Aké máte poistenie tí, ktorí žijete v zahraničí?

6. jan 2024

Ti, ktori ste odhlaseni z poistenia a zijete v zahranici, ake mate poistenie ked pridete na sk?

ahojte,
mam taky problemik,
ze som dlhodobo v zahranici na zanzi zijem, pridem na dva mesiace na slovensko, ine zdravotne poistenia nemam ani zivotne poistky a pod, som este mlada,, zijem mimo, vo vszp sa nechcem na tie dva mesiace prihlasit a potom znova odhlasit,
takze pridem etraz na sk a nebudem tu bez zdravotneho poistenia, aspon zakladne na osetrenie, pripadne hospitalizáciu, nemusim si robit ziadne preventivky, voiete kebyze slepak ma chyti, alebo nedajboze nieco neviem....

co mam robit v takomto pripade ? Dakujem

vyrovnanaosoba
6. jan 2024

Ako samoplatcu ťa ošetria. Ale zacvakáš

diewcatqoo
6. jan 2024

Vzdy pred cestou na SK si v krajine, kde zijem, zaplatim cestovne poistenie.

oslo1
6. jan 2024

Mam cestovne poistenie

prasiatko30
6. jan 2024

Vsak hadam mas europsku karticku poistenca pokial si v eu, pokial si mimo eu tak cestovne poistenie- to si mozes aj nemusis priplatit ku eu karticke poistenca

mamina7070
6. jan 2024

zaplatte si cestovne poistenie vo VSZP ta na tie dva mesice nepoistia aj keby si chcela

anjelicek26
6. jan 2024

Ved normalne cestovne poistenie zaplatit v krajine,kde zijes teraz.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. jan 2024

@diewcatqoo to sa ako da ?
ale ja tam nemam obciasntvo ani tam nepracujem, ako si mozem dat cestovne poistenie teda tam?

neda sa v nejakej komercnej poistovni na sk urobit si zdravotne poistenie na sk ?

europsku kartu poistenca mam,ale to je jedno, vsak predsa na sk to neplati nie ?
nechcem si to cvakat sama--

@mamina7070 nie, oni ma nepoistia na dva mesiace

prasiatko30
6. jan 2024

Ako ze ti neplati eu karta poistenca? V akej krajiine si? Moje deti chodievali na dlhsie pobyty na sk a platila im eu karticka - vsak na to je

olimuc
6. jan 2024

Na dva mesiace ta nikto nepoisti, nesmu byt subezne 2 poistenia v ramci EU. Na neodkladne osetrenie staci EU karta poistenca(plati na neodkladne osetrenie, napr ako spominas slepak atd) a je dobre mat aj cestovne poistenie, ak mas dobru poistku tak Ti preplatia nadstandard (skusenost s ADAC, usmev na tvari na prijme a hned do samostatnej izby) akakolvek krajina ma xy ponuk od komercnych poistovni. V danej krajine treba pohladat. Pozor - ziadne z tychto poisteni neplati na specialne vysetrenia napr alergologia a pod … tam vsetko samoplatca (aj tak sa to ale napr v porovnani s niektorymi statmi oplati a cash Termin dostanes velmi skoro) nepotrebujes obcianstvo ani pracovat, ale peniaze na zaplatenie … komercna poistovna Ti predava Produkt … okrem nejakeho papiera, kt potvrdzuje, ze sa permanentne nachadzas v tej krajine a pas/ obciansky nepotrebuje nic

tenerifka
6. jan 2024

v ramci EU nepotrebujes ziadne pripoistenie, s EU kartickou poistenca ta osetria/hospitalizuju/zoperuju hocikde v EU

tenerifka
6. jan 2024

@prasiatko30 my presne tak isto, v ramci EU nekupujem ziadne extra poistenie, len tuEU karticku mame

vroni
6. jan 2024

Ako môžeš mať kartu poistenca EÚ, keď žiadne poistenie v EÚ nemáš?

autor
6. jan 2024

@tenerifka a nebudem platit peniaze za to ?
ja nemam eu karticku poistenca ......ved to je uz teraz v jednom, aj slovenska karticka aj eu je jedna karticka,
a ja som odhlasena natrvalo zo vzsp. tak ako tu karticku mozem pouzivat, mozem aj andalej ju pouzit ?
a ak by to bolo nieco akutne, lenze potom ak to bude nieco dlhodobejsie, tak co?

@vroni nie nemam ziadne poistenie v eu, preco by som mala ? ved zijem mimo eu

@prasiatko30 to vazne nemusim mat nic ine ked som na slovensku? len toto pre akutne pripady ?

vroni
6. jan 2024

Aha, dobre. Tak normálne komerčné cestovne poistenie, aj ku kreditnej karte sa dá uzavrieť. Inak v akejkoľvek komerčnej poisťovni, stojí to pár supov a pokrýva to akútne osetrenie

diewcatqoo
6. jan 2024

Pokial si odhlasena z vzsp, tak tu karticku si mala odovzdat poistovni. Ak si ju neodovzdala, tak ta karticka ti je platna tak akurat na dve veci, ak si uz z danej poistovne odhlasena.
Cestovne poistenie sa da urobit v akejkolvek komercnej poistovni. Akurat si to teda budes musiet zaplatit.

