačne zarobi ako finančný poradca 4000-5000 EUR, je úplne zmagoreny a ešte sa s tebou hada, že je lepsie investovať peniaze do NEGARANTOVANEHO fondu ako nehnuteľnosti🤦🏽‍♀️

prevenar
19. sep 2019

statisticky najvyhodnejsie je ziadne 🙂 ...odkladajte si peniaze priebezne a zadlzte sa co najmenej , radsej sa uskromnite . z dlhodobeho hladiska takto zarobite sami pre seba daleko viac.

smajcii
19. sep 2019

@woman21 škoda, že si tak ďaleko, pokecali by sme osobne 🙂 každopádne však je možné poistiť sa pre prípad akejkoľvek smrti 😉 a poisťovňa vypláca dohodnutú sumu
Výluky bývajú väčšinou ak si chceš poistiť napríklad kritické choroby a nejakú si už mala, vtedy si pre poisťovňu nepoistitelna. Ale ak chcete kryť smrť a invaliditu, a ste zdravýí, poisťovňa nemá prečo urobiť výluku ;)

efin
19. sep 2019

@woman21 Poistenie hypotéky sa dá uzavrieť priamo kombináciou smrť/invalidita/trvalé následky úrazu. Pri prvej poistnej udalosti sa pripoistenie ruší. Alebo v inej poisťovni, smrť/invalidita. Prípadne smrť s klesajúcou poistnou sumou (výška hypotéky v čase klesá). Je dobré urobiť si prieskum v poistkách a vybrať to, čo vám bude najviac vyhovovat. Pokiaľ ste nemali v minulosti vážnejšie zdravotné komplikácie, tak si myslím, že svoj produkt si vyberiete. Dnes už na trhu sú také poistenia. Treba si k tomu sadnúť a starostlivo zvážiť.

bimbina
19. sep 2019

Odporúčam poistiť oboch na uver . Lebo ak sa s jedným z vás niečo stane , tak hypo na krku ostane tomu druhému. Je to krásne v niektorých poisteniach , a peniaze vyhodiť do poistky ? Ja si myslím že vôbec . Ak má človek dobre nastavenú, a správneho človeka , pri sebe ktorý sa nechce len nabaliť na províziách , tak vtedy to je super . Poistka nie je od toho aby bola podľa niekoho iného . Ale podľa mna . A hlavne čo tam mat aj ja sama chcem . Odporúčam dennú dávku -pri drobných úrazoch , PN, hospitalizáciu, choroby , operácie , a v nepodstatnom radenpoistenie hypotéky .Na určite to nerobiť cez banku , a ani cez finančných agentov , ktorí to nepostavia podľa vás . A keď už cez tich agentov , nech úkazu viacero možnosti , a nech vysvetli ktorá je ta správna pre vás . 🙂 lebo sú poisťovne ktoré sú dobre pre mladých , a zas niektoré ktoré zas pre tich starších . Ale určite ako Allianz, AXA, amslico.... neodporúčam

hettinka
20. sep 2019

@bimbina amslico už neexistuje

beatik3
20. sep 2019

@woman21 ja poistenie nemam, mam poistene uvery, vzdy som mala vsetky co som zobrala a peniaze si sporim na klasickom ucte, moj ma poistku ale taku zakladnu kde je smrt, dozitie, vazne choroby, pn, pobyt v nemocnici nic extra 🙂

zuzkamp
20. sep 2019

@woman21 z praxe - treba vyhľadať odborníka s dobrými referenciami... ja som pred nástupom na materskú pôsobila sama ako finančný poradca...

k téme - dnes na trhu existuje X možností a ďalších milión druhov pripoistení, z ktorých vám odborník vie ušiť na mieru presne to, čo tam potrebujete mať a v cene, ktorú si môžete dovoliť, ale rozhodne by tomu mala predchádzať dôsledná finančná analýza vašej súčasnej a aj plánovanej budúcej situácie... (nehovorím, že plánujeme poistnú udalosť 😀 ale rozhodne plánujeme s klientami prípadné zmeny, ktoré si do budúcna želajú - lepšie vzdelanie pre deti, väčšie bývanie do budúcna a pod.)...

pokiaľ vás zastupuje finančný odborník, za ktorým stojí stabilná a kvalitná spoločnosť, je aj zo strany poisťovne následne oveľa vyššia šanca, že aj v prípade poistnej udalosti budú plniť všetko a rýchlo... (vlastná skúsenosť s klientom)

v prípad záujmu môžem odporučiť niekoho z kolegov 🙂

woman21
autor
22. sep 2019

hmm...a poistenie úveru akú máte-ak sa smiem pýtať? v čom sa líši od životnej poistovní?
@beatik3

woman21
autor
22. sep 2019

@lula313 no nehnuteľnosť je podľa mna dobrá investícia, najelpšie je ak vie to človek aj dať do prenájmu🙂

rainbow82
24. sep 2019

Ja platim poistku za byt 35€ ročne.Mne všetko vybavovala moja maklérka je najlepšia akú poznám.Je u nej veľa mojich známych.Vybavi čokoľvek.Hypoteky, poistky, úvery atď.

vikulka27
24. sep 2019

@woman21 Poistenie hypotéky je určite super ak ste úplne zdravá. Keď si ho dáte informujte sa hneď o výlukách a všetkých čakacích dobách. Veľa ľudí to nevie a potom je zle. Venujem sa tomu, čiže veľmi dobre viem ako potom sa rieši ak sa niečo stane. A stále je zlá inštitúcia... ale ta za to nemôže. Človek ktorý Vám to bude robiť nech Vám povie všetko.

zuzkamp
25. sep 2019

treba si ešte uvedomiť, že poistenie úveru a poistenie nehnuteľnosti sú dve odlišné veci - jedno je poistenie majetkové, pričom poistenie úveru spadá pod kategóriu životného poistenia - netýka sa to toho istého...

smajluska
25. sep 2019

Ja mam zivotne poistenie v Kooperative a som spokojna. V pripade smrti vyplati poistne vo vyske aku si dohodnete. Z toho sa rata aj rocne, prip. polrocne poistne ktore im platite. Je tam aj poistenie v pripade invalidity. Skuste sa informovat v Kooperative

bimbina
29. sep 2019

@hettinka bohužiaľ musím sklamať 🙂 vygooglite si ich pobočky

hettinka
29. sep 2019

@bimbina nepotrebujem googlit, mali sme u nich poistenie a už to má ina poisťovňa. - MetLife. Treba si zistiť veci, kým človek poradí.
Inak, ja ich odporúčam, mali sme poistne udalosti ja aj manžel a vyplatené absolútne bez problémov a veľmi pekne sumy.

andrejkakubko
29. sep 2019

@woman21 ja tiez urcite odporucam Metlife. Ked chcete dam Vam kontakt na sikovneho pana ktory tam pracuje

pavolchmela
2. okt 2019

Výlukám sa bohužiaľ nevyhnete nikde, aj poisťovne sa musia chrániť. Štatistické údaje bohužiaľ budúcnosť nepredpovedajú a tak ak nemáte dostatočnú finančnú rezervu alebo majetok, ktorý by vašu rodinu ochránil v prípade dlhodobého výpadku príjmu je životné poistenie určite na mieste. Životka je vždy lepšia ako poistenie Hypo, pretože poistíte seba a vašu rodinu aby boli pokryté minimálne vaše fixné mesačné náklady, nie len banku a jej príjem. Správny výber poisťovne je naozaj individuálny, a osobne po zistení situácie a preferencií predkladám klientom ponuky z minimálne 3 najvhodnejších poisťovní.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bimbina
5. okt 2019

@hettinka v prvom rade si treba pozrieť cely názov, Metlife Amslico 😀

hettinka
6. okt 2019

@bimbina už iba metlife https://www.mojmetlife.sk/zz/uvod

Nechcem sa hádať, ale dobre si pozri najskôr veci ty.

dopolbokaodrata
6. okt 2019

@bimbina aj tebe pekný deň, keď chceš rozdávať rady, pozeraj si stránky priamo od spoločnosti, ktorej sa, to týka.
https://www.metlife.sk/o-nas/o-spolocnosti/
Ak si agent s teplou vodou, tak veľa šťastia s týmto tvojim prístupom 😂

hettinka
6. okt 2019

@dopolbokaodrata na niektorých stránkach sú naozaj “aktualne” informácie. Ja viem, kde mám poistku, som tam roky, aj po tej zmene mena a zatiaľ neboli problémy s plnením. Môžem hovoriť len za svoju rodinu, je na každom, kde a či sa vôbec poistí.

bubosko2
24. okt 2019

NEMAM DOBRE SKUSENOSTI Z POISTOVNOU ALIANZ.STAL SA MI URAZ REZNA RANA HLBOKA 3cm a 7cm obluk zapil flexkou do kolena.Marodil som 2mesiace prvy mesiac sa mi nedalo vobec postavit na nohu len z barlami mal som opuch kolena kazdy druhy den som som ku churifovi na prwvezy a? Vymenu drenazky upchavalo mi ju aj vikendy na prevezy.po piarom tyzdni som musel mat rehabilitacie lebo sa nedalo ohnut koleno bolo opuchnute a nezhybne.Po 40 dnoch my prislo vyjadrenie od poistovne,ze podla tabuliek schvalili len 15dni ze he to len rezna rana ze maju aj svojho lekara aj ten ohodnotil poslal som im fotky vserku dokumentaciu o dobe liecenia este som bol stale v dobe liecenia volali mi likvidatori ze uznali podla tabuliek len 15dni ze ci to chcem postou alebo na ucet.Ja som im povedal ze nesuhlasim ze sa budem odvolavat ze som stale na pn a chodim na rehabilitacie,ze sa odvolam pisomne.Opytala sa ma ci mam este nejaky dotaz ze nie.Odvol som sa pisomne a prislo vyjadrenie po dvoch tyzdnoch ze zamietaju to ze im to je luto ze podla tabuliek je to len rana ze len tych 15dni.Tak mam take skusenosti a pkatim si 50eur aj zo sporenim .Tak Od dneska nemam dobre skusenosti snimi.Este som nikdy nemal uraz len teraz.Operovali mi koleno v banskej busteici mal som 10stychov po 3tyzdni my ich davali dolu jazvu mam take velke ucko po kotuci na kolene siroku a koleno stale opuchnute.Zacal som pracovat,lebo to nema zmysel snimi.Pomalicky dostupujem opatrne z ortezou.Mam aj fotky kto bude mat zaujem ako to vyzeralo ta rana .Ci ten doktor ich po 15dni by zacal robit keby som mu zapilil do kolena.Robia si svije tabulky ako im pasuje aby nemuseli platut ludom,ale nerataju ze nastanu komplikacie opuchy zapaly a podobne.Myselu my dat silnejsie antibiotika po dvoch tyzdnoch .Mesiac na barlach v bolestiach a oni ze 15dni.Je to spinavost a zavadzanie klientov.Naslubuj,ALE KED SA NIECI STANE TAK SA STRANIA A NEXHCU VYPLATIT CO NAM PATRI.

woman21
autor
25. okt 2019

@bubosko2 fuh...dakujem za radu a ze ste napisalvi Vas príbeh. No neznie to dobre že tak krátia vyplaty...

mogaa
25. okt 2019

@woman21 každá poisťovňa v prípade poistnej udalosti hľadá ako neplniť a to že poistník by mal napr.životku a zomrel by napr.pri autonehode - ak by sa zistil alkohol tak je to z jeho pričinenia a nebude plniť žiadna poisťovňa....poistenie pri hypotéke musí byť,inak vám žiadna banka hypo neschváli...na vašom mieste zoberiem najlacnejšiu poistku na hypo a peniaze aj odkladám bokom.....

tanapeta
25. okt 2019

@mogaa poistenie pri hypoteke byt nemusí. Iba poistenie nehnuteľnosti, nie životné

mogaa
25. okt 2019

@tanapeta ja som ale nepísala že musí byť životka...to s tým alkoholom bol len príklad....a banky pri poistení hypotéky dávajú aj plnenie pri smrti alebo trvalých následkoch poistníka - nemusí to byť životka aby tam bolo poistenie pre prípad úmrtia.

mogaa
25. okt 2019

@tanapeta a robila som v banke, takže viem že smrť a trvalé následky sme pri hypotéke poisťovali