Aké poistenie máte pre svoje deti?

pancake
22. apr 2011

chcela by som sa spytat ake poistenie mate pre svoje deti? sa mi zda ze venove poistenie nie je velmi vyhodne. nerozumiete sa tomu niektora? potrebovala by som poradit. dakujem.

pancake
autor
23. apr 2011

nikto nema s nou skusenost?

elise
23. apr 2011

@pancake venové znamená že dostane vyplatne peniaze až po svadbe. ja mám u malého spravenu farbičku teraz je velmi výhodná platí sa len 15 € mesačne

ela2710
23. apr 2011

@pancake ahojky, my mame maleho poisteneho v kooperative, poistenie dukatik, spravili nam navrhy a co sa nam najviac pacilo sme si dali, je positeny proti urazom, trvalym nasledkom, atd....a peniaze mu vyplatia v 18-tich. My sme chceli dat tiez farbicku v alianzi ale ta je az do 25 rokov - a podla mna je to blbost, lebo nie kazdy chce studovat vysoku skolu a v 25-tke uz vacsina ludi pracuje, zaraba a peniazky z poistky tak nepotrebuje, zato v 18-tich si moze zaplatit vodicak, pripadne mensie auticko alebo si zalozit stavebne sporenie a tam tie peniazky vlozit....
Venove poistenie by som nedala, v dnesnej dobe sa malo parov berie... 😒

pancake
autor
24. apr 2011

@elise
@ela2710
baby a prosim môzete mi napisat presne kolko platite mesačne, na kolko rokov a kolko mate cielovu sumu?
lebo ja ako čítam tak čítam a mame 50eur štvrtročne na 18rokov, a vybrat ich teda môze az po dovrseni 25roku zivota. ked si to zratam tak za tych 18rokov ja im zaplatim 108 000sk a cielova suma je 100 000sk. takze este 8tisic korun prerobim. ked to preratam na slovenske koruny. a to s nimi este po tej 18ke este 7rokov nemôzu deti disponovat. som teda celkom sklamana a nechcem to dalej platit. ☹

ela2710
24. apr 2011

@pancake ja preplatim 1000 eur 😀 ale moje dieta je poistene, to znamena ze pri uraze dostane peniaze az do vysky 200 eur, pri uraze s trvalymi nasledkami 3330 eur, je tam aj poistenie proti smrtelnemu urazu 😒 samozrejme nic take nechcem, ale nikto si nemoze byt v dnesnom svete nicim istym, clovek sadne do auta a vdaka neohladuplnym vodicom uz z neho nemusi vystupit 😔 , dalej je tam taka zaujimava vec, ze za kazdy den v nemocnici dostane 5 eur(napr. ked mal maly 2 mesiace mal zapal priedusiek, ale vtedy este nebol poisteny) a poistnu sumu vyplatenu v 18-tke ma vo vyske 3330 eur´, platime 20,08 eur mesacne. Ale stale si myslim, ze sa to oplati viac ako sporenie do vkladnej knizky, ci stavebne sporenie -tam sice nasporis rokmi viac ale dieta nemas poistene, a ja mam este k tomu syna a chlapci zvyknu mat viac urazov, preto som rada, ze sme ho poistit dali....inak odkladame aj na vkladnu knizku, cca. 10-20 eur mesacne, podla toho ake mame v dany mesiac vydavky a kolko nam nebude chybat 🙂

elise
24. apr 2011

@ela2710 v 18 mnôže vyberať z farbičky a má malý baby kartu kde je do 25 rokov oistený aj ako cestovné poistenie.má poistené kritické choroby, invaliditu ak by sa somnou dačo stalo poisťovna platí, úraz z progresiou, operačný zákrok, pobyt v nemocnici, dali sme pripoistiť aj smrť.

elise
24. apr 2011

@pancake 7000 € odkupná hodnota v 25 roku + 2479 € zisk môžem vybrať v 18 roku veku. smrť následkom úrazu som dala 2000€, trvalé následky s progresiou som dala 8000€, denne odškodnenie-nevyhnutné liečenie 10€ denne + pri pobyte v nemocnici 5€, kritické choroby 3500€, baby karta 33500€poistenie cestovne zdarma do 25 rokov veku, pripoistenie ak by som ja bola invalidná alebo zomrela plati potom všetko poisťovna, celková suma mesačne 27€

ela2710
24. apr 2011

@elise ja som sa rozpravala s pracovnikom alianzu a ze vybrat peniaze v 18-tich sa da, len ak ide na vysku, alebo ak sa zosobasi 😖 a nie kazdy sa chce v 18-tke brat, a nie kazdy ma hlavu na vysku 😀 a aj my mame denne odskodnenie vo vyske 20 eur, este kuknem ci som daco nezabudla, vela koloniek tam je, tak som sem napisala len tie hlavne =) ale kazdy si moze urcit sam aj sumu, aj naco chce byt poisteny
@pancake juj a este som zabudla, ja vlastne nie som v minuse, lebo okolo 20% je urok =zisk co ti pripisu

elise
24. apr 2011

@ela2710 to nie je pravda dá sa vybrať na čokolvek v 18.