prasiatko30
6. jan 2024

Pisem, ze ak zijes v eu- treba citat s porozumenim. Pokial si mimo eu tak si musis zaplatit cestovne poistenie. To si co na cierno niekde, ked nemas ziadne poistenie v state v ktorom si. Vsak nejako musis byt poistena alebo zahrnuta v poisteni s niekym

A je predsa logicke, ze ak na sk si z poistenia odhlasena tak karticka z sk poistovne ti bude asi tak na dve veci.

tiezjedna
6. jan 2024

@prasiatko30 ona hneď v úvodnom príspevku píše, že žije na zanzi = Zanzibar. Ten v EÚ nie je. Tak neviem prečo jej tu dávate rady ohľadom EPZP. Fakt treba čítať s porozumením.

tiezjedna
6. jan 2024

@autorka tvoja banka ti náhodou v rámci služieb neponúka cestovné poistenie vrátane asistencie? Over si to. Ak nie, tak si zjednaj klasické cestovné poistenie u serióznej poisťovne v tvojej krajine. Nám kryje cestovné poistenie do obrovskej výšky Erste, takže neriešime vôbec nič.

prasiatko30
6. jan 2024

@tiezjedna to zanzi som si vobec nevsimla

autor
7. jan 2024

@prasiatko30
@tiezjedna
@tiezjedna
@prasiatko30

Baby ale ProSim citajte s porozumenim.
Zijem na zanzibare ten neni v eu. Logicky som sa odhlasila z vszp uz davno pred rokom. Nemam ale na zanzi pracu ani trvaly ci prechodny pobyt proste mic. Mam Len viza. Zijem tu s partnerom. Mam zajednane cestovne poistenie ktore mi plati Len na zanzibar. Na slovensku Nie.
Karticku som neodozvdala poistovni Lebo ju nepytali.
Preto sa pytam, ze nemam teraz ziadne poistenie zajednane take ktore by mi platilo pre pripady akutneho niecoho na sk kde idem pozriet teraz na dva mesiace rodicov. Co ked dostanem slepak alebo nieco. Preto sa pytam . Ze bez zahlasenia sa naspat do vszp. Co mi ostavaju ake moznosti. ? Asi te preuksz europskybuz teda nie je platny a neoseteia ma Nan alebo co mam robit.
Nechcem samozrejme si za osetrenia platit na sk ak sa nieco stane. Co teda mam robit a co zjednat ? Dakujem

autor
7. jan 2024

@tiezjedna a to ma poistia ked nemam tu trrvaly pobyt Ani nic ???Ani prechodny a pod ?

autor
7. jan 2024

@vroni nejaky konkretny napad ?

nini1978
7. jan 2024

“Neman prácu,nemám poistenie,neplatím nič v krajine kde žijem ,ani na Slovensku ,idem na 2mesiace navštíviť rodičov a SAMOZREJME NECHCEM NIČ PLATIŤ”(keby sa náhodou niečo stalo)
A kto to podľa teba ma’ platiť? Či len tak,že veď ona prišla zo “Zanzi”- ona neplatí?🙄
To ako čítanie rozprávky -prepáč

vroni
7. jan 2024

Napríklad Allianz ponúka cestovné poistenie, kedysi to stalo 70 euro ročne, dnes netuším. Ak máš kreditnu kartu (Visa určite, MC neviem), máš možnosť cestovného poistenia tiež, treba sa spýtať v banke, kde máš účet. Ak kreditku nemás, tak prvá klasická poisťovňa, akákoľvek medzinárodná pobočka, ak žiadna poruke nie je, treba skúsiť online
Toto mi vyskočilo ako prvé:
https://www.union.sk/celorocne-cestovne-poisten...

tiezjedna
7. jan 2024

@autorka ja som to pochopila, kde žiješ, hneď z úvdného príspevku, aj som to písala dámam vyššie... A na Zanzibare teda žiješ ako? Na základe čoho?

mamina7070
7. jan 2024

autorka ale ty mas stale TP na Slovensku aj obciansky aj pas zo slovenska

ak ano tak mas problem lebo si neplatis a ani nikde sa neplati za teba poistenie
takze ked prides na slovensko chod domooistovne prihlas sa ako samoplatca a to obdobie jedneho roka si budes musiet doplatit necelych 100€ mesacne

a potom mas narok na osetrenie tu ale neda sa nemat nikde poistenie a zaroven tu mat TP

mamina7070
7. jan 2024

kde mas TP mas slovensky obciansky ak ano prihlasis sa tu a musis doplatit to obdobie bez poistenia inak si ta pocka exekutor

tiezjedna
7. jan 2024

Kde máš teda trvalý pobyt???

autor
8. jan 2024

@tiezjedna vsak tu na sk.
ja som vo vszp bola v pohode ma odhlasili, oni toto neriesia teraz. kde sa teda mam poistit ?ved...

na zanzi zijem iba, travimc as s muzom, ja nepracujem ani nemam tam obcianstvo mam slovensky pas aj trvaly pobyt na sk, nic viac, na zanzi proste """dovolenkujem """ povedzme to tak.