ela2710
24. apr 2011

@elise mne vraveli, ze len na sobas, ci na VS, a ak chcem mozem odstupit, ale daco sa mi potom strhava ako ,,pokuta" a celkovo ja som bola v alianzi 18 rokov poistena, a nepacilo sa mi tam 😒 este mi aj zle vyratali sumu a tak mi museli doposielat aj dalsi mesiac, preto sme zvolili kooperativu + vkladam emalemu na vkladnu knizku, teda mu to vyjde skoro rovnako ako vam ked zratam vkladnu + poistenie, ale to je jedno, ja mu to skor platim pre to poistenie, nie pre zisk... 🙂

elise
24. apr 2011

@ela2710 v allianzi sobáš neplatí ani výška nie je stanovená môžeme vybrať peniažky ked malý dovrši 18. každý máme dáke skusenosti, ja mám zle s ING a s kooperatívou a práve preto je na každom čo si vyberie. život nie je len o šetrení ale hlavne o to m čo sa môže stať.

pancake
autor
24. apr 2011

@elise
@ela2710
baby vôbec ste mi nepomohli. musim si to znova nastudovat ze co aky uraz je na kolko poisteny. ja tom vôbec nerozumiem. 😢 😢

cherryl
24. apr 2011

@ela2710 celkom rozumne uzatvorene 🙂 asi mate dovod preco ste ju uzatvarali na seba-matka ak vypadne otec z domaceho rozpoctu je to viac citit samozrejme nieje to pravidlo a pobyt v nemocnici mate na akukolvek chorobu alebo len na uraz toto je taka mala prehliadnutelna finta je to predsa urazove poistenie nie zdravotne tak si to skontrolujte ,o farbicke moc info uz nemam nejaky cas sa v tomto prostredi nepohybujem 🙂

ela2710
24. apr 2011

@elise presne tak, ta posledna veta je presne to, co si myslim ja, je dolezite aby bol clovek poisteny, a deti su este k tomu take nezbedne, nas ma len 6 mesiacov ale je riadne šidlo a tak nikdy nevies co sa moze stat...ja som s poradcom z alianzu bola, ked sme ukoncili moju zmluvu, kedze som mala 18 rokov, a ja som mala este to stare poistenie do 18-tky, a teda sa mi nepacilo co vravel, ale tak kazdy mame ine skusenosti a´kazdy vyberie pre svoje dieta to, co je pren najlepsie 😉 ja neodsudzujem alianz, ma vela zakanznikov, ale nebola som spokojna - a toboz nie so spravanim poradcu, ked mi nutil - doslova urobit u nich malemu, dako si zistil, ze este poisteny nie je a ked som povedala,ze v kooperative, spraval śa az drzo 😒
@pancake skus si obehat poistovne, uvidis kde je aky pristup, tam ti vysvetlia svoje ponuky a ty si potom lepsie vyberies 😉

pancake
autor
24. apr 2011

@ela2710 len ked na to behanie vôbec nemam cas. prisla som do poistovne, uzavrela poistky a teraz som si uvedomila ze mozno ani nie su dobre. 😠

ela2710
24. apr 2011

@cherryl je to celkovo na pobyt v nemocnici, teda je to len ako hospitalizacia, ja som tiez dostala z alianzu za 3 tyzdne, co som v nemocnici prelezala cez tehu, tak sme si nato pozor davali a mame cez maminu kamaratku a teda sa nam snazila ponuknut co najvyhodnejsie 🙂 a my mame detsku poistku, su tam zahrnute aj ine formy nez len urazove, je tam aj postihnutie, co nemusi pochadzat len z urazu...a mam to uzavrete na mna ale nemam nato daky extra dovod, aj tak je trvaly prikaz na praitelovom ucte 😀 ale tak priatel zasa spori na vkladnu, ma na seba napisane mobili kedze mame fakturovane, a teda sme si to tak podelili, a okrem toho stat sa moze cokolovek a sice mojho priatela milujem najviac na svete, a chceli by sme sa za rok brat - nikto si nemoze byt svojim partnerom na 1000%uplne isty a v pripade, ze by sme sa nepohodli, budem platit poistku ja, zas nie je to az tak vela 20,08 e, ja som povodne chcela dat viac, ale chcem mat aj viac deti, nechcem skoncit s jednym 🙂 ale samozrejme druhe planujeme az ovela neskor, aspon o tych 5-6 rokov, ja chcem sporit kazdemu dietatu rovnako, co znamena, ze v dnesnej dobe a s tymito chabymi platmi si nemozem dovolit platit na dve deti po 50 eur mesacne teda 100 eur mesacne, priatel moze prist o pracu - a potom co? ja tak realisticky skor rozmyslam, 20 eur, v pripade dvoch deti 40 eur si dovolit mozem vzdy, kdezto 100 eur je uz dost velka suma - kedze sa neustale prepusta...

ela2710
24. apr 2011

@pancake tak napis e-mail,alebo kontaktuj ich centrum, oni ti vyslu zastupcu, ktory ti to vysvetli doma...aj my sme spisovali zmluvu doma 😉

pancake
autor
24. apr 2011

@ela2710 to prave neznasam na tych poistovakoch. sedia u teba dokedy nepodpises zmluvu.tomu som sa chcela vyhnut a navstivila som ich kancelariu. a fakt nemam rada cudzich ludi u nas doma. som z toho velmi nervozna. kojim kadze dve hodiny, maly je umrncany....muz v praci...neda sa venovat vsetkym naraz. 😔 😔

ela2710
24. apr 2011

@pancake takto u mna sedkal pan z alianzu, ale ja som neustupila a zavolala som si tu znamu z kooperativy....alebo skus este kuknut na nete a co ti pride vyhodnejsie tak to uzavri, alebo tam brnkni, ked bude deticky spinkat 🙂

ferka511
9. máj 2011

@pancake do 2 mesiacov môžeš poistku zrušiť bez udania dôvodu. Ak nemáš čas behať, tak sa dá dohodnúť aj osobne stretnutie pri prechádzke parkom s deťmi.

ferka511
18. máj 2011

Najvýhodnejšie je poistenie Dukatik do 18 teho alebo 25 teho veku dieťaťa.

ferka511
19. máj 2011

pancake komu neni rady, tomu neni pomoci staré slovenské príslovie.

poleva
24. jan 2012

my máme klasické vkladné knižky,mesačne tam odchádza po 20 eur na každého syna, plus sme rozdelili celé pôrodné,čo je pekná sumička,v tejto vkladnej knižke je aj úrazové poistenie
koniec koncov na všetkých poistkách len preplatíš
na vkladnej knižke máš istotu že peniaze sa ti pekne zbierajú + tam máš malý urok

jerry23
13. feb 2012

juj kocky...vkladne knizky vam kolko urokov daju?..a kolko poplatkov?..dnes sa da dieta poistit aj za 3 eura mesacne...

wrok
13. feb 2012

@jerry23 za 3 Eura? to je aka poistka a co pokryva?

jerry23
13. feb 2012

@wrok zakladne poistenia, ako napr trvale nasledky, urazove naklady, nemocnicu urazom..viacmenej urazove poistenie, no dnes nie je problem aj s investiciou urobit aj za 13 eur, zalezi co rodicia ocakavaju od toho..

wrok
13. feb 2012

@jerry23 ja by som chcel dcerke uzavriet poistku no so sporenim, aby nieco z penazi co jej budem roky posielat aj videla... nech neskonci vsetko v poistovni... na farbicke sa mi paci,z e je tam moznost poistenia aj tych civilizacnych chorob - ako sa to preskumava, zohladnuje sa zdravotny stav rodicov, alebo nie?

jerry23
13. feb 2012

@wrok jasne, ze sa tam pytaju aj otazky zdravotneho stavu, typu dedicne choroby a tak...ale treba pouvazovat a porovnat viacero moznosti, nie len farbicku...

wrok
13. feb 2012

@jerry23 netvrdim,z e farbicka je najlepsia, len pri nej ma zaujalo, ze su tam aj tie generacne choroby.. stale vsak uvazujem ci to ma vyznam, ci radsej tie peniazky nedat len na sporenie...

jerry23
13. feb 2012

@wrok ak chces, chodim do BA,tak mozme dat niekedy kavu...veru treba si zvazit, co radsej riesit